Neįgaliesiems

Futbolo klubai dalyvavo žaliosiose dirbtuvėse

Futbolas ir kitos sporto šakos gali atlikti svarbų vaidmenį keičiant požiūrį į gamtos apsaugą. Tarptautinis projektas „GreenCoach“, kuriame dalyvauja 5 Lietuvos klubai, siekia permainų, atkreipiant dėmesį į išteklių naudojimą savo veikloje. 

„GreenCoach“ projektu siekiama pritaikyti gerąją praktiką sporto organizacijose, įdiegti stebėsenos modelį bei aktualizuoti tvarumą kaip kasdienės klubo vadybos elementą. „GreenCoach“ projektą palaiko UEFA, jame dalyvauja Norvegijos, Belgijos, Švedijos, Prancūzijos ir Lietuvos futbolo federacijos arba jų nariai. Projektą dalinai finansuoja Europos Sąjungos fondas „Erasmus+“.  

FA „Šiauliai“, FK „Kauno Žalgiris“, FK „Riteriai“, FK „Utenos Utenis“ ir FK „Vilnius“ 2020 m. spalį prisijungė prie projekto dalyvių gretų bei pateikė duomenis apie savo veiklos taršumo lygį ir išteklių naudojimą. 

Projekto organizatoriai kartu su Pizos Sant’Anna aukštosios mokyklos (Italija) ekspertais parengs veiksmų planą bei priemones, kurias įdiegus į klubų veiklą, būtų daroma kuo mažesnė žala aplinkai. Šias priemones projekte dalyvaujantys klubai turės įdiegti savo organizuojamose veiklose.

Organizatorių surengtose žaliosiose dirbtuvėse gruodžio 17-ąją dalyvavo FK „Vilnius“ atstovė Kotryna Kulbytė ir FK „Kauno Žalgirio“ atstovas Lukas Gintautas. Iš visų partnerių valstybių taip pat dalyvavo po kelis atstovus iš vietinių klubų.

Virtualaus susitikimo metu pasidalinta įžvalgomis apie projekto metu surinktą medžiagą, paruoštas priemones aplinkosaugos klausimams futbole spręsti. Klubų atstovai pasidalijo savo nuomone apie „GreenTool“ skaičiuoklę, kuri turėtų būti užbaigta ir pristatyta jau visai netrukus. Ši skaičiuoklė bus viešai prieinama visiems klubams, norintiems įvertinti savo renginių ir kasdienės veiklos žalą aplinkai, o taip pat šią žalą sumažinti ir tapti tvaresniais.

 

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS