Neįgaliesiems

Futsal A lyga: metų užbaigimas – gausus įvarčiais

Dažnai sakoma, kad kaip užbaigsi metus – tokie bus ateinantys metai. Praėjusį savaitgalį Lietuvos futsal A lygos klubai sužaidė paskutiniąsias savo 2022-ųjų rungtynes.

Per penkerias tryliktojo turo rungtynes buvo įmušti 35 įvarčiai, dvejose rungtynėse nugalėtojas nepaaiškėjo, o fantastiškai pasirodę sostinės „Turbotransfers“ futbolininkai turnyre pakilo į aštuntąją turnyro lentelės vietą.

Revanšas

Prieš akistatą buvo galima prisiminti pirmojo rato šių ekipų tarpusavio dvikovą, kurioje net ir ne stipriausios sudėties susirinkę vilniečiai aikštės šeimininkams žadėjo mesti kovą. Žadėjo mesti, bet nemetė. Tąsyk „Vilkai“ iškovojo solidžią pergalę, kuri iki šiol yra vienintelė širvintiškių pergalė A lygoje.

Šįsyk užteko vos poros minučių, kad „Turbotransfers“ įgytų dviejų įvarčių persvarą ir padėtų tvirtus pamatus revanšui. Vienintelis šviesos spindulėlis širvintiškiams buvo antrojo kėlinio pradžia, kai įvartį pelnė Ignas Kružikas. Visais kitais atvejais žymiai geresnė komanda aikštėje buvo „Turbotransfers“.

Vilniečiams gana įprasta atkrintamosiose varžybose sutikti „Kauno Žalgirį“. Jei reguliarusis sezonas baigtųsi šiandien, vieną ketvirtfinalio porą, būtent, ir sudarytų „Kauno Žalgiris“ bei „Turbotransfers“.

Beje, rungtynėse trimis įvarčiais pasižymėjo Andrius Kaulinis.

Netikėta

Kaip jau užsiminėme, dvejos rungtynės baigėsi lygiosiomis ir abejų rezultatai yra pakankamai netikėti. Stabiliai visą sezoną žaidę „Gargždų pramogų“ futbolininkai prarado taškus antrose rungtynėse iš eilės (šįsyk su „Radviliškiu“), o „Vikingai“ nustebino dar labiau nenugalėję „Panevėžio“.

Rungtynėse Gargžduose „Pramogos“ ilgą laiką pirmavo 2:1, tačiau likus žaisti 89 sekundes prasižengė šeštą kartą ir už tai buvo skirtas dešimties metrų baudinys. Justas Gulbinas tą baudinį realizavo užtikrintai.

Įdomu tai, kad per likusį laiką abi komandos (iš pradžių „Radviliškis“, po to „Pramogos“) turėjo idealias galimybes įmušti pergalingą įvartį, tačiau abiem atvejais progos liko neišnaudotos.

Į Birštoną „Vikingai“ atvyko tarsi atlikti numerio ir su trimis taškais išvykti namo. Numeris atliktas buvo, tačiau trys taškai neiškovoti. Neiškovoti, nepaisant to, kad pačioje pradžioje buvo pelnytas pirmasis įvartis, o beveik įpusėsjus antrajai dvikovos daliai Konstantinas Bondarenko komandos persvarą užaugino iki 3:1.

Tada „Vikingai“ tarsi sustojo ir už tai turėjo sumokėti dviem įvarčiais. Negana to, likus mažiau nei dviem minutėms, „Panevėžys“ per plauką neįmušė dar vieno įvarčio, kuris būtų garantavęs pergalę.

Tiesa, savo super šansą turėjo ir Jonavos futbolininkai. Likus žaisti 105 sekundes, į „Panevėžio“ vartus buvo skirtas 10 metrų baudinys. Orestas Borgunas Aurimui Adamoniui mikrodvikovą pralaimėjo. Netrukus tas pats O. Borgunas, o po kelių sekundžių – ir Maksimas Avetysianas atliko dar po smūgį, tačiau abiem atvejais ir vėl triumfavo A.Adamonis.

„Taškas yra taškas“, – po rungtynių reziumavo Aleksandras Danilenko.

Penkta pavara

Tuos žodžius, galbūt, jau skaitėte, tačiau juos reikėtų pakartoti darsyk – prie VIP komandos prisijungus Edgarui Baranauskui ir Mantui Adomėnui, Mažeikių komanda pakėlė kartelę tiek, kad paskutines trejas rungtynes vidutiniškai laimėjo penkių įvarčių skirtumu. Ir nors paskutinėse rungtynėse galutinė persvara buvo kiek mažesnė, tačiau prieš taip žaidžiantį VIP Vilkaviškio „Bruklinas“ neturėjo jokių šansų.

Šioje dvikovoje žibėjo Artūro Juchno žvaigždė. Jis atliko du rezultatyvius perdavimus, pradėjo ataką, kuri po dviejų perdavimų baigėsi įvarčiu ir po jo pakelto kamuolio nuo kampinio gairelės vartininkas įsimetė kamuolį į vartus.

Galima prisiminti pirmojo rato šių komandų rungtynes, kai progų neišnaudoję brukliniečiai pabaigoje išlygino rezultatą. Šįsyk tokios prabangos varžovams VIP nesuteikė, nes baudė juos už bet kurią klaidą.

Zagurskas

„Kauno Žalgirio“ ir Lietuvos rinktinės kapitonas Justinas Zagurskas dėl traumos praleido Supertaurės rungtynes bei sezono pradžią ir į aikštę sugrįžo spalio 16 dieną.

Nei tądien, nei kitose trejose rungtynėse jis nepasižymėjo nė vienu įvarčiu, o tada driokstelėjo hetriku akistatoje su „Gargždų pramogomis“. Prabėgo 11 dienų ir jis vėl mušė tris įvarčius, šįsyk – į „Saulės krašto“ vartus.

Tam, kad atsidarytų, J. Zagurskui prireikė vos kelių sekundžių, o kad įformintų dublį – vos dviejų su puse minutės. Vėliau estafetė buvo perduota komandos draugams, o pats kapitonas hetriką įformino priešpaskutinę akistatos minutę, kai realizavo 10 metrų baudinį.

Rezultatai

„Gargždų pramogos“ – „ŠSPC-Radviliškis“ 2:2;

Vilniaus „Turbotransfers“ – „Širvintos-VGTU Vilkai“ 9:1;

„Saulės kraštas“ – „Kauno Žalgiris“ 0:7;

Mažeikių VIP – Vilkaviškio „Bruklinas“ 6:2;

SFK „Panevėžys“ – Jonavos „Vikingai“ 3:3.

„Kauno Žalgirio“ nuotr.;

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS