Neįgaliesiems

„Futboliuko“ žaidynės įtrauks virš 29 tūkstančius vaikų

Masiškiausios Lietuvos futbolo žaidynės bus paženklintos nauju dalyvių rekordu. Šiemet „Futboliuke“ užsiregistravo žaisti 377 vaikų ugdymo organizacijos su 29451 moksleiviu.

Projektą organizuojanti Lietuvos masinio futbolo asociacija (MaFA) kartu su Lietuvos futbolo federacija (LFF) džiaugiasi, jog „Futboliuko“ žaidynės kasmet pritraukia vis daugiau vaikų, įrodant, kad futbolas – pati masiškiausia sporto šaka tarp Lietuvos vaikų.

Po pandemijos sugrįžusios žaidynės 2021 metais pritraukė 256 ugdymo įstaigas ir 18400 vaikų, o šiemet dalyvių skaičius bus dar gausesnis. Projektas truks 8 mėnesius, iki pat 2023 metų gegužės.

Projekto tikslas – naudojant edukacines užduotis ir pedagoginę futbolo žaidimo koncepciją suteikti vertingos ir praturtinančios patirties vaikams, taip pat populiarinti futbolą visoje Lietuvoje, sudominant jaunuosius žaidėjus ir ugdant įvairiausius jų talentus.

„Futboliukas“ – tai daugiau nei vien paprastas kamuolio spardymas. Projekto dalyviai kartu su kamuoliais ir kitais reikmenimis gauna užduočių knygutes, taip pat atlieka internete pateiktas edukacines užduotis. Užsiėmimai suteikia visiems dalyviams daug džiaugsmo, kadangi visi vaikai yra įtraukiami į dinamišką žaidimą, skatinantį tarpusavio bendradarbiavimą ir loginį mąstymą.

Užsiregistravusių komandų kelionė spalį prasidės nuo kūrybingų užduočių įvykdymo – vaikai sukurs savo komandų logotipus, susitars dėl žaidimo taisyklių, atliks interaktyvias veiklas bei išmoks varytis kamuolį. Kiekvieną mėnesį vaikai gaus įvairias užduotis, suteiksiančias jiems naujų įspūdžių.

„Nuo 2009 metų vykstančios „Futboliuko“ žaidynės yra reikšmingas Lietuvos futbolo indėlis skatinant vaikų fizinį aktyvumą ir turiningą laiko praleidimą lopšeliuose-darželiuose ir mokyklose. Šiųmetė rekordinė dalyvių gausa atskleidžia kokią svarbą futbolas turi mūsų visuomenei bei projekto potencialą įtraukti vaikus į reguliarias futbolo treniruotes“, – pažymėjo LFF prezidentas Tomas Danilevičius.

„Vaikams labai patinka žaisti futbolą, tad stengiamės juos įtraukti ir šie noriai sportuoja tiek salėje, tiek lauke. Mūsų mokyklos sportinės pramogos ir šventės neapsieina be futbolo rungtynių. Visi labai laukia „Futboliuko“, vaikai ne tik žaidžia, bet ir mokinami per edukacinius pratimus“, – įspūdžiais pasidalino Ignalinos „Šaltinėlio“ mokyklos pedagogė Rima Kavolėlienė.

Organizuojant žaidimus siekiama skatinti bei stiprinti draugystę ir sportinį bendradarbiavimą tarp projekto organizatorių, dalyvių, o taip pat ir kaimyninių bendruomenių.

„Futboliukas“ yra projekto „Fizinio aktyvumo skatinimas ir tęstinumas švietimo ir ugdymo įstaigose“ dalis, bendrai finansuojamo Sporto rėmimo fondo lėšomis.

Projekto draugais tapo UAB „Druskininkų RASA“, o edukacinėse knygutėse į užduotis įsikomponavo „RASA Kids“ monstriukai.

Kviečiame sekti „Futboliuko“ naujienas oficialioje žaidynių svetainėje – https://www.asfutboliukas.lt/

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS