Neįgaliesiems

Fizinio parengimo treneriai žinias gilino specialiame seminare

Kaune buvo surengtas specialus seminaras Lietuvos klubų bei akademijų fizinio parengimo treneriams.

Seminare dalyvavo daugiau nei dešimt Lietuvos klubų ir komandų fizinio rengimo trenerių. Pradžioje jie gilino savo teorines žinias, o vėliau jas pritaikė ir praktiniuose užsiėmimuose.

„Tai – Lietuvos futbolo federacijos ir pagal „Anderlecht“ programą dirbančių akademijų trenerių mokomasis susirinkimas, kuriame yra nagrinėjama pagrindinė tema – tai dalis treniruotės struktūros, kai žaidėjai ir individualiai, ir su fizinio rengimo treneriais atlieka įvairias užduotis, skirtas pasirengti treniruotei.

Tai yra labai svarbi dalis, nes žaidėjai tada sukelia savo fizinį parengtumą, pasiruošimą treniruotei, tai yra ir tam tikras mentaliteto ugdymas. Treneriai diskutuoja, kad vyksta pas juos akademijose, programas bandome spręsti visi kartu, o progresui čia įtaką daro ir „Anderlecht“ programa“, – pasakojo „Anderlecht“ programos Lietuvoje vadovas Deimantas Bička.

Jis taip pat pridėjo, kad visai netrukus Lietuvoje lankysis ir patys „Anderlecht“ klubo atstovai.

„Šio mėnesio pabaigoje į Lietuvą atvažiuoja keturių „Anderlecht“ trenerių grupė, turėsime trijų dienų mokymus. Tai nebus vien fizinis rengimas, tai bus 5×5, 8×8 ir 11×11 žaidžiančių vaikų užsiėmimai. Dvi dienas veiklos vyks Vilniuje, vieną – Marijampolėje. Tai bus pagrindinis šio mėnesio akcentas, dabar turime pilnavertiškai atlikti darbus ir pasiruošti jų atvykimui čia“, – teigė D. Bička.

Tuo tarpu vienas iš idėjos autorių, fizinio rengimo treneris Marius Čeliauskas akcentavo, kad tokie mokymai“, – svarbus žingsnis ruošiant šio amato profesionalus.

„Lietuvoje atletinio rengimo trenerių tema yra gana nauja, iki šiol nebuvo daug specialistų, kurie dirbtų būtent futbole, atletinio rengimo srityje. Tai buvo viena iš krypčių, kurią norėjome plėsti, kad tokie specialistai atsirastų.

Tam mums pasitarnavo ir „Anderlecht“ kryptis, mat pagal šio klubo programą veikiančios akademijos turi turėti fizinio rengimo specialistą, kuris įgyvendintų šias temas“, – dėstė M. Čeliauskas.

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS