Neįgaliesiems

Futsal A lyga: startuoja finalinės serijos ir kovos dėl apdovanojimų

Spalio mėnesį startavęs 2022-2023 metų Lietuvos futsal A lygos čempionatas pasiekė finišo tiesiąją. Keturioms komandoms liko žengti paskutinįjį žingsnį, po kurio ir paaiškės, kam atiteks aukso, kam sidabro, o kam – bronzos medaliai.

Dvikovoje dėl trečios vietos laukia serija iki dviejų, o akistatoje dėl aukso – trijų pergalių.

„Gargždų Pramogos“ – „Saulės kraštas“

2023 m. kovo 25 d. 17:00 val. Gargždų miesto Policijos salė.

2023 m. kovo 29 d. 19:00 val. Šiaulių sporto gimnazijos salė.

Ketvirtą ir šeštą vietas reguliariajame sezone užėmę „Gargždų pramogų“ ir „Saulės krašto“ futbolininkai, patekę į pusfinalį, pagrindinį tikslą jau pasiekė, tad paskutinis žingsnis kažkam taps tiesiog vyšnia ant torto.

Reguliariajame sezone tarpusavio rungtynėse abusyk triumfavo gargždiškiai, namie „Saulės kraštą“ nugalėję 4:1, o išvykoje – 6:3. Pastarosios rungtynės įsiminė tuo, kad iki 32 minutės 3:1 dar pirmavo „Saulės kraštas“, tačiau nesėkminga pabaiga juos lentelėje nustūmė ant šeštojo laiptelio. Savo ruožtu „Pramogos“ po pergalės užsitikrino namų aikštės pranašumą ketvirtfinalyje prieš „Brukliną“.

Pusfinalio serijoje abi komandos varžovams nusileido 0:2. „Saulės kraštas“ – „Vikingams“, „Gargždų pramogos“ – „Kauno Žalgiriui“. Priminsime, kad atsakomosiose rungtynėse Gargžduose aikštės šeimininkai prieš daugkartinį čempioną pirmavo rezultatu 3:0, tačiau persvaros išsaugoti nesugebėjo.

„Ruošiamės įprastai, kaip ir kiekvienoms rungtynėms. Dirbame treniruotėse, pažiūrime, kokias klaidas darėme prieš tai. Papildomai nieko naujo neįvedinėjame. Gargždų komanda tikrai gali nustebinti ir tuo galėjome įsitikinti per rungtynes su „Kauno Žalgiriu“. Tai yra gerai susižaidusi komanda, tad lengva nebus“, – sakė „Saulės krašto“ kapitonas Donatas Morkis.

„Mažajam finalui ruošiamės įprastai, kažko naujo nebeprigalvosi. Svarbiausia, kad atsistatėme fiziškai po sunkios pusfinalio serijos. Sezono pabaigoje kažkuo nustebinti ganėtinai sunku, visi su visais žaidė ir visus pažįsta.

Manau, svarbiausia bus kova dėl kiekvieno kamuolio, gera gynyba ir susikurtų progų realizacija“, – sakė Gargždų ekipos futbolininkas Donatas Surblys.

„Kauno Žalgiris“ – Jonavos „Vikingai“

2023 m. kovo 26 d. 15:00 val. Kauno sporto halė.

2023 m. kovo 29 d. 20:00 val. Jonavos sporto arena.

2023 m. balandžio 2 d. 15:00 val. Kauno sporto halė.

Pastarųjų kelerių metų finalininkai dar kartą įrodė esantys stipresni už kitus ir dar kartą finalo serijoje aiškinsis, kam turėtų atitektų čempiono titulas.

Prieš prasidedant šiam sezonui, „Kauno Žalgiris“ ir „Vikingai“ susikovė dėl LFF futsal supertaurės. Tąsyk 4:1 triumfavo kauniečiai, nors rungtynių rezultatas ne visiškai atspindėjo tą kovą, kuri buvo Širvintose.

Pirmajame čempionato rate komandos sužaidė lygiosiomis ir tai buvo vienintelis kartas per visą šį A lygos sezoną, kai „Kauno Žalgiris“ nelaimėjo. Tiesa, tuomet „Vikingai“ savo sudėtyje turėjo aiškų lyderį Orestą Borguną, kuris po naujųjų į Lietuvą nesugrįžo.

Tiek antrojo rato tarpusavio dvikovoje, tiek taurės ketvirtfinalyje „Kauno Žalgiris“ buvo geresnė komanda ir tą įrodė iškovodamas pergalės. Tiesa, finalo serijoje tas pergales bus galima užmiršti, nes čia viskas prasideda iš naujo.

„Vis dar ruošiamės. Dirbame treniruotėse atsakingai ir bandome pasiruošti jų žaidimo elementams. Iš savo pusės bandome gerinti savo žaidimą, akcentuojame koncentraciją. Ar kas ką nustebins, sunku pasakyti, pasimatys viskas sekmadienį, pirmose finalo rungtynėse“, – sakė kauniečių kapitonas Justinas Zagurskas.

„Pasiruošėme finalo serijai, mano nuomone, gerai. Treneris turi paruošęs planą pirmosioms rungtynėms, laukiame jų su nekantrumu. Manau, per tiek metų pažinties per daug vieni kitų nebenustebinsime, bet tuo pačiu, manau, kad salės futbolo fanų laukia aukšto lygio rungtynės su daug taktikos, daug nervų, kovos.

Visi „Vikingai“ nuo klubo vadovų iki paskutinio žaidėjo iš visos širdies trokšta tapti čempionais. Atiduosime visas jėgas, padarysime viską, kad taip ir atsitiktų“, – motyvacijos nestokojo jonavičių vedlys Benas Spietinis.

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS