Neįgaliesiems

Futbolo vaikščiojant renginiai sutelkė bendruomenes Klaipėdoje ir Tauragėje

Gegužės mėnesį vainikavo futbolo renginiai, skirti vyresnio amžiaus bei specialiųjų poreikių turintiems asmenims.

Lietuvoje per pastaruosius metu auga futbolo vaikščiojant populiarumas, prie šio žaidimo sklaidos ženkliai prisidedant savivaldybių visuomenės sveikatos biurams.

Futbolas vaikščiojant (anglų k. Walking Football) yra aktyvi fizinio aktyvumo forma, leidžianti žmonėms mėgautis futbolu sulaukus vyresnio amžiaus, turint judėjimo sunkumų. Kaip įrodė Lietuvoje vykę futbolo vaikščiojant seminarai ir renginiai, amžius – ne kliūtis susipažinti su futbolu.

Gegužės 26 d. Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuro iniciatyva stadione buvo surengta atvira pamoka „Mes visi esame lygūs“. Šio renginio metu buvo surengtos rungtynės nefiksuojant rezultatų, o visos komandos buvo apdovanotos medaliais ir taurėmis.

Renginyje dalyvavo Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuro specialistų treniruojama senjorų komanda, Klaipėdos neįgaliųjų centro „Klaipėdos lakštutė“ dvi komandos, sutrikusio intelekto žmonių globos bendrijos „Klaipėdos viltis“ komanda, Klaipėdos socialinių paslaugų centro „Danė“ komanda, Klaipėdos miesto žmonių su fizine negalia sporto klubo „Žuvėdra“ komanda.

„Visų pirma, pažymėčiau šio turnyro puikias emocijas, kurias patyrė tiek žaidę asmenys, tiek sirgaliai. Tikrai tęsime šią veiklą, nes matome, kad labai pasiteisino futbolas vaikščiojant tarp neįgaliųjų. Jų ypatybė – tai tolerancija vieni kitiems, jie suburia stiprias komandas, bežaidžiant auga pasitikėjimas savimi. Tas dalyvavimo džiaugsmas įkvepia mus ateityje suorganizuoti renginius Žemaitijoje tarp neįgaliųjų komandų.

Klaipėdos visuomenės sveikatos biuras numato surengti mokymus specialistams iš Lietuvos socialinių įstaigų neįgaliesiems, kad jie galėtų padėti organizuoti treniruotes ir varžybas, steigti komandas. Esu įsitikinusi, kad turime galimybes Lietuvoje plėtoti šį žaidimą ir jį gali išmėginti kiekvienas, nepaisant amžiaus ar negalios“, – sakė visuomenės sveikatos stiprinimo specialistė Alina Bocman.


Gegužės 29 dieną Tauragės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras Vytauto stadione surengė turnyrą „Tauragės taurė 2023“, įtraukusį šešias komandas iš Marijampolės, Plungės ir Tauragės.

Turnyro nugalėtoja tapo Plungės „Baltosios pelėdos“, antrą vietą užėmė „TAU 1“ iš Tauragės, trečiąją – „Sūduvos močiutės“ iš Marijampolės. Likusias vietas pasidalino Plungės „Babrungas“ su Tauragės „TAU 2“ ir „Žingsnis“ komandomis.

Šiuo renginiu buvo siekiama dalyviams praplėsti pažinčių ratą, patirti naujų įspūdžių ir paskatinti kitus jungtis prie futbolo vaikščiojant, suteikiančio naudos ne tik fizinei, bet ir emocinei sveikatai.

Po renginio dalyviai Tauragės pilyje sudalyvavo kartvelų muzikos koncerte, o Tauragės krašto muziejuje „Santaka“ susipažino su Tauragės regiono istorija.

„Prie mūsų futbolo vaikščiojant entuziastų turnyro prisijungė naujos komandos, tarp kurių ir „Sūduvos močiutės“, neseniai pasirodžiusios tokio pobūdžio turnyre užsienyje. Džiaugiamės, kad dalyvavo Tauragės „Žingsnis“ – naujokų komanda, kuri lig tol neturėjo treniruočių ar žaidybinės patirties.

Šiuo metu turime apie 20 žaidžiančių senjorų, tačiau po turnyro mūsų gretos, manau, paaugs. Vasarą esame numatę futbolo vaikščiojant treniruotes. Taip pat laukiame kito turnyro, kurį pažadėjo parengti Plungės entuziastai, tad tikimės, kad komandų skaičius mūsų regione ateityje didės ir visiems bus smagu“, – įspūdžius apžvelgė Tauragės r. savivaldybės visuomenės sveikatos biuro visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Eglė Arlauskienė.

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS