Neįgaliesiems

TOPsport futsal A lygoje aiškios ketvirtfinalio poros, dvi komandos sezoną jau užbaigė

„Gargždų pramogų“ ir „VGTU Vilkų“ futbolininkai šeštadienį į varžovų vartus įmušė po tris įvarčius, kurie jiems buvo paskutiniai šiame sezone. Gargždiškiai pirmąkart klubo istorijoje nepateko į atkrintamąsias varžybas, „VGTU Vilkai“ antrus metus paeiliui lygoje užėmė dešimtąją vietą.

Didžiausia sensacija užfiksuota Prienuose, kur „Hegelmann“ užtikrintai 5:1 susitvarkė su VIP atstovais, o „Kauno Žalgiris“ 3:2 išvargo pergalę prieš „Kėdainiai United“ ekipą.

Sužaidus aštuonioliktojo turo rungtynes, reguliarusis sezonas baigėsi. Kovos tęsis atkrintamosiose varžybose. „Kauno Žalgiris“ varžysis su „Kėdainiai United“, „Vikingai“ – su „Radviliškiu“, „Akmenės kraštas“ – su „Hegelmann“, o „Bruklinas“ – su VIP.

Nuo -3 iki +1

Trečią ir ketvirtą vietas užėmusių „Akmenės krašto“ ir „Bruklino“ klubų tarpusavio akistata klostėsi pagal gerai režisuoto filmo scenarijų. Vilkaviškiečiai per pirmojo kėlinio pirmą pusę sumušė tris įvarčius bei susikrovė trijų įvarčių persvarą, o per likusį laiką aikštės šeimininkai atsakė keturiais įvarčiais, kurie garantavo pergalę.

Pirmasis įvartis krito sužaidus kiek daugiau nei dvi minutes. Francisco Gustavo tolimu smūgiu paliko be žado šeimininkų vartininką bei išvedė savo komandą į priekį. Tą pačią minutę, atsidūręs vienas prieš vieną, techniškai Gintaras Čibirka skirtumą padvigubino, o po individualaus reido per visą aikštę Francisco Andersonas komandai sukūrė, atrodė, saugią persvarą.

Labai nedaug trūko, kad ta saugi persvara būtų tapusi dar saugesnė, jei Ignas Raštutis, pabėgęs vienas prieš vartininką, būtų sukontroliavęs kamuolį.

Tuo tarpu „Akmenės kraštas“ pirmąjį savo įvartį pelnė pirmajam kėliniui besibaigiant. Aukštas spaudimas garantavo perimtą kamuolį ir galingą Roberto Shaydto smūgį. Nors komandas dar skyrė du įvarčiai, tačiau psichologinis pranašumas jau buvo aikštės šeimininkų pusėje.

Lyderystę ant savo pečių užsikėlęs Aivaras Bagočius per kelias minutes dviem tiksliais smūgiais rezultatą išlygino, o pergalingas įvartis priklausė Jose Wellingtonui. Pastarasis perėmė netiksliai perduotą kamuolį ir beveik iš aikštės vidurio smūgiavo į tuščius vartus. Tuo metu vartininkas jau buvo įsijungęs į ataką.

Per likusį laiką „Bruklinas“ žaidė su penkiais žaidėjas be vartininko. Progų komanda sukūrė ne vieną, tačiau pasižymėti jau nepavyko.

„Akmenės kraštas“ – Vilkaviškio „Bruklinas“ 4:3

Įvarčiai: A. Bagočius 2, R. Shaydt, J. Wellington; Francisco Gustavo, G. Čibirka, Francisco Anderson.

**********

3:3 „Radviliškio“ naudai

Puikiai suprasdami rungtynių reikšmę, „Gargždų pramogų“ atstovai nuo dvikovos pradžios perėmė iniciatyvą į savo rankas bei iš viso aštuonias minutes turėjo dviejų įvarčių persvarą (nuo 10 iki 15 ir nuo 27 iki 30 minutės). Kaip parodė rungtynių pabaiga, to buvo maža. Radviliškiečiai rezultatą išlygino ir, tuo pačiu, užsitikrino kelialapį į atkrintamąsias varžybas.

Dar iki pirmojo rungtynių įvarčio pasižymėti galėjo abi komandos, o sąskaitą atidarė Denisas Matihinas, sužaidęs sienelę su Aurimu Skurdeliu bei pasiuntęs kamuolį į tinklą.

Po poros minučių jau triumfavo Simonas Juška, kurio reidas dešiniuoju kraštu ir smūgis varžovams buvo neįveikiami.

Likusi rungtynių dalis geriau klostėsi svečiams, kurie dar pirmajame kėlinyje skirtumą sušvelnino. Tą patį padarė vos per tris minutes, kai antrajame kėlinyje šeimininkai pelnė trečiąjį įvartį.

Tokio posūkio Gargždų atstovai nesitikėjo ir po praleisto trečiojo įvarčio matomai sutriko. Iškart po finalinės sirenos kamuolys dar įskriejo į tuščius šeimininkų vartus, tačiau teisėjo šio įvarčio neįskaitė.

„Gargždų pramogos“ – „ŠSPC-Radviliškis“ 3:3

Įvarčiai: D. Matihin, S. Juška, A. Skurdelis; S. Gailiūnas, M. Martyšovas, M. Lesnikauskas

**********

Išsaugojo

Ilgą sezono dalį antroje vietoje buvę Jonavos „Vikingai“, norėdami išsaugoti šią poziciją, privalėjo paskutinėse reguliaraus sezono rungtynėse nugalėti jau anksčiau šansus pakilti aukščiau praradusius „VGTU Vilkus“.

Nuo pat dvikovos pradžios iniciatyvą perėmę aikštės šeimininkai labai greitai išsiveržė į priekį, tačiau lygiai taip pat greitai varžovams leido rezultatą išlyginti. Skirtą 6 metrų baudinį užtikrintai realizavo vartininkas Audrius Dilys.

Tuo „VGTU Vilkai“ nesitenkino. Jie iki kėlinio pabaigos sugebėjo išsiveržti į priekį (3:2), nepaisant to, kad labai gerų progų varžovai turėjo žymiai daugiau.

Visgi po pertraukos „Vikingai“ pradėjo sėkmingiau realizuoti tai, ką susikurdavo. Vos per dvi minutes ir dvi sekundes šeimininkai ne tik panaikino deficitą, tačiau spėjo išsiveržti į priekį.

Paskutinį sezono įvartį „VGTU Vilkai“ praleido po to, kai Andrius Skorupskas tiksliai smūgiavo į tuščius vartus.

Jonavos „Vikingai“ – „VGTU Vilkai“ 6:3

Įvarčiai: V. Kravtsov 2, Hernandez Silva, G. Vasylius, A. Skorupskas, J. Lebedevas (į savo vartus); A. Dilys, J. Lebedevas, L. Tatarūnas.

**********

Sensacija

Be diskvalifikuoto Edgaro Baranausko ir be didesnės motyvacijos žaidę Mažeikių VIP futbolininkai beviltiškai 1:5 nusileido „Hegelmann“ ekipai, kuriai pergalė garantavo šeštą vietą galutinėje rikiuotėje. Dar iki šios dvikovos buvo aišku, kad VIP iš penktos vietos nepajudės.

Žymiai didesnį norą turėję šeimininkai tą demonstravo nuo pat susitikimo pradžios. Sužaidus penkias minutes, Artiomas Spelmanas pelnė gražų įvartį, po kurio sušoko dar gražesnį triumfo šokį.

VIP ir toliau nespėjo paskui varžovus ir už tai reguliariai buvo baudžiami. Jie patys antrojo kėlinio antroje pusėje sugebėjo pasižymėti ir sumažinti atsilikimą iki 1:3, tačiau „Hegelmann“ du kartus pasinaudojo varžovų sprendimu žaisti be vartininko bei užaugino persvarą iki solidžios.

Šioje dvikovoje už teisėjo įžeidimą tiesiogine raudona kortele buvo nubaustas Edvinas Blažys. Labai realu, kad ketvirtfinalio etape jis dėl diskvalifikacijos rungtyniauti negalės.

Kauno raj. „Hegelmann“ – Mažeikių VIP 5:1

Įvarčiai: A. Spelman 2, I. Peletskij 2, D. Daunoravičius; A. Lebedev.

**********

Generalinė repeticija

Reguliarųjį sezoną uždarė „Kauno Žalgirio“ – „Kėdainiai United“ rungtynės. Jau minėjome, kad šios komandos sudarys vieną ketvirtfinalio porą.

Pirmasis rungtynių kėlinys priklausė kauniečiams. Sužaidus septynias su puse minutės, geriausio Lietuvos futsal žaidėjo Alberto Voskunovič puikus įvartis į tolimąjį kampą atidarė rungtynių sąskaitą. Iki pertraukos savo žodį tarė ir kapitonas Justinas Zagurskas.

Po pertraukos patys šeimininkai varžovams leido patikėti, kad šie gali nepralaimėti. Vartininkui palikus vartus, buvo įmuštas įvartis į tuščius vartus. Netrukus už klaidą gynyboje teko susimokėti dar sykį ir rezultatas tapo lygus.

Paskutinis reguliaraus sezono įvartis priklauso J.Zagurskui. Likus žaisti kiek mažiau nei 7 minutes, jis smūgiu iš dešimties metrų išvalė visus galimus voratinklius bei padovanojo savo komandai pergalę.

„Kauno Žalgiris“ – „Kėdainiai United“ 3:2

Įvarčiai: J. Zagurskas 2, A. Voskunovič; A. Gėgžna, Š. Činikas.

„Kauno Žalgirio“ nuotr.;

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS