Neįgaliesiems

„Futboliuko žaidynės“ Vilniuje prisidėjo prie smagaus ugdymo tūkstančiams vaikų

Daugiau nei pora tūkstančių darželinukų Vilniuje šį rudenį atrado naują smagų užsiėmimą – „Futboliuko žaidynes“.

Gerų emocijų suteikiantis ir edukuojantis „Futboliuko“ žaidimas įvairiuose šalies darželiuose plinta jau daugelį metų, o šiemet padedant Vilniaus miesto savivaldybei sulaukė rekordinio skaičiaus dalyvių sostinėje. Iš viso dalyvauti užsiregistravo 34 ikimokyklinės ugdymo įstaigos, kurias lanko daugiau nei 2300 vaikų.

Spalio mėn. pradžioje projekto dalyviams atstovaujantiems pedagogams Vilniaus įstaigoms vyko seminaras. Jame auklėtojai įgijo žinių apie praktinius lyderystės metodus vaikų futbole, patys išbandė įvairius „Futboliuko“ elementus ir žaidimus, pasisėmė naujų idėjų iš kolegų. Įgytas žinias jie pritaikė organizuodami įvairias veiklas vaikams – nuo kūrybinių iki sportinių užsiėmimų.

Darželiai kas mėnesį gauna „Futboliuko“ interneto svetainėje pateikiamas užduotis, o jas atlikti padeda dalyviams suteiktas sportinis ir kitas inventorius.

Spalį vaikai kūrė savo komandos logotipą, pagrindines žaidimo taisykles, lapkritį mokėsi iš futbolo specialistų, išbandė paprastus žaidimo elementus.

Projekto dalyviai pasitelkė ir savo fantaziją. „Užupiukas“ mankštinantis ir žaidžiant panaudojo neįprastus įrankius.

„Grupės „Varpeliai“ vaikai rudenėlio šventei buvo atsinešę į grupę moliūgų, kuriuos panaudojome žaidimų metu. Vaikams buvo labai smagu mankštintis turint rankose po moliūgą, varyti kamuolį moliūgais pažymėta trasa“, – pasakojo Rasa Rutkauskienė.

 „Papartis“ nutarė originaliai vaikus sudominti sveika gyvensena – žaidybiniai elementai atsispindėjo ir per pietus valgant košę, ir naudojant vaisius.

„Vaikai košėje perteikė futbolo elementus: aikštę, žaidėjus, kamuolius ir pan. Smagu ugdyti mažosios ugdytinių kartos sveiką gyvenimo būdą, suformuojant teisingą požiūrį į mitybą. Taip pat per judriuosius stalo žaidimus kamuolį imitavome per apvalius vaisius (obuoliai, apelsinai, mandarinai, nektarinai, slyvos). Taip vaikai ugdėsi bendradarbiavimo komandoje įgūdžius, o viską apjungė pagamintos sveikuoliškos vaisių salotos“, – originalia idėja pasidalino „Paparčio“ pedagogė Inga Vankevič.

„Futboliuko“ žaidimas padovanojo nuostabių emocijų. Irutė Budrikienė iš „Spygliuko“ pasakodama apie savo darželių grupių auklėtinių emocijas pabrėžė, kad jos emocingesnės netgi nei „Žalgirio“ dvikovos su „Sūduva“, rungtynės futbolo tėvynėje Anglijoje ar dėl šio žaidimo pamišusioje Brazilijoje.

Vaikams „Futboliukas“ padėjo ir išmokti – tam skirtos knygelės, kuriose pateikiamos spalvinimo, rašymo, atpažinimo, skaičiavimo ir kitos užduotys.

„Futboliukas“ – ilgalaikis Lietuvos futbolo federacijos (LFF) narės Lietuvos masinio futbolo asociacijos (MaFA) projektas, rengiamas jau 12 metų.

Projektas skatina su futbolu susijusias fizinio aktyvumo ir edukacines veiklas. Šį sezoną projekte ruošiasi dalyvauti rekordinis skaičius – 150 įstaigų, planuojama į veiklas įtraukti nei 9300 vaikų.

Projekto partneriai – Vilniaus miesto savivaldybė, draugai – Respublikinės ikimokyklinio ugdymo kūno kultūros pedagogų asociacija (RIUKKPA).

Akimirkos iš „Futboliuko“ veiklų spalio ir lapkričio mėn. Vilniaus miesto darželiuose:

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS