Neįgaliesiems

Futsal A lyga: „VGTU Vilkai“ nutraukė pralaimėjimų seriją

Savaitgalį sužaisti dvyliktojo futsal A lygos turo susitikimai, po kurių skelbiama beveik mėnesio pertrauka. Ji reikalinga tam, kad Lietuvos nacionalinė futsal rinktinė galėtų dalyvauti pirmą kartą rengiamose Šiaurės-Baltijos taurės varžybose.

Kalbant apie pastarojo turo susitikimus, tai didžiausią intrigą kėlė „VGTU Vilkų“ – VIP komandų pasirodymas. Dvikova nugalėtojo neišaiškino, o tai reiškia, kad „VGTU Vilkai“ nutraukė dešimties iš eilės pralaimėjimų seriją.

Čempionas „Kauno Žalgiris“ ir toliau renka triuškinamas pergales, vėl užtikrintai sužaidė bei pergalę iškovojo „Bruklinas“, panašiai laimėjo ir „Vikingai“, o „Akmenės kraštas“ tris taškus įsirašė varžovams paskutinę minutę įsimušus įvartį į savuosius vartus.

Nutraukta pralaimėjimų serija

„VGTU Vilkai“ pirmajame čempionato ture nugalėjo „Gargždų pramogas“, o vėliau vieną po kito rinko pralaimėjimus. Pagaliau ši serija užsibaigė, kai sostinėje vykusiose rungtynėse tarp „Vilkų“ ir Mažeikių VIP buvo užfiksuotos lygiosios 3:3.

Trečiame ture iš eilės „VGTU Vilkai“ rungtynes pradeda pelnydami du įvarčius. Šįsyk tam prireikė septynių minučių ir keturių sekundžių, o įvarčių autoriumi abusyk buvo Andrius Kaulinis. Visgi, jau po nepilnų dviejų minučių švieslentėje degė skaičiai 2:2 – Artūro Juchno sąskaitoje atsirado papildomas rezultatyvus perdavimas bei papildomas įvartis.

Dar iki kėlinio pabaigos mažeikiškiai turėjo ne vieną fantastinę galimybę išsiveržti į priekį, tačiau nepasinaudojus tais šansais, įvartis krito į jų pačių vartus.

Likus septynioms minutėms iki dvikovos pabaigos, Karolis Kazokaitis rezultatą išlygino, tačiau netrukus antrąją geltoną kortelę prieš save išvydo Vladimiras Derendiajevas. „Vilkai“ dvi minutes aikštėje turėjo kiekybinę persvarą, tačiau ji rezultato nedavė.

„VGTU Vilkai“ – VIP 3:3

Įvarčiai: A. Kaulinis 2, L. Tatarūnas; A. Lebedevas, A. Juchno, K. Kazokaitis.

Uraganas

Antrąją vietą čempionate užimantis Jonavos „Vikingų“ klubas užtikrintai nugalėjo Kauno rajono „Hegelmann“ ekipą. Tvirtus pamatus pergalei jonaviškiai susikrovė per pirmojo kėlinio pirmąją pusę, kai uraganinis žaidimas svečiams per tokį trumpą laiką garantavo trijų įvarčių persvarą.

Nuo pirmų akimirkų jonaviečiai užspaudė varžovus jų pačių aikštės pusėje. Ypač aktyvus buvo Viktoras Kravcovas, kuriam ir priklauso pirmasis įvartis. Netrukus, apėjęs vartininką, į tuščius vartus kamuolį pasiuntė Genaras Samsonikas, o įžaidus baudos smūgį, iš 6 metrų galingai smūgiavo Paulius Osauskas.

Po pertraukos „Vikingų“ persvara užaugo iki 5:0 ir tai buvo priežastis įjungti kiek žemesnę pavarą. „Hegelmann“ pasižymėjo dviem smūgiais, o rungtynes uždarė smūgiu per visą aikštę pasižymėjęs Gytis Vasylius.

„Hegelmann“ – „Vikingai“ 2:6

Įvarčiai: R. Rodrigues 2; P. Osauskas 2, V. Kravcovas, G. Samsonikas, M. Avetysianas, G. Vasylius.

Ant ketvirtojo laiptelio

Pasibaigus 2023-ųjų oficialioms kovoms ir likus šešiems turas iki reguliaraus sezono pabaigos, lygoje susiformavo didysis ketvertas. Tą ketvertą užbaigia į pergalių kelią sugrįžęs Vilkaviškio „Bruklinas“. Šįsyk vilkaviškiečiai, nors ir turėjo vargo, nugalėjo „Radviliškį“.

Gintaras Čibirka pirmąjį rungtynių įvartį pelnė dar nesužaidus nė minutės. Šaltas dušas šeimininkus paveikė teigiamai ir jie žaidimo kontrolę visiškai perėmė į savo rankas. Tai neliko neįvertinta – iki pertraukos pelnyti du įvarčiai „Radviliškiui“ leido išsiveržti  į priekį.

Vėliau baudos smūgis bei įvartis iš kelių metrų „Bruklinui“ sugrąžino vieno įvarčio persvarą. Paskutiniai du įvarčiai krito tuomet, kai varžovai žaidė vartininką pakeitę penktu žaidėju.

„Radviliškis“ – „Bruklinas“ 2:5

Įvarčiai: M. Adomėnas, K. Petravičius; G. Čibirka 2, Francisco Gustavo 2, D. Karpavičius.

Įvartis paskutinę sekundę

Kėdainiuose vykusiose permainingose rungtynėse „Kėdainiai United“ neatsilaikė prieš trečioje pozicijoje esantį „Akmenės kraštą“. Rungtynių likimas sprendėsi paskutinėmis dvikovos sekundėmis.

Prieš pat rungtynes buvo apdovanotas praėjusio mėnesio geriausias lygos žaidėjas, „Kėdainiai United“ vartininkas Egidijus Žagaras. Kėdainiškiai rungtynes pradėjo labai užtikrintai – iškart buvo sukurtos kelios progos, iš kurių viena virto Radvilo Bliukio įvarčiu.

Vis tik, tai buvo viskas, ką iki pertraukos sugebėjo sukurti šeimininkai. Tuomet šeimininkauti aikštėje pradėjo „Akmenės kraštas“, kurio atstovai pasinaudojo dviem susikurtomis progomis. Du įvarčiai reiškė, kad pirmąjį kėlinį laimėjo Akmenės komanda.

Po pertraukos dar du kartus rezultatas buvo lygus: 2:2 ir 4:4. Tuomet „Akmenės kraštas“ išsiveržė į priekį, o likus šešiolikai sekundžių privertė į savo vartus įvartį įsimušti Tomą Rakašių. Vis tik, dviejų įvarčių pranašumo išsaugoti nepavyko, nes Šarūnas Činikas su sirena pelnė penktąjį komandos įvartį.

„Kėdainiai United“ – „Akmenės kraštas“ 5:6

Įvarčiai: Š. Činikas 2, R. Bliukis, T. Rakašius, G. De Araujo (į savo vartus); I. Kozlovas 2, Jandersonas, Glaudsonas, T. Salamanavičius, T. Rakašius (į savo vartus).

11

Skirtingai nei daugelis lygos komandų, „Kauno Žalgiris“ (su VIP) 2023-ųjų metų dar neužbaigė. Minėtoms ekipoms dar liko sužaisti atidėtas tarpusavio rungtynes, o savaitgalį čempionai turėjo dar vieną gerą progą pasismaginti. Šįsyk su „Gargždų pramogų“ futbolininkais, kuriems sumušė vienuolika sausų įvarčių.

Apie intrigą šioje dvikovoje daug nepasakysi, nes vos per penkias minutes žalgiriečiai važovams pasiūlė penkis įvarčius. Jų buvo visokių, įskaitant įspūdingą Deivido Reimario smūgį į tolimąjį viršutinį vartų kampą.

Iki pertraukos kauniečių pranašumas išaugo iki 7:0, o antrajame kėlinyje jie be atsako įmušė dar keturis įvarčius.

„Kauo Žalgiris“ – „Gargždų pramogos“ 11:0

Įvarčiai: Igor Rafael 3, Vinicius 2, L. Sendžikas 2, G. Zenkovas 2, D. Reimaris, J. Zagurskas.

„Bruklino“ nuotr.;

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS