Neįgaliesiems

TOPsport futsal A lyga: kovoje dėl titulo liko penki klubai

Trečiadienį įvykusiose atsakomosiose TOPsport futsal A lygos ketvirtfinalio serijos rungtynėse trys stipriausios reguliaraus sezono ekipos „Kauno Žalgiris“, Jonavos „Vikingai“ ir „Akmenės kraštas“ iškovojo antrąsias pergales bei užsitikrino kelialapius į pusfinalį.

Ketvirtos poros („Bruklinas“ – VIP) nugalėtojas paaiškės po trečiųjų rungtynių.

Atsirevanšavo

Po itin skaudaus pralaimėjimo Vilkaviškyje, Mažeikių VIP futbolininkai be savo lyderio Edgaro Baranausko namuose 8:2 nugalėjo „Brukliną“ bei išlygino serijos iki dviejų pergalių rezultatą 1-1. Šiose rungtynėse keturi Žemaitijos klubo atstovai pasižymėjo dubliais.

Gerą toną dvikovai davė veteranas Edgaras Stankevičius. Jis per mažiau nei pusę kėlinio, pasinaudojęs puikia varžovų dovana bei pirmasis suskubęs prie kamuolio po kampinio, savo komandai suteikė dviejų įvarčių persvarą. O kad nepasirodytų maža, neprabėgus nė minutei po antrojo pelnyto įvarčio, iš pusmetrio į tuščius vartus pasižymėjo ir Pavelas Smolkovas.

Itin šaltas dušas nesumažino „Bruklino“ pastangų seriją uždaryti antrose rungtynėse. Kėliniui besibaigiant, Francisco Andersonas realizavo už išnaudotą pražangų limitą skirtą dešimties metrų baudinį, o antrajam prasidėjus – gražiu smūgiu, stovėdamas nugara į vartus, dar labiau skirtumą sušvelnino Gintaras Čibirka.

Ir kai atrodė, kad intriga atgimsta, per vieną minutę vėl viskas apsivertė aukštyn kojomis. Po kampinio pasižymėjo Artūras Juchno, po kontratakos – Jonas Ulberkis, dar po poros minučių už dvi geltonas korteles iš aikštės pašalintas Rodrigo Ribeiro.

Rungtynių pabaigoje buvo aišku, kad VIP pergalės iš savo rankų nepaleis. Savo ruožtu, „Bruklinui“ teks galvoti, kuo reiks pakeisti diskvalifikuotą R. Ribeiro.

Lemiamos rungtynės bus žaidžiamos šeštadienį 19:30 val. Vilkaviškyje.

Mažeikių VIP – Vilkaviškio „Bruklinas“ 8:2 (serija 1-1)

Įvarčiai: E. Stankevičius 2, P. Smolkovas 2, A. Juchno 2, J. Ulberkis 2;  F. Anderson, G. Čibirka

**********

Po pratęsimo

Paskutinio turo metu vietą atkrintamosiose varžybose užsitikrinęs Kauno rajono „Hegelmann“ klubas, kaip ir pirmose ketvirtfinalio rungtynėse, taip ir dabar „Akmenės kraštui“ metė itin rimtą kovą. Nugalėtojui išaiškinti prireikė pratęsimo, per kurį krito vienintelis Jose Wellingtono įvartis.

Akmeniškiai nuo rungtynių pradžios turėjo iniciatyvą, tačiau pirmojo įvarčio jie turėjo laukti daugiau nei pusę kėlinio. Tuomet prie nuo vartininko atšokusio kamuolio pirmas suskubo Glaudsonas de Araujo, kuris atidarė rungtynių sąskaitą.

Nespėję atsigauti po pirmojo nokdauno, kauniečiai po poros minučių prasileido darsyk. Sutrupėjusi gynyba atvėrė didžiulę erdvę tam pačiam G. de Araujo, kuris padvigubino skirtumą.

„Hegelmann“ atsidūrė duobėje, o iš jos lipti padėjo patys Akmenės atstovai. Jie dar pirmajame kėlinyje itin šiurkščiai suklydo netoli savo baudos aikštelės ir tos klaidos Igoris Peleckis nedovanojo.

Visą antrą kėlinį rezultatas nesikeitė. Artėjant pagrindiniam laikui į pabaigą, „Hegelmann“ vartininką pakeitė penktu žaidėju, o I. Peleckis kol kas gražiausiu šių metų atkrintamųjų varžybų įvarčiu, likus 29 sekundėms, rezultatą išlygino, tad pratęsimas tapo neišvengiamas.

Per pirmąjį pratęsimą įvarčių įmušta nebuvo, o artėjant antrajam į pabaigą, „Akmenės kraštas“ surizikavo žaisti penkiese, palikdami vartus tuščius. Rizika pasiteisino ir prieš prasidedant paskutinei minutei iki baudinių serijos, J. Wellingtonas galingu smūgiu padovanojo savo komandai kelialapį į čempionato pusfinalį.

Kauno raj. „Hegelmann“ – „Akmenės kraštas 2:3 (serija 0-2)

Įvarčiai: I. Peleckij 2; G. de Araujo 2, J. Wellington;

**********

Dar vienas pratęsimas

Galutinė „Vikingų“ pergalė trijų įvarčių skirtumu gali suklaidinti. Iš tikro, Jonavos ekipa su „Radviliškiu“ reikalus išsprendė tik antrajame pratęsime, kurio pabaigoje du radviliškiečiai buvo apdovanoti tiesioginėmis raudonomis kortelėmis.

Namuose žaidę Radviliškio atstovai rungtynes pradėjo labai drąsiai. Sunku pasakyti, ar „Vikingai“ iš varžovų tikėjosi tokio įžūlumo, bet faktas, kad jiems rungtynių pradžia buvo gana sudėtinga. Įsibėgėjus rungtynėms, progas pradėjo kurti ir vieni, ir kiti, tačiau pirmasis įvartis krito tik tada, kai abi komandos bent po kelis kartus galėjo krimstis dėl neišnaudotų šansų.

Laikrodžiui skaičiuojant priešpaskutinę pirmojo kėlinio minutę, „Vikingai“ įžaidė kamuolį taip, kad Marcosui da Silvai teprireikė iš keliolikos centimetrų pasiųstį jį į tuščius vartus.

Antrajame kėlinyje komandos keitėsi įvarčiais. „Radviliškis“ rezultatą lygino net tris kartus. Tokiu būdu, švieslentė 23 minutę rodė 1:1, 28 minutę – 2:2, 35 minutę – 3:3. Tuomet veiksmas persikėlė į pratęsimą, kurio herojumi tapo dusyk pasižymėjęs Gytis Vasylius.

„ŠSPC-Radviliškis“ – Jonavos „Vikingai“ 3:6 (serija 0-2)

Įvarčiai: N. Volkovas 2, M. Adomėnas; M. da Silva 4, G. Vasylius 2;

**********

Čempioniškai

Nepaisant gana nelengvo pirmojo kėlinio, „Kauno Žalgiris“ užtikrintai sutvarkė savo reikalus antrajame bei tiesiausiu keliu užbaigė ketvirtfinalio seriją. Šiose rungtynėse žibėjo Vitinho žvaigždė – brazilas pasižymėjo net keturis kartus.

Dvikova Kėdainiuose prasidėjo itin drausmingu aikštės šeimininkų žaidimu. Ir nors kauniečiai turėjo nemažą žaidybinę persvarą, paversti jos įvarčiais ilgą laiką nesugebėjo. Vis tik, besibaigiant pirmajai rungtynių daliai,  Vinicius stipriu smūgiu į tolimąjį kampą išvedė savo komandą į priekį.

Antrasis kėlinys „Kėdainiai United“ ekipai prasidėjo itin nesėkmingai. Vartus palikęs Egidijus Žagaras prarado kamuolį, Albertas Voskunovičius šią klaidą pavertė antruoju dvikovos įvarčiu. Verta pažymėti, kad tuo metu buvo sužaistos vos 14 sekundžių po pertraukos.

Vos po minutės dar viena apmaudi klaida bei įsimuštas įvartis į savuosius vartus, iš esmės, uždarė rungtynes.

Verta išskirti septintąjį įvartį, kuriuo pasižymėjo Lukas Sendžikas. Tai dar vienas ryškus pretendentas, į gražiausio ketvirtfinalio serijos įvarčio titulą. Beje, po jo savo garbės įvarčiu pasižymėjo ir Martynas Juknevičius. Komandos veteranas pasiuntė kamuolį į tuščius vartus iš savo aikštės pusės, kai „Kauno Žalgirio“ vartininkas Jordanas buvo prisijungęs prie komandos draugų atakoje.

„Kėdainiai United“ – „Kauno Žalgiris“ 1:9 (serija 0-2)

Įvarčiai: M. Juknevičius; Vitinho 4, Vinicius, A. Voskunovič, T. Bučma, L. Sendžikas, (M. Juknevičius į savo vartus).

„Kauno Žalgirio“ nuotr.;

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS