Neįgaliesiems

Futsal A lyga – prie starto linijos

Šį sekmadienį ketveriomis rungtynėmis startuos 2021–2022 metų Lietuvos futsal A lygos sezonas. Kaip ir praėjusiais metais, dėl titulo kausis dešimt komandų, iš kurių aštuonios žengs į atkrintamąsias varžybas.

„KAUNO ŽALGIRIS“

Praėjęs sezonas – 1 vieta

Kai kovo 27 dieną atsakomosiose finalo rungtynėse Jonavos „Vikingai“ savo persvarą prieš „Kauno Žalgirį“ padidino iki keturių įvarčių, atrodė, kad daugkartinių čempionų dominavimui atėjo pabaiga. Vis tik, čempioniškas charakteris padarė savo – keturi įvarčiai per pagrindinį laiką, du įvarčiai per pratęsimą ir „Kauno Žalgiris“ – dar kartelį čempionas.

Per tarpsezonį komanda kardinaliai pasikeitė, tačiau buvo išlaikyti geriausi lietuviai, kuriems turėtų pagelbėti braziliškasis legionas.

„Čempionatas niekur nepabėgs – sužaisime Čempionų lygoje ir grįšime su tikslu – laimėti tiek čempionatą, tiek taurę. Kitokio net būti negali.

Galvoju, kad namų darbus atlikome tinkamai. Galiu teigti, kad nuo praėjusio sezono dar labiau sustiprėjome, o tai mums leis demonstruoti dar geresnį ir brandesnį futsalą“,  – sakė „Kauno Žalgirio“ vadovas Darius Gurskis.

JONAVOS „VIKINGAI“

Praėjęs sezonas – 2 vieta

Prieš metus klubo vadovas Aironas Morkūnas nė kiek nedvejodamas pareiškė, kad Jonavos „Vikingai“ yra pasiruošę nuversti daug metų karaliavusį tuometinį Kauno „Vytį“. Jo žodžiai tam turėjo pagrindo: į komandą sugrįžo Jurijus Jeremejevas, ją sustiprino Vladimiras Derendiajevas ir Genaras Samsonikas, vaidinę svarbų vaidmenį ir šalies rinktinėje.

Kad ir kiek buvo įdėta pastangų, čempiono titulas išslydo iš rankų. Netrukus paaiškėjo, kad naujajame sezone ekipoje nelieka J.Jeremejevo, tačiau į ją sugrįžta Lukas Sipavičius, Marius Ganusauskas ir Lukas Miščiukas. Be to, prie ekipos vairo stoja futsal U-19 rinktinę treniravęs specialistas iš Ukrainos Aleksandras Danilenko. 

„GARGŽDŲ PRAMOGOS“

Praėjęs sezonas – 3 vieta

Stabilumo praėjusį sezoną stokoję „Gargždų Pramogų“ atstovai įsižaidė ir sezono pabaigoje užėmė ketvirtąją vietą. Tai reiškė, kad komandai teko žaisti ketvirtfinalio etapą, kurį įveikusi Žemaitijos ekipa sutiko pusfinalyje laukusį „Kauno Žalgirį“. Kova buvo atkakli, tačiau galiausiai triumfavo kauniečiai.

Prieš šį sezoną Gargždai pakeitė pusę komandos. Naujokai – Pirmoje lygoje Klaipėdos „Neptūnui“ atstovaujantys futbolininkai. Taip pat komanda svarsto apie tris legionierius iš Ukrainos, tačiau šis klausimas vis dar atviras.

„Kol nesibaigs Pirmos lygos ir veteranų pirmenybės, turėsime sunkumų. Tačiau metai iš metų tie patys sunkumai, tai kažkiek esame pripratę. Tikslas – prizinė vieta“,  – komentavo klubo vadovas Artūras Montrimas.

MAŽEIKIŲ VIP

Praėjęs sezonas – 4 vieta

Įspūdingai praėjusį sezoną pradėję ir kurį laiką pačioje viršūnėje buvę Mažeikių VIP atstovai vėliau šiek tiek sėdo. Be abejo, tam įtakos turėjo lyderio ir tuometinio rezultatyviausio lygos žaidėjo Edgaro Baranausko trauma. Galiausiai, VIP reguliarųjį sezoną baigė trečiojoje vietoje, o po atkrintamųjų varžybų – ketvirtojoje.

Šiemet komanda taip pat bus priversta verstis be E.Baranausko. Ir ne tik be jo. Visi komandai atstovavę panevėžiečiai šiemet sugrįžo į gimtąjį miestą, todėl VIP bus labiausiai pasikeitusi komanda visoje lygoje.

Tarp naujokų galime paminėti Arsenijaus Buinickio, Vadimo Pinko, Karolio Čirbos ir iš paplūdimio čempionato puikiai pažįstamo latvio Sergejaus Vasiljevo prisijungimą.

„Mums nebuvo didelė staigmena, kad panevėžiečiai išvyks, todėl tam kažkuria prasme ruošėmės ir ieškojome žaidėjų, kurie galėtų juos pakeisti. Nebuvo lengva, bet kažką sukomplektavome.

Be abejo, pradžia bus sunki, užtruksime, kol susižaisime, bet pavasarį turėtumėm būti konkurencingi bei patekti į ketvertą“,  – sakė VIP vadovas Aldaras Pupliauskas. 

ALYTAUS „DAINAVA“

Praėjęs sezonas – 6 vieta

Prieš metus priešsezoninį turnyrą įveikę ir vietą futsal A lygoje iškovoję Alytaus „Dainavos“ atstovai reguliarųjį sezoną baigė šeštojoje vietoje ir iškovojo kelialapį į ketvirtfinalį. Šis etapas komandai susiklostė katastrofiškai, nes pirmose rungtynėse net trys jos atstovai buvo nubausti raudonomis kortelėmis, o į atsakomąjį mačą, kuris sutapo su didžiojo futbolo A lygos rungtynėmis, „Dainava“ neatvyko.

Šiemet, panašu, tokių dalykų išvengti pavyks. Ekipos legenda Žydrūnas Karčemarskas prie komandos pakvietė prisijungti Lietuvos futbolui nusipelniusių vardų: Marių Stankevičių, Robertą Poškų, Edgarą Česnauskį. Be abejo, bus įdomu stebėti šiuos legendinius futbolininkus, vilkinčius vienos komandos marškinėlius.

„Pagrindinis komandos tikslas – populiarinti futbolą, o kokią vietą užimsime – tokią užimsime. Aišku, gali būti taip, kad apetitas pakils bevalgant, bet bent kol kas svarbiausia, kad žaidėjai mėgautųsi tuo, ką daro“,  – sakė klubo vadovas Žydrūnas Lukošiūnas.

„ŠSPC-RADVILIŠKIS“

Praėjęs sezonas – 7 vieta

Pernai ikisezoninį turnyrą laimėję ir pirmu numeriu kelialapį į futsal A lygą iškovoję radviliškiečiai pirmųjų taškų laukė labai ilgai. Tam buvo priežasčių. Dėl COVID-19 pandemijos komanda iškrito iš varžybų ritmo ir pakankamai ilgai į jį negrįžo. O kai grįžo, nužingsniavo iki septintosios vietos.

Šiemet komanda jau nėra debiutantė, tačiau tarpusavio ryšius stiprinti ir vėl teks iš naujo. Ekipą paliko Donatas Paulauskas ir Justinas Gulbinas, tad komandai teks ieškoti ir naujų lyderių.

„Pradžia nebus lengva, bet po truputį turėtumėm kilti aukštyn. Svarbu, kad chebra į treniruotes žiūrėtų su didele meile. Jei taip bus, rezultatas bus geresnis. Kalbant apie netektis, reikia pažymėti ir tai, kad šiemet turėsime žaidėjų, kurie pernai negalėjo prisidėti, o dabar galės. Tikiuosi, kad jie įrodys savo vertę“, – sakė ekipos vadovas Mindaugas Urbonavičius. 

AKMENĖS „SAULĖS KRAŠTAS“

Praėjęs sezonas – 8 vieta

Pernai po skirtingomis vėliavomis žaidę Akmenės ir Šiaulių klubai nusprendė suvienyti jėgas, žaisti kartu ir komandą pavadinti „Saulės kraštu“. Tai ne vienintelis pasikeitimas šiame krašte. Klubo vadovai nusprendė kliautis tik salės futbole besikoncentruojančiais žaidėjais.

„Kas iš to, kad reguliariajame užimsi trečią vietą, bet atkrintamosiose jų nebėra? Todėl susitarėme tik su tais žaidėjais, kurie pažadėjo likti iki sezono pabaigos. Kalbant apie sąjungą su Šiauliais, tai bendri dalykai turi vienyti regioną. Radome būdą apsijungti ir apsijungėme.

Turime tikslą – kovoti dėl prizinės vietos. Turime įdomią sudėtį, kuri susižaidus turėtų parodyti, ko yra verta. Džiaugiamės, kad sugebėjome išsaugoti savo lyderį ir komandos sielą Tadą Labuką. Na, ir jei iki šiol mūsų silpniausia grandis buvo vartininkai, tačiau šiemet turėsime vieną stipriausių. O tai labai svarbu“, – sakė ekipos vadovas Vitalijus Mitrofanovas.

VILNIAUS „TURBOTRANSFERS“

Praėjęs sezonas – 9 vieta

Panašiai, kaip ir „Radviliškis“, „Turbotransfers“ klubas labai sunkiai įsibėgėjo. Dažniausiai jų nesėkmes lemdavo nesėkmingi antrieji kėliniai, kurie būdavo prastesni nei pirmieji. Po Naujųjų metų situacija pasikeitė. Ypač psichologiškai.

„Būtent psichologiją mums ir reikėjo susitvarkyti, nes rungtynes mes pralaimėdavome būtent psichologija, o ne žaidimu. Kalbant apie būsimą sezoną, tai bandysime jauninti komandą. Laikas kartų kaitai.

Kalbant apie tikslus, tai norime patekti į atkrintamąsias varžybas ir tą padaryti ne iš aštuntosios vietos, kad ketvirtfinalyje negautumėme „Kauno Žalgirio“. O kaip bus – matysime“, – sakė „Turbotransfers“ vadovas Marijus Rimas.

„KLAIPĖDA CITY“

Lygos naujokai

Prieš praėjusį sezoną „Klaipėda City“ dalyvavo kovoje dėl patekimo į futsal A lygą, tačiau tas turnyras sėkmingai nesusiklostė. Dar blogiau – dėl pandemijos pernai neįvyko Klaipėdos apskrities pirmenybės, o tai reiškia, kad žaidybinės patirties šiai komandai pritrūks.

„Išsaugojome branduolį ir tuo pačiu sustiprėjome. Norime išbandyti save ir pažiūrėti, ar atitinkame A lygos lygį. Be to, norisi duoti kovą visiems varžovams“, – sakė klaipėdiečių vadovas Sergejus Jakovlevas.

„PANEVĖŽYS“

Lygos naujokai

Tai, apie ką buvo kalbama pernai – įvyks šiemet. Visus geriausius miesto salės futbolininkus surinkę aukštaičiai atstovaus savo miesto komandai. „Panevėžį“ treniruos Tomas Salamanavičus, o vartus gins nacionalinės rinktinės vartininkas Egidijus Žagaras. Tarp įdomesnių komandos papildymų – legendinis puolėjas Povilas Lukšys, kuris pakviestas kaip atsarginis vartininkas. 

„Panevėžys turi gerų salės futbolininkų, bet ilgą laiką neturėjo geros komandos. Reikėjo juos surinkti į branduolį. Nors daugumai žaidėjų jau po keturiasdešimt metų, tačiau jie tikrai gali pakovoti už miesto garbę.

Pirmas tikslas buvo kovoti dėl trečios vietos, bet dabar galvojame, kad trečia vieta mums nebūtų didelis pasiekimas. Dabartinis tikslas – kovoti dėl vietos finale. Bronza nebūtų blogai, bet būtų ne iki galo patenkinta ambicija“, – kalbėjo ekipos vadovas Egidijus Briedis.

PIRMASIS TURAS

13:00 val. Mažeikių VIP – Akmenės „Saulės kraštas“;

16:00 val. Jonavos „Vikingai“ – FC „Klaipėda City“;

18:00 val. Alytaus „Dainava“ – „ŠSPC-Radviliškis“;

20:00 val. „Kauno Žalgiris“ – SFK „Panevėžys“ (tiesiogiai Sport1 kanalu).

Visos futsal A lygos rungtynės bus tiesiogiai transliuojamos „Lietuvos futbolo“ Youtube kanale, o centrinės turo rungtynės – Sport1 kanalu. 

 

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS