Futsal A lyga: reguliarusis sezonas baigtas, atkrintamosios – jau ateinantį savaitgalį

Savaitgalį sužaisti paskutiniai penki Lietuvos futsal A lygos reguliariojo sezono susitikimai. Po jų paaiškėjo, kad „Panevėžiui“ ir „Širvintoms-VGTU Vilkams“ sezonas baigtas, o ketvirtfinalio poros atrodys taip: „Kauno Žalgiris“ –  Vilniaus „Turbotransfers“, Jonavos „Vikingai“ – „ŠSPC-Radviliškis“, Mažeikių VIP – „Saulės kraštas“ ir „Gargždų pramogos“ –  Vilkaviškio „Bruklinas“.

Nugalėtojai

„Kauno Žalgiriui“ tapti reguliaraus sezono nugalėtoju nėra jokia naujiena. Šiemet jie šį titulą užsitikrino maždaug prieš mėnesį, o kad nebūtų maža – paskutiniame ture net 12:0 sutriuškino „Brukliną“.

Dar prieš rungtynes žadėję mesti iššūkį daugkartiniams čempionams, vilkaviškiečiai sugebėjo atsilaikyti pusę pirmojo kėlinio. O tada jau prasidėjo – vos per 4 minutes „Kauno Žalgiris“ įmušė penkis įvarčius ir rungtynių baigtis buvo nulemta. Tuo pačiu buvo nulemtas ir „Bruklino“ likimas, nes komanda prarado galimybes reguliarųjį sezoną užbaigti tarp keturių stipriausių lygos komandų.

Šios dvikovos MVP tapo Wepe, kuris, veikiausiai, apdovanojimuose bus pagerbtas ne tik kaip rezultatyviausias lygos žaidėjas (32 įvarčiai), bet ir kaip geriausias. „Kauno Žalgirio“ atakų lyderis prie pergalės prieš „Brukliną“ prisidėjo penkiais pelnytais įvarčiais.

„Kauno Žalgiris“ atkrintamųjų varžybų ketvirtfinalyje susitiks su Vilniaus „Turbotransfers“ futbolininkais, kuriuos ne per seniausiai nugalėjo 15:4.

Paskutinis kelialapis

Kas taps kitu „Kauno Žalgirio“ varžovu, sprendėsi Radviliškyje. Priminsime, kad prieš prasidedant paskutiniajam reguliaraus sezono turui,  ten savo paskutines namų rungtynes žaidęs „Panevėžys“ ir „Turbotransfers“ turėjo po lygiai taškų, o vilniečių pranašumą lėmė tik užtikrinta pergalė tarpusavio rungtynėse pirmajame rate.

Dvikova dėl paskutinio kelialapio į atkrintamąsias varžybas prasidėjo dviem Donato Paulausko įvarčiais ir šešiomis „Turbotransfers“ pražangomis vos per aštuonias minutes. Būtent ta šeštoji pražanga D. Paulauskui leido realizuoti baudinį, o po to įspūdingą keturių minučių atkarpą sužaidė vilniečiai, kurie dviejų įvarčių deficitą pavertė vieno įvarčio persvara.

Iš dalies ši atkarpa tapo rungtynių lūžiu, tačiau ne ką mažiau svarbi dalis buvo ir antrojo kėlinio viduryje, kai Arnas Levonauskas ir Matas Siaurusevičius mažiau nei per vieną minutę pelnė du įvarčius. Po šio nokdauno „Panevėžys“ atsitiesti nebesugebėjo.

Generalinė repeticija

Jonavoje buvo sužaistos rungtynės tarp komandų, kurios ir sudarys vieną ketvirtfinalio porą („Vikingai“ – „Radviliškis“). Ir tai jau buvo aišku prieš rungtynes, todėl, natūralu, kad atskleisti visų kortų nenorėjo nei vieni, nei kiti.

Šių rungtynių pirmajame kėlinyje komandos apsikeitė įvarčiais, o po pertraukos savo jėgą iš progas išnaudojo tik „Vikingai“. Jonaviškiai šiame sezone dažnai kenčia dėl nerealizuotų progų, tačiau šįsyk tiek Maksimas Avetysianas (du kartus), tiek Igoris Manduras, tiek Viktoras Kravcovas, tiek Paulius Osauskas antrajame kėlinyje baudė varžovus.

Verta pažymėti, kad po Oresto Borguno išvykimo „Vikingai“ sužaidė vienas geresnių rungtynių, o „Radviliškis“ vis dar negali naudotis savo smogiamąja jėga.

Treti

Nepaisant to, kad pastaruoju metu Mažeikių VIP išbarstė turėtą persvarą prieš žemesnes vietas užimančias komandas, tačiau trečiąją poziciją klubas išsaugojo. Tokį pasiekimą lėmė pergalė prieš „Širvintų-VGTU Vilkus“. Pastarieji, nors ir liko paskutiniai, tačiau sezoną užbaigė tikrai garbingai.

Po pirmo greito įvarčio VIP neberado erdvių prie varžovų vartų ir antrojo įvarčio teko laukti daugiau nei kėlinį. Tada dar viena smulki širvintiškių klaida gynyboje virto antru praleistu įvarčiu.

Žydrūnas Germanas grąžino aikštės šeimininkus į kovą, tačiau už sprendimą pakeisti vartininką penktu žaidėju teko sumokėti dar vienu praleistu įvarčiu.

Širvintiškiai per sezoną iškovojo tik penkis taškus, tačiau ne vieneriose rungtynėse atrodė, kad jų gali būti iškovota ir gerokai daugiau.

Dėl namų aikštės pranašumo

Šiauliuose susitiko dvi komandos, kurios, priklausomai nuo kitų rezultatų, reguliarųjį sezoną galėjo užbaigti ir trečioje, ir šeštoje vietose. Galiausiai, kai žinome, kaip baigėsi kitos rungtynės, galime konstatuoti, jog šios buvo dėl namų aikštės pranašumo ketvirtfinalio etape.

Nepaisant labai gero „Saulės krašto“ žaidimo nuo 2023-ųjų pradžios bei itin sėkmingo pirmojo kėlinio (3:1), šioje dvikovoje triumfavo „Pramogos“. Gargždiškiai nuo 32 minutės surengė tikrą vartų šturmą, kurio metu pelnė net penkis įvarčius. Veikiausiai, tai buvo geriausia „Pramogų“ atkarpa per visą šį sezoną.

Ta sėkminga atkarpa ketvirtfinalyje gargždiškiams leido išvengti VIP komandos bei suteikė namų aikštės pranašumą prieš „Brukliną“. „Saulės kraštas“ kausis būtent su VIP futbolininkais. Jei prireiktų trečiųjų serijos rungtynių, jos vyktų Mažeikių klubo namų arenoje.