Neįgaliesiems

Futsal A lyga: uraganiniai čempionai ir staigmena Gargžduose

Ketverios rungtynės – 39 įvarčiai – tokiu rezultatyvumu prasidėjo naujasis futsal A lygos sezonas. Ir kol „Saulės kraštas“ bei „Turbotransfers“ dar laukia savojo starto, savo taupyklėje po tris taškus jau yra surinkę „Kauno Žalgirio“, „Vikingų“, „Gargždų pramogų“ bei „Panevėžio“ atstovai.

Uraganas. Net ir žaisdami prieš daugkartinį čempioną, „Širvintos-VGTU Vilkai“, veikiausiai, tokio debiuto nelabai įsivaizdavo. Atsilaikę 5 minutes 31 sekundę ir tuomet palikę visiškai laisvą žalgiriečių naujoką Kaique, debiutantai tiesiog sugriuvo. Dar po 150 sekundžių švieslentė fiksavo žalgiriečių pranašumą 4:0.

Kas galėtų po tokio starto atsigauti? Bent širvintiškiai to padaryti buvo nepajėgūs. Lyg uraganas „Kauno Žalgirio“ futbolininkai štampavo įvarčius ir iki pabaigos jų prištampavo net 14. Prie visos debiutantų nelaimės dar prisidėjo ir raudona kortelė Oskarui Kružikui, kuris antrajame ture dėl diskvalifikacijos padėti negalės. Esant rezultatui 0:13 ir būdamas ant vartų linijos, O. Kružikas sužaidė ranka.

Puikiais asmeniniais pasirodymais išsiskyrė Marcelo, Wesley Da Silva ir Kaique. Jų visų sąskaitose – po tris įvarčius.

Staigmena. Prisiminus legendinę Nerijaus Kesmino frazę „Sensacija? Ne. Staigmena? Turbūt, taip“, lengvai ją galima pritaikyti ir „Gargždų pramogų“ – Mažeikių VIP rungtynių scenarijui. Ir čia labiausiai stebina net ne gargždiškių pergalė, tačiau tai, kaip lengvai (7:3) ji buvo pasiekta.

Galima tik prisiminti, kad į Mažeikius po metų pertraukos sugrįžo legionas iš Panevėžio, atvyko Artūras Juchno, todėl lūkesčiai naujam sezonui buvo didžiuliai. Vis tik, savųjų kozirių turi ir „Pramogų“ atstovai, kurie į savo gretas susigrąžino Genarą Samsoniką ir Andrių Jotko. Šis duetas į Mažeikių vartus atseikėjo tris įvarčius.

Po du įvarčius nugalėtojams pelnė jau minėtas G. Samsonikas ir Donatas Surblys.

Iššūkis. Nors „Radviliškio“ istorija futsal A lygoje skaičiuojama tik trečius metus, tačiau taip jau susidėjo, kad šiai komandai pirmoji sezono pusė klostosi žymiai sunkiau nei antroji. Su tuo susiduria daugelis ekipų, kurios yra pastatytos ir didįjį futbolą žaidžiančių futbolininkų pagrindu.

Nepaisant visų sunkumų, radviliškiečiai dar pirmose rungtynėse parodė, kad nebus patrankų mėsa. Absoliučiai. Ne tiek daug trūko, kad jie pirmajame ture taškus būtų atėmę iš atsinaujinusio Panevėžio. Dar daugiau – po Deivido Dargužo įvarčio radviliškiečiai netgi pirmavo, o „Panevėžys“ savo persvarą dviem įvarčiais įtvirtino (4:1) per paskutines tris susitikimo minutes.

Šioje dvikovoje nei vienas futbolininkas nepasižymėjo daugiau nei kartą, o radviliškiečiai sykį dar įsimušė į savo vartus.

Krikštas. Kaip sunku debiutinėse rungtynėse buvo Širvintų ekipai, taip sunku buvo ir kitam debiutantui Vilkaviškio „Bruklinui“. „Vikingai“, net ir nežaisdami pačių geriausių rungtynių, sugebėjo iškovoti pergalę 9:1.

Kalbant apie šias rungtynes, visų pirma, reikia išskirti „Vikingų“ trenerio Aleksandro Danilenkos sprendimą pagrindiniu vartininku skirti aštuoniolikmetį Gustą Jaskutį. Galime drąsiai sakyti, kad treneris nesuklydo, nes Gustas net keliose situacijose sužaidė tiesiog įspūdingai.

Dar vienas aštuoniolikmetis į aikštę buvo mestas tuomet, kai „Vikingų“ persvara nekėlė abejonių. Ir bet kokiu atveju, Dominykas Daunoravičius nepasimetė, per kelias minutes pasižymėjęs ir įvarčiu, ir rezultatyviu perdavimu.

Šioje dvikovoje tris įvarčius pelnė prie rezultatyviausių futbolininkų prisijungė ukrainietis Orestas Borgunas. Kaip pasakojo klubo vadovai, vienu metu jie jau nesitikėjo sulaukti Oresto savo ekipoje, tačiau „Vikingams“ stovyklaujant Lenkijoje, jis prisijungė ir prisijungė solidžiai. Neabejotinai, vienas geriausių pirmojo futsal A lygos turo žaidėjų.

„Kauno Žalgirio“ nuotr.;

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS