Neįgaliesiems

Futsal A lyga: startuoja ketvirtfinalio etapas

Praėjusią savaitę pasibaigęs reguliarusis futsal A lygos sezonas sudėliojo keturias poras, kurios šiandien pradeda atkrintamųjų varžybų ketvirtfinalio etapą. Sezoną dėl titulo tęsiančios aštuonios ekipos kovoje dėl kelialapio į pusfinalį kovos serijose iki dviejų pergalių.

„Kauno Žalgiris“ – „Turbotransfers“

2023 m. vasario 12 d. 15:00 val. Kauno sporto halė  

2023 m. vasario 15 d. 20:30 val. Vilniaus kolegijos sporto salė

Paskutinį šiaudą pagriebę ir į atkrintamųjų traukinį suspėję sostinės „Turbotransfers“ futbolininkai gavo varžovą, kuris nėra pats geidžiamiausias tarp visų futsal A lygos komandų. Ir tai yra suprantama – šalies čempionai per visą sezoną prarado du taškus ir yra ryškus poros favoritas.

Ar tai reiškia, kad „Turbotransfers“ ekipa pasmerkta?

„Nuskausminamųjų mums reikėjo, kad užmirštume praėjusių rungtynių halėje rezultatą. Tikimės, kad dabar Kaune prireiks mažesnės dozės, o namie, žaidžiant mažesnėje erdvėje, gal vyks rimtesnė kova. Ko, apskritai tikiuosi iš ketvirtfinalio etapo? Tikiuosi, kad klystu ir jis bus gerokai atkaklesnis ir mes gausime bent šiek tiek pozityvo“, – komentavo Marijus Rimas.

Reguliariajame sezone „Kauno Žalgiris“ „Turbotransfers“ ekipą nugalėjo abusyk – Vilniuje 6:2, Kaune – 15:4. Nepaisant įtikinamų rezultatų, anot Justino Zagursko, žalgiriečiai rungtynėms bus nusiteikę maksimaliai gerai. 

„Mes visuomet iš „Turbotransfers“ tikimės geros kovos ir tikrai nenuvertiname jų. Stengsimės ketvirfinalį užbaigti kuo greičiau, kad galėtume ruoštis kitoms rungtynėms, o taip pat tikimės, kad ketvirtfinalyje pavyks realizuoti dalykus, kuriuos atidirbinėjame treniruotėse“, – sakė J.Zagurskas.

„Vikingai“ – „Radviliškis“

2023 m. vasario 11 d. 13:00 val. Jonavos sporto arena

2023 m. vasario 15 d. 20:00 val. Radviliškio sporto arena

Taip sukrito tvarkaraštis, kad paskutiniajame reguliaraus sezono ture susitiko vienos ketvirtfinalio poros dalyviai. Tai buvo tarsi generalinė repeticija, kurioje žymiai geriau pasirodė Aleksandro Danilenkos auklėtiniai.

Keli svarbūs momentai: „Vikingai“ sezoną užbaigė silpniau nei jį pradėjo; „Radviliškio“ rezultatai suprastėjo po to, kai vienas po kito dėl traumų pradėjo kristi šios komandos žaidėjai.

Ko išmokė ta generalinė repeticija prieš savaitę, sužinosime jau netrukus.

„Radviliškis“ žaidė ne visos sudėties, todėl daug vertinti negalima. Kaip jų treneris minėjo, jie atvažiavo tik sužaisti rungtynes, neprisirinkti kortelių ir negauti traumų. Tuo metu mes stengiamės iškovoti pergales kiekvienose rungtynėse.

Pamatėme, kad drausmingai žaidžiant ir laikantis trenerio plano, turėtume be sunkumų praeiti šitą etapą. Nenoriu prisišnekėti, juk „Radviliškiui“ tos dvejos rungtynės gali būti geriausios jų istorijoje. Bet kokiu atveju, mūsų tikslas – finalas. Jei norime ten papulti, turėsime įjungti aukščiausią pavarą“, – sakė Benas Spietinis. 

„Niekam ne paslaptis, jog žaisime antru numeriu. Jonavoje rungtyniauti visiems tikrai sunku. Daug ginsimės ir kovosime dėl kiekvieno salės centimetro. Labai gaila, kad netekome nemažai pagrindinių žaidėjų, bet galvų nenuleidžiame. Eisime kovoti“, – prieš atkrintamųjų varžybų startą kalbėjo Darius Basevičius.

VIP – „Saulės kraštas“

2023 m. vasario 11 d. 14:00 val. Viekšnių gimnazijos salė

2023 m. vasario 15 d. 20:00 val. Šiaulių krepšinio akademijos „Saulė“ salė

Likus vienam turui iki reguliaraus sezono pabaigos, dar galėjo atsitikti taip, jog ketvirtfinalio etape namų aikštės pranašumą „Saulės kraštas“ turės, o VIP – neturės. Vis tik, mažeikiškiai, nors ir nelengvai, savo reikalus su širvintiškiais sutvarkė, o „Saulės kraštas“ akistatoje su „Gargždų pramogomis“ sužaidė blogiausią sezono atkarpą, kai antrojo kėlinio antroje pusėje praleido penkis sausus įvarčius.

Reguliariajame sezone komandos apsikeitė pergalėmis, todėl nuspėti šios poros nugalėtoją yra pakankamai sudėtinga.

„Mano manymu, šioje poroje favoritų nėra. Reguliariajame sezone pasidalinome po pergalę, tad reikia padaryti išvadas po praėjusių rungtynių su „Saulės kraštu“ ir bandyti pasiekti teigiamą rezultatą. Esame tikrai gera komanda, kiekvienas iš mūsų komandos žaidėjų turi tai suprasti ir tikėti tuo. Jei jie tuo patikės – tai bus mūsų didžiausias pliusas“, – sakė Edgaras Baranauskas. 

„Sunku pasakyti, kas tie favoritai. Esame ir laimeję, ir pralaimėję prieš VIP. Kita vertus, ne šiaip sau jie užemė trečią vietą. Privalumų kažkokių neišskirčiau, nes žaisime su viena labiausiai patyrusių komandų, kuri yra ir gerai susižaidusi. Tad kuri komanda mažiau klys, ta ir laimės“, – sakė Donatas Morkis.

„Gargždų pramogos“ – „Bruklinas“

2023 m. vasario 12 d. 14:00 val. Gargždų miesto Policijos salė

2023 m. vasario 15 d. 19:30 val. Vilkaviškio sporto ir pramogų centras

Šios dvi komandos iki paskutinio reguliaraus sezono turo taip pat nežinojo nei savo varžovo, nei fakto, kad turės arba neturės namų pranašumą ketvirtfinalyje. Maža to, pasibaigus paskutiniajam turui, šios komandos tarpusavyje surėmė ginklus ir LFF futsal taurės varžybų ketvirtfinalyje. Gargždiškiai pirmavo 4:2, tačiau „Bruklinas“ deficitą panaikino. Per pratęsimą įvarčių įmušta nebuvo, o baudinių serijoje triumfavo Vilkaviškio atstovai.

Komandų pajėgumas panašus. Manau, laukia labai atkakli ir įdomi serija. Reikės stengtis išvengti kvailų klaidų ir, žinoma, išlaikyti šaltas galvas tam, kad padarytume tai, ko nepadarėme taurėje, dėl ko skaudžiai nukentėjome.

Dabar svarbiausia spėti atsistatyti fiziškai. Namų pranašumas, manau, tikrai svarbus faktorius. Neveltui dėl jo ir kovojama reguliariajame sezone. Ir jei serija susiklostys taip, kad prireiks trečiųjų rungtynių, tikimės, kad namų sienos ir savi žiūrovai mums padės. Bet dar taip toli nežiūrime ir kol kas ruošiamės tik artimiausiai dvikovai, kuri jau netrukus“, – sakė Donatas Surblys.

„Visiškai sutinku, kad sudarome pačią lygiausią ketvirtfinalio porą, todėl baudinių seriją mes žaisdami su Gargždais, greičiausiai, išgyvenome ne paskutinį kartą. Norėtųsi svečiuose sužaisti tik vieną kartą, o namuose sirgaliams padaryti dar vieną šventę. Tačiau jeigu teks sugrįžti ir antrą kartą į Gargždus, manau, favoritai žengti į kitą etapą bus jie. Taigi „Bruklinas“ darys viską, kad tokio scenarijaus išvengtų“, – kalbėjo Gintaras Čibirka.

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS