Neįgaliesiems

FK „Gintra“ susiejo ateitį su D. Dockaite

Šiaulių „Gintros“ klubas ir toliau deda visas pastangas, kad komandoje rungtyniautų kuo daugiau jaunų lietuvių.

Reprezentacinė Šiaulių miesto moterų futbolo komanda susiejo ateitį su perspektyvia 17-mete žaidėja Dovile Dockaite. Tuo pat metu „Gintra” pasirašė tarpusavio bendradarbiavimo sutartį su Čyčkų „Šešupės” klubu iš kurio Dovilė ir atvyksta į Saulės miestą. 

Partnerystės pagrindu paremtas susitarimas pažymi abiejų klubų bendradarbiavimo viziją įgyvendinant ilgalaikius futbolo programų tikslus jaunimo tarpe, bendrus projektus. Dalinantis patirtimi bei kitais veiklų organizavimo principais, treniravimo programomis siekiama mergaitėms sukurti palankias sąlygas įsitraukti į futbolo sporto šaką ir siekti aukšto meistriškumo. 

D. Dockaitė – atakuojančiojo plano futbolininkė rungtyniaujanti saugės ir puolėjos pozicijose, 17-ąjį gimtadienį atšventusi tik praėjusį sekmadienį. Šį rudenį dar būdama 16-os ji sulaukė pakvietimo į Lietuvos nacionalinę moterų futbolo rinktinę.

Dviejose treniruočių stovyklose sudalyvavusiai Dovilei debiuto oficialiose rungtynėse vilkint nacionalinę aprangą dar teks palaukti, tačiau vyriausiasis rinktinės ir „Gintros” treneris Rimantas Viktoravičius neabejoja, kad jis įvyks jau greitai.

„Dovilė yra darbšti, kovinga ir motyvuota žaidėja. Ne veltui ją kvietėme į moterų rinktinės treniruočių stovyklas, kadangi jos potencialą matome. Svarbiausia jai suteikti žaidybinės patirties ir leisti toliau tobulėti. Džiaugiuosi šia naująja auklėtine ir tikiu, kad jos adaptacija naujoje komandoje neprailgs. Apskritai smagu, kad prie mūsų ekipos prisijungia jaunos žaidėjos su kuriomis siejame ilgalaikę klubo viziją”, – kalbėjo treneris.

Futbolininkės karjerą prieš septynerius metus D. Dockaitė pradėjo žaisdama su berniukais, o futbolo subtilybių mokėsi Vilkaviškio „Šešupės“ klube, kuriame rungtyniavo iki šiol. Taip pat pastarąjį sezoną A lygoje ji vilkėjo Gargždų „Bangos” aprangą.

Kaip pasakoja pati mergina, Vytauto Paunksnio treniruojamoje „Šešupės” ekipoje jos užduotys lyginant su jomis Gargžduose ženkliai skyrėsi.

„FK „Šešupėje“ aš turėjau būti lydere, komandos kapitonė, paskatinti, imtis iniciatyvos, o „Bangoje“ labiau akcentuojamas komandinis žaidimas“, – pasakojo futbolininkė.

Praėjusį sezoną D. Dockaitei esant palankiems varžybų reglamento nuostatams teko dvigubas rungtynių krūvis – pirmoje moterų futbolo lygoje ji gynė „Šešupės” garbę, o A lygoje – „Bangos”.

Prisimindama akistatas su „Gintra” D. Dockaitė teigė, kad prieš jas motyvacijos tikrai netrūkdavo.

„Nepaisant to, kad rezultatais dažniausiai džiaugtis negalėdavome, kovojant su čempionėmis visada yra papildoma motyvacija pasirodyti kuo sėkmingiau. Žaisdama prieš Lietuvos rinktinės nares, pajėgias legionieres gali pati įvertinti savo žaidimo lygį, tobulėti. Visos rungtynės prieš „Gintrą” būdavo labai sunkios, tačiau tuo pačiu ir labai naudingos”, – kalbėjo komandos naujokė.

Mergina tikisi kuo greičiau atrasti savo vietą Lietuvos čempionių gretose bei sekant vienos iš Jungtinių Amerikos Valstijų nacionalinės moterų rinktinės lyderių Alex Morgan pavyzdžiu kopti karjeros laiptais. 

„Mano artimiausias tikslas – įsitvirtinti „Gintros” gretose, užsitarnauti naujųjų komandos draugių pasitikėjimą manimi ir debiutuoti tarptautiniame turnyre UEFA moterų Čempionių lygoje. Noriu tobulėti šiame klube. Esu dėkinga komandos vadovams ir treneriams už išreikštą pasitikėjimą, suteiktą galimybę. Sieksiu jų nenuvilti ir pateisinti į mane dedamus lūkesčius”, –  nekantriai laukdama naujo karjeros etapo Saulės miesto ekipoje mintimis dalinosi naujoji R. Viktoravičiaus auklėtinė.  

Primename, kad komanda jau pratęsė sutartis ateinančiam sezonui su legionierėmis Jelena Čubrilo ir Madison Gibson, o taip pat pasirašė ilgalaikį kontraktą su perspektyvia vartininke Aušrine Bikute. 

fkgintra.lt informacija; Jurgitos Riekašienės nuotr.

SUSIJUSIOS NAUJIENOS

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS