Neįgaliesiems

Futbolo aistruoliai Vilniui pristatė galimą "Žalgirio" stadiono finansinį planą

Futbolo sirgalių ekonomistų ir finansininkų grupė parengė ir pristatė visuomenei „Žalgirio“ stadiono galimą investicinį planą, kuriame paneigiami kai kurie egzistuojantys mitai, susiję su futbolo stadionu Vilniuje.

Investicinis planas remiasi prielaidomis, kad Vilniuje, kaip ir numatyta bendrajame miesto plane, atsiras ne tik Nacionalinis, tačiau ir „Žalgirio“ futbolo stadionas, nes šie objektai nėra susiję vienas su kitu. Investiciniam planui, siekiant išvengti galimų spekuliacijų, pasirinktas pesimistinis scenarijus, kuriame pajamos yra sumažintos, o išlaidos stadiono išlaikymui yra padidintos. Rengiant investicinį planą, buvo remiamasi panašių objektų Lietuvoje duomenimis.

Taip pat, siekiant užtikrinti stadiono gyvybingumą, numatyti kasmetiniai atidėjimai į rezervinį fondą, kuris būtų naudojamas remontui ateityje. Projektui pastabas ir pasiūlymus taip pat pateikė ir finansų specialistai, besidarbuojantys „didžiojo ketverto“ konsultacijų ir audito bendrovėse.

Gauti projekto rodikliai (grynoji dabartinė vertė, vidinė grąžos norma ir kapitalo grąža) leidžia teigti, kad šis investicinis projektas būtų gyvybingas net ir žvelgiant iš visiškai komercinės pusės. Rodikliai būtų dar geresni, jei projektas būtų įgyvendinamas rėmimo, dotacijų ar sutelktinio finansavimo atveju, nes, tikėtina, kad, šiuo atveju, reikalaujama kapitalo grąža būtų ženkliai mažesnė.

“Šiuo investiciniu planu mes siekiame įrodyti, kad Vilniuje užteks vietos tiek Nacionaliniam stadionui, kuris niekada nebus visiškai pritaikytas futbolo reikmėms, tiek ir „Žalgirio“ futbolo stadionui. Mes ilgai ir kantriai laikėme palankių sprendimų iš įvairių suinteresuotų pusių, tačiau situacija žingsnis po žingsnio krypo „Žalgirio“ stadiono nenaudai. Šiuo investiciniu planu siekiame vykstančią diskusiją padaryti civilizuota ir vieša. Kaip žinome iš įvairių atliktų tyrimų, patraukliausios valstybės investicijoms (taip pat ir užsienio) yra tos, kuriose sukurtas efektyvus ir skaidrus valstybinis sektorius, žemas korupcijos lygis, bei užtikrinama skaidri aplinka verslui. Visi šie faktoriai lemia darnią šalies ar miesto plėtrą, kurioje visos suinteresuotosios pusės jaučiasi harmoninga ir svaria visuomenės dalimi. Deja, daugelis verslo indeksų ir reitingų teigia, kad teritorijų planavimo procesas Lietuvoje išlieka painus, jame gausu punktų, paliekančių galimybes situaciją traktuoti dvejopai. Tikime, kad ši sritis Lietuvoje bus taisoma ir prisidės prie skaidresnės verslo aplinkos. Esama situacija, susijusi su „Žalgirio“ stadionu yra paini ir sunki visoms suinteresuotosioms pusėms, todėl jų prašome elgtis oriai, atsakingai, skaidriai, siekti darbingo dialogo, atsakyti į visus kylančius klausimus bei viešinti visų pasitarimų, tyrimų ar ekspertizių rezultatus”, – rašoma pranešime žiniasklaidai.

Vilniaus visuomenė Žirmūnų seniūnijoje gali susipažinti su rengiamomis teritorijos plano pataisomis. Aktualius klausimus galima teikti projekto iniciatoriui ir organizatoriams iki lapkričio 23 dienos. “Tikime, kad šios svarstymo su visuomene procedūros metu bus viešai atsakyta, ar teritorijoje yra numatyta, kaip nurodyta Vilniaus bendrajame plane, vieta stadionui ir jei numatyta, tai kaip tai atsispindi viešam svarstymui pateiktame teritorijos plane. Tegul ši finansinė įžvalga padės suinteresuotoms pusėms rasti bendrą susitarimą vardan darnios miesto, kuriame gera gyventi visiems, plėtros. Vardan ateities kartų. Vardan Tos.”, – teigia projekto autoriai.

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS