Neįgaliesiems

Futsal A lygoje – lemiamų kovų metas

Spalio mėnesį naująjį sezoną pradėję futsal A lygos klubai ne tik pasiekė pirmąją finišo tiesiąją, bet jau šįvakar pradeda ir atkrintamąsias varžybas. Už jų borto liko antrą sezoną A lygoje praleidęs „Radviliškis“ bei lygos debiutantai „Klaipėda City“ futbolininkai. Pirmiesiems trūko nedaug, antrieji – susipažino su lyga ir kitą sezoną žada sugrįžti su didesne jėga.

Likusios aštuonios komandos pasiekė ketvirtfinalio etapą. „Kauno Žalgiris“ tai padarė be nuostolių; „Panevėžys“ nuo sezono pradžios sėkmingai įrodinėjo, kad į lygą atvyko ne dalyvauti, o siekti rezultato; „Vikingai“, nors ir siaubingai kentėjo dėl traumų, liko treti.

Dvikova dėl ketvirtosios vietos buvo įdomiausia ir tęsėsi praktiškai iki pat sezono pabaigos. Alytaus „Dainava“ įjungė aukštesnę pavarą ir reguliaraus sezono pabaigoje užėmė ketvirtą vietą. Penktosios vietos likimas sprendėsi paskutiniajame ture – laimėjusi komanda užsitikrino tą penktą vietą ir ta komanda tapo „Saulės kraštas“.

Itin banguotai sezone sužaidę Mažeikių VIP futbolininkai liko šešti, o ligų, traumų ir net nuo vėjo nuneštų stogų kamuojami „Gargždų Pramogų“ atstovai buvo septinti. Aštuntasis kelialapis atiteko Vilniaus „Turbotransfers“ ekipai, kuri prieš sezoną kėlė tikslą būti aukščiau nei ant aštuntojo laiptelio.

Tokiu būdu ketvirtfinalio etape laukia akistatos tarp šių porų: „Kauno Žalgiris“ – Vilniaus „Turbotransfers“, „Panevėžys“ – Gargždų „Pramogos“, Jonavos „Vikingai“ – Mažeikių VIP ir Alytaus „Dainava“ – FK „Saulės kraštas“.

„Kauno Žalgiris“ – Vilniaus „Turbotransfers“

Daugkartiniai šalies čempionai pirmenybėse padarė tai, ko iš jų buvo laukta – jie laimėjo visas aštuoniolika rungtynių ir nė sykio neleido suabejoti, kas yra stipriausia šalies komanda. Vis tik šiame sezone kauniečių CV deguto netrūksta – visų pirma, nesėkmė Čempionų lygoje, o visai neseniai – pralaimėjimas futsal LFF taurės ketvirtfinalyje prieš „Vikingus“. Ar tai galėjo supykdyti kauniečius?

„Pasiruošimas vysta sklandžiai. Visi suprantame, kad viskas prasideda nuo pradžių, tad viską reikės įrodynėti iš naujo. Pralaimėti visada yra nesmagu, bet tai jau praeitis, dabar visa koncentracija į ateinančias rungtynes“, – prieš būsimą ketvirtfinalio seriją iki dviejų pergalių sakė „Kauno Žalgirio“ kapitonas Justinas Zagurskas.

Jų būsimieji varžovai labai sunkiai pradėjo sezoną, tačiau jam įsibėgėjus pradėjo rinti taškus bei sugebėjo užsiropšti ant aštuntojo laiptelio. Nedaug trūko, kad viskas būtų pasibaigę liūdniau, tačiau svarbiausiose sezono rungtynėse vilniečiai dvikovoje panaikino deficitą ir ketvirtfinalyje gaus komandą, kurios mažiausiai norėjo.

„Pats išpranašavau „Žalgirį“, vadinasi, reikia atsargiau kalbėti. Dabar pasirinkimo nebėra – turime garbingai sukovoti“, – sakė „Turbotransfers“ vadovas Marijus Rimas.

„Panevėžys“ – Gargždų „Pramogos“

Nors šias komandas turnyro lentelėje skyrė net penkios vietos, taip užtikrintai „Panevėžiui“ atiduoti kelialapio nevertėtų. Užtenka prisiminti tai, kad gargždiškiai daugelyje sezono rungtynių buvo priversti žaisti be savo lyderių Aurimo Skurdelio, Valdo Pocevičiaus, arba jų abiejų. Panašu, kad ketvirtfinalyje jie padėti „Pramogoms“ galės, o tai reiškia, kad komanda potencialiai gali parodyti kitokį veidą.

„Panevėžys“ kaip tik sezono pabaigoje neteko savo vedlio Edgaro Baranausko. Nors į jo vietą atvyko brazilas Eduardo ir jis jau spėjo pelnyti penkis įvarčius, tačiau užtikrintai teigti, kad naujokas lygiaverčiai pakeis buvusį lyderį, negalima.

„Gargždų komanda yra labai gera, į ją žiūrime labai rimtai. Vis tik turėjome rungtynių maratoną, esame pagavę gerą ritmą, visi žaidėjai, kuriuos turime, yra sveiki, tad pasiruošę esame maksimaliai“, – sakė „Panevėžio“ žaidžiantysis treneris Edvardas Tamulevičius.

„Ruošiamės, analizavome video per treniruotes, bandėme įgyvendinti naujus trenerio sumanymus, bet ar jie pasiteisins ir ar pavyks išnaudoti visas jo užgaidas, parodys rungtynės. Vėliau žiūrėsime, ką keisti atsakomosiose. Be abejo, norėtųsi pergalės 2-0, bet to paties nori ir „Panevėžys“. Sunku pasakyti, kaip ši serija baigsis. Aš manau, kad „Panevėžys“ – favoritas 70 procentų prieš 30, bet tikrai nesiruošiame kelti baltos vėliavos ir lengvai pasiduoti“, – sakė Gargždų ekipos atstovas Tomas Tamošauskas.

Jonavos „Vikingai“ – Mažeikių VIP

Jonavos „Vikingams“ sezonas pradėjo griūti, kai jo pradžioje sunkią traumą patyrė lyderis Vladimiras Derendiajevas. Galima prisiminti, kad prieš sezoną ekipą paliko ir dar vienas itin svarbus „Vikingų“ narys Jurijus Jeremejevas.

Be šio dueto teko mokytis žaisti iš naujo, o tą padaryti nebuvo lengva. Artėjant sezonui į pabaigą, į Jonavą atvyko trys legionieriai iš Ukrainos, kurie komandos veidą pakeitė iš esmės.

„Pasitinkame atkrintamąsias su puikia nuotauka. Pertrauką nuo paskutinių rungtynių išnaudojome produktyviai, įkrovėme baterijas ir su nekantrumu laukiame rungtynių su VIP. Mūsų tikslas yra finalas bei taurė, todėl kiekvieną dieną tam ruošiamės. Svarbiausia, komanda iki šios dienos išvengė didesnių traumų, o kaip išpildysime trenerio planą, matysime rungtynėse“, – sakė Benas Spietinis.

Alytaus „Dainava“ – FK „Saulės kraštas“

Alytaus „Dainava“ per visą sezoną buvo viena nestabiliausių visos lygos komandų. Turbūt ir susirinkimo arba tiksliau tariant – nesusirinkimo – klausimas šiai komandai buvo sprendžiamas sunkiausiai. Vis tik, kai labai reikėjo, komanda laimėjo dukart,  Vytautas Lukša priminė, kaip reikia mušti įvarčius ir „Dainava“ iškovojo ketvirtą vietą bei užsitikrino namų aikštės pranašumą ketvirtfinalio etape.

„Pasitinkame atkrintamąsias pozityvios nuotaikos, reguliariajame sezone užėmėme ketvirtąją vietą, taip pat artėjančioms rungtynėms esame optimalios formos ir, svarbiausia, optimalios sudėties. Varžovai šiame sezone įrodė, kad gali žaisti prieš visas komandas ir demonstruoja gerą ir brandų žaidimą“, – sakė alytiškių vartininkas Martynas Matijoška.

Prieš sezoną jungtinę komandą subūrę Akmenės ir Šiaulių klubai paskutinėse sezono rungtynėse dėjo visas pastangas, kad tik nugalėtų Gargždų „Pramogas“ ir ketvirtfinalyje susikautų ne su „Panevėžiu“, o su „Dainava“. Nepaisant to, ir į būsimą varžovą ekipa žiūri su pagarba.

„Varžovą pasitiksime rimtai pasiruošę ir susikoncentravę. Galvojame tik apie pergalę, nepaisant to, kad varžovai turi aikštės pranašumą. Kaip bebūtų, Alytui užkursime pirtį“, – teigė jų futbolininkas Aivaras Bagočius.

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS