Neįgaliesiems

FK „Atlantas“ ir FK „Palanga“ dėl manipuliavimo rezultatais yra šalinami iš A lygos

Ketvirtadienio popietę LFF surengė neeilinę spaudos konferenciją, kurioje buvo paskelbta apie dviejų klubų pašalinimą iš A lygos dėl manipuliavimo varžybų rezultatais.

Lietuvos futbolo federacijos Drausmės komitetas (LFF DK) išnagrinėjo bylą dėl FK „Atlanto“ ir FK „Palangos“ klubų atsakomybės už LFF Drausmės kodekso 44 straipsnio „Neteisėtos įtakos darymas ir sutartų rungtynių draudimas“ pažeidimą. 2018–2019 m. sezono metu buvo gauti 25 raportai apie galimą manipuliavimą varžybų rezultatu, iš kurių 17 buvo užfiksuoti FK „Atlanto“ ir FK „Palangos“ klubuose.

FK „Atlanto“ klubui skirta 30 000 tūkstančių eurų bauda bei išsiuntimas į Lietuvos futbolo II lygą, tuo tarpu FK „Palangai“ skirta 42 000 tūkstančių eurų bauda bei išsiuntimas į Lietuvos futbolo II lygą.

Taip pat nubausti ir šių klubų žaidėjai – 5 žaidėjai iš „Atlanto“ bei 10 žaidėjų iš „Palangos“ komandų. Mažiausia žaidėjui skirta diskvalifikacija siekia 6 mėnesius, tuo tarpu didžiausia – 12 mėnesių bei 2 tūkstančių eurų baudą. LFF taip pat kreipsis į FIFA su prašymu suspenduoti žaidėjus ne tik lokaliu, bet ir pasauliniu mastu.

„LFF kartu su UEFA yra pasiruošusi kovoti su manipuliacijomis siekiant paveikti rungtynių rezultatą. Mes laikomės nulinės tolerancijos ribos ir esame pasiruošę užkirstį kelią sutartoms varžyboms. Mūsų tikslas yra išsaugoti sąžiningo žaidimo esmę bei užtikrinti futbolo gerbėjų bei suinteresuotų šalių pasitikėjimą“, – teigė federacijos prezidentas Tomas Danilevičius.

Spaudos konferencijoje dalyvavo Lietuvos futbolo federacijos prezidentas Tomas Danilevičius, federacijos generalinis sekretorius Edgaras Stankevičius, Lietuvos policijos generalinio komisaro pavaduotojas Edvardas Šileris ir UEFA kovos su sutartomis rungtynėmis skyriaus pareigūnas Massimiliano Michenzi.

LFF Drausmės komiteto sprendimas gali būti skundžiamas ne vėliau kaip per septynias dienas nuo įteikimo dienos. Lietuvos futbolo federacijos atstovų teigimu, tik suvieniję jėgas su teisėsaugos institucijomis galima užkirsti kelią šiai problemai. „Tik suvieniję jėgas su teisėsaugos pareigūnais, galėsime užkardyti kelią tokiems sukčiavimams“, – pabrėžė LFF prezidentas T. Danilevičius.

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS