Neįgaliesiems

Futsal A lyga sugrįžta – dėl titulo kovos 10 komandų

Paskutinį rugsėjo savaitgalį paaiškės pirmasis Lietuvos futsal supertaurės laimėtojas, o dar po savaitės startuos ir naujasis 2022–2023 metų futsal A lygos sezonas. Kaip ir praėjusiais metais, dėl titulo varžysis dešimt komandų.

„Pernai intrigos prasme gana aukštai sugebėjome iškelti kartelę, tad būsimame sezone norėtųsi tą kartelę išlaikyti tame pačiame aukštyje. Džiugu, kad pavyko išlaikyti dešimties komandų formatą. Manau, kad pagal šių dienų realijas tai yra idealus skaičius“, – sakė Lietuvos futsal ir paplūdimio asociacijos direktorius Karolis Dieninis.

Dėl titulo naujajame sezone varžysis aštuoni senbuviai („Kauno Žalgiris“, Jonavos „Vikingai“, SFK „Panevėžys“, „Gargždų pramogos“, Mažeikių VIP, Naujosios Akmenės „Saulės kraštas“, ŠSPC „Radviliškis“, Vilniaus „Turbotransfers) ir du naujokai (Vilkaviškio „Bruklinas“ ir „Širvintos-VGTU Vilkai“).

Vilkaviškiečiai vietą A lygoje iškovojo laimėję futsal Pirmos lygos finalinį keturių komandų turnyrą. Jie pakeis paskutinę vietą stipriausiame divizione užėmusią ir iš jo iškritusią „Klaipėda City“ ekipą. Tuo metu širvintiškiai pakeis paskutinę minutę iš būsimo čempionato pasitraukusią bronzinę prizininkę Alytaus „Dainavą“.

Formatas

Kaip ir praėjusiame sezone komandos reguliariajame sužais po 18 rungtynių (dviejų ratų sistema namai – išvyka). Aštuonios stipriausios komandos pateks į atkrintamąsias varžybas, kurių ketvirtfinalyje ir pusfinalyje bus kovojama iki dviejų pergalių, finale – iki trijų pergalių. Galutinis tvarkaraštis bus patvirtintas rugsėjo viduryje.

„Nuo 2023–2024 metų Futsal A lygos sezono bus įvestos naujos Lietuvos salės futbolo A lygos klubų vystymo taisyklės, kurios aiškiai reglamentuos būtiną komandos personalo, infrastruktūros, teisinius, finansinius ir sportinius kriterijus. Dalis šių taisyklių į nuostatus įtrauktos jau ir šį sezoną“, – dar šiek tiek pasikeitimų įvardino K. Dieninis.

Supertaurė

Kaip jau minėjome, oficialus sezonas prasidės supertaurės rungtynėmis, kuriose susikaus A lygos čempionas „Kauno Žalgiris“ ir taurės laimėtojai Jonavos „Vikingai“. Rungtynės vyks rugsėjo 25 d. 17 valandą Širvintų sporto centro salėje.

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS