Futsal A lyga: trečiųjų ketvirtfinalio rungtynių serijose neprireiks

Tai, kas įvyko atsakomosiose futsal A lygos ketvirtfinalio rungtynėse, primena tą vaizdą, kurį publika galėjo matyti ir pirmose rungtynėse praėjusį savaitgalį. „Kauno Žalgiris“ ir vėl laimėjo užtikrintai, „Vikingai“ savo persvarą susikrovė antroje antrojo kėlinio pusėje, „Bruklinas“ vėl pirmavo, bet pralaimėjo, o „Saulės krašto“ – VIP rungtynėse 40-ies minučių norint išsiaiškinti nugalėtoją, buvo per maža.

28

„Kauno Žalgiriui“ prireikė kiek daugiau nei trijų minučių, kad pralaužtų „Turbotransfers“ vartus, o tada vasara atėjo ir prasidėjo. Iki pertraukos susikrovę trijų įvarčių persvarą, antrajame kėlinyje daugkartiniai šalies čempionai skriaudė aštuntąją šalies komandą neretai mušdami daugiau nei po vieną įvartį per minutę.

Didžiausias skirtumas, lyginant su pirmosiomis ketvirtfinalio rungtynėmis, tas, kad šįkart įvarčiais dažniau galėjo džiaugtis lietuviai. Šįsyk jie pasižymėjo 7 kartus, kai pirmajame mače – tik 3.

Per dvejas ketvirtfinalio rungtynes „Kauno Žalgiris“ sumušė net 28 įvarčius. Tokio rezultato nebuvo pasiekusi nė viena Lietuvos futsal A lygos komanda nuo tada, kai buvo įvesta atkrintamųjų varžybų taisyklė.

Pirmavome, bet pralaimėjome

„Bruklino“ ekipa ir vėl pirma įmušė įvartį, o po Igno Raštučio realizuoto 6 metrų baudinio darsyk išsiveržė į priekį rezultatui 2:1. Tačiau tai buvo viskas, ką lygos debiutantai galėjo pasiūlyti senbuviams.

Šių rungtynių ir, tuo pačiu, serijos vinimi tapo pirmojo kėlinio pabaiga, kai per 40-ies sekundžių intervalą Deividas Lukošius ir Karolis Urbaitis Gargždų ekipą iš pralaiminčios pavertė laiminčia.

Antrajame kėlinyje visus reikalus „Pramogos“ sutvarkė po standartinių situacijų. Vilkaviškiečiai nesugebėjo išsirinkti savo varžovų ir už tai buvo nubausti dar dviem įvarčiais, kurie Gargždų ekipą delegavo į pusfinalį, o „Brukliną“ pasiuntė ruoštis LFF futsal taurės finaliniam ketvertui.

Fantastinėje aplinkoje

„Radviliškio“ arenoje susirinkę žiūrovai sukūrė nuostabią atmosferą, tačiau ir jos neužteko, kad radviliškiečiai pratęstų savo 2022-2023 metų sezoną.

Galima prisiminti, kad pirmose serijos rungtynėse „Vikingai“ laimėjo net 9:0, tačiau šis didelis skirtumas ne visiškai atspindi tą vaizdą, kurį buvo galima pamatyti aikštėje. Antrose rungtynėse darsyk buvo galima įsitikinti, kad tokio didelio lygių skirtumo tarp šių komandų nėra.

„Vikingai“ sėkmingiau pradėjo rungtynes per trumpą atkarpą pelnydami du įvarčius. Aikštės šeimininkai rezultatą išlygino, tačiau vėliau pritrūko koncentracijos per daug dėmesio skiriant puolimui arba standartinėse situacijose.

„Radviliškis“ labai sunkiai pradėjo sezoną, bet vėliau buvo įdomi komanda, daugeliui varžovų mesdavusi rimtą kovą.

Po pratęsimo

Kai savaitgalį Mažeikių VIP futbolininkai namie po baudinių serijos pralaimėjo „Saulės kraštui“, jie klaidų limitą galutinai išnaudojo. Šiauliuose mažeikiškiai privalėjo laimėti tam, kad sezonas nebūtų baigtas.

Galima sakyti, kad „Saulės kraštui“ labiau sekėsi, bet nugalėtojai neteisiami. Jie net ir atsilikdami sugebėjo sukurti ataką, kuri leido išgyventi likus šešiolikai sekundžių iki pagrindinio laiko pabaigos.

Bendrai vertinant, VIP sukūrė daugiau progų, tačiau per šį sezoną mes jau matėme Mažeikių komandą, sukuriančią daugiau progų, bet nelaiminčią.

„Saulės kraštas“ iškovojo kelialapį į pusfinalį, kuriame laukia serija iki dviejų pergalių akistatoje prieš Jonavos „Vikingus“. Pusfinalių serijos startuos kovo mėnesį, pasibaigus rinktinių langui.