Neįgaliesiems

FTRA įgyvendina projektą „Futbolo trenerių kvalifikacijos tobulinimas“

Futbolo trenerių rengimo asociacija (FTRA) nuo 2021 metų įgyvendina Sporto rėmimo fondo lėšomis finansuojamą projektą „Futbolo trenerių kvalifikacijos tobulinimas“ Nr. SRF-KT-2021-1-0305, kurio tikslas – kelti futbolo trenerių kvalifikaciją, siekiant didinti treniravimo profesionalumo lygį, futbolo sporto patrauklumą ir populiarumą bei sudaryti palankias sąlygas sporto ir fizinio aktyvumo plėtrai Lietuvoje.

Projekto apimtyje yra vykdomi bei planuojami vykdyti šie kvalifikacijos kėlimo mokymai:

*UEFA C lygio kvalifikacijos kėlimo mokymai;

*UEFA B lygio kvalifikacijos kėlimo mokymai;

*Moterų futbolo trenerių kvalifikacijos kėlimo mokymai;

*Salės futbolo (UEFA Futsal B ) kvalifikacijos kėlimo mokymai;

*Fizinio rengimo kvalifikacijos kėlimo mokymai.

Projekto vertė 138212,55 Eur, iš kurių net 90 procentų (124391,29 Eur) finansuoja Sporto rėmimo fondas. Visi suplanuoti mokymai dalyviams yra nemokami.

Šiuo metu jau yra vykdomi UEFA C ir UEFA B kvalifikacijos mokymai, kuriuose dalyvauja 68 dalyviai, iš kurių 11 merginų. Pozityviai apie UEFA C kvalifikacijos mokymus atsiliepė juose dalyvavęs bei žinių bagažą pildęs vaikų treneris.

„Futbolo trenerių mokymus vertinu gerai, patiko pats procesas, pavyko įgyti nemažai žinių, ypač – rengiant pačią jauniausią kartą, jauniausius vaikus. Teorinė mokymų dalis buvo įdomi, gal tik truputį pritrūko laiko, bet dalį to bandėme perteikti per praktinę dalį. UEFA C licencijos mokymai yra naudingi ir vartininkų treneriams, čia išmokstama pagrindų, dedami pirmi žingsniai, kuriuos reikia atlikti prieš pirmas treniruotes“, – kalbėjo vienas ir UEFA C mokymų studentų Šarūnas Kilijonas.

Žinant, kad Lietuva gaus teisę pirmą kartą istorijoje organizuoti Pasaulio salės futbolo čempionatą, kuris jau įvyko 2021 metų rudenį, į projektą FTRA įtraukė ir UEFA B salės futbolo (UEFA Futsal B) trenerių kvalifikacijos mokymus. Įvykusio renginio dėka – puiki galimybė Lietuvai dar labiau išpopuliarinti šią sporto šaką ir lengviau sudominti naujai vykdomais mokymais. Tokios kvalifikacijos mokymai Lietuvoje bus vykdomi pirmą kartą.

Projekto planuose įtraukti ir moterų futbolo trenerių mokymai. Juos asociacija savarankiškai vykdys pirmą kartą, bet turima patirtis ir įgūdžiai iš Lietuvoje vykusių FIFA moterų futbolo kursų, padės įgyvendinti norimus tikslus. Pasak buvusios futbolininkės Ugnės Šmitaitės, tokio pobūdžio mokymai yra reikalingi.

„Manau, kad tokio tipo mokymai labai svarbūs moterų futbolo komandoms, kadangi vyrų ir moterų futbolas skiriasi meistriškumu, greičiu, taktikomis, bendravimu ir pan. Todėl labai svarbu, kad tokie mokymai įvyktų bent kartą į metus ir visa moterų futbolo bendruomenė galėtų dalintis mintimis bei idėjomis kaip lengviau pritraukti ir išlaikyti moteris futbole. Galiu pasakyti, kad moterų futbolas Lietuvoje nuolat keičiasi į gerąją pusę, tačiau spragų dar yra nemažai, o kad jų neliktų, privalu organizuoti kuo daugiau bendrų susitikimų, mokymų, kursų, kad moterų futbolas Lietuvoje taptų vis profesionalesniu sportu, – teigia komentaro autorė.

Projekte įtraukti ir fizinio rengimo mokymai, kurių reikalingumas apima vis didesnę dalį tiek individualiose, tiek komandinėse sporto šakose. Šių mokymų pagrindinis principas, kad kiekvienas dalyvis būtų apmokytas kaip bendrai fizinį pasirengimą lavinti treniruotėse ir kokius metodus taikyti šiuolaikiniame futbole. Į šiuos mokymus jau paskelbta registracija.

Projekto įgyvendinimo metu planuojama vykdyti ne tik mokymus, bet ir organizuoti atviras, visiems prieinamas futbolo treniruotes trijuose skirtinguose Lietuvos miestuose. Treniruotės bus skirtos visiems žaidžiantiems ar besidomintiems futbolu, nepriklausomai nuo jų amžiaus ar lyties. Treniruotes ves aukštos kvalifikacijos treneriai profesionalai, jiems padės trenerių savanorių komanda, dalyvaujanti kvalifikacijos kėlimo mokymuose. Tikimės, kad planuojami renginiai paskatins susidomėjimą, įsitraukimą ir dalyvavimą futbolo sporte.

Planuojama projekto įgyvendinimo trukmė – iki 2022 m. liepos 20 d.

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS