Neįgaliesiems

Futsal A lygos 10-asis turas: VIP atsirevanšavo „Bruklinui“, gargždiškiai – „VGTU Vilkams“

Praėjusį antradienį „Vikingų“ pergale startavęs dešimtasis Lietuvos futsal A lygos turas savaitgalį buvo baigtas. Kauno derbyje „Kauno Žalgiris“ nesunkiai nugalėjo „Hegelmann“, „Akmenės kraštas“ antrąkart šiame sezone pranoko „Radviliškį“, o VIP ir „Gargždų pramogos“ savo varžovams atsirevanšavo už pirmajame rate patirtas nesėkmes.

Įdomus sutapimas, kad per penkerias turo rungtynes, net trejos baigėsi vienodu rezultatu – 4:2.

„Vikingų“ atsitiesimas

Penktą pergalę dešimtose Lietuvos futsal A lygos rungtynėse iškovojo ir į pirmąją vietą turnyro lentelėje pakilo šalies vicečempionų „Vikingų“ klubas. Jonaviškiai išvykoje 4:2 nugalėjo „Kėdainiai United“ ekipą.

Permainingai prasidėjusiose rungtynėse įvarčio teko laukti pusę kėlinio. Po virtinės neišnaudotų šansų tiek vienoje, tiek kitoje aikštės pusėse, Evaldas Kugys atsidūrė vienas prieš varžovų vartininką bei pasiuntė kamuolį į tinklą.

Aukštesnę pavarą įjungę „Vikingai“ dažniausiai klausimus bandydavo išspręsti tolimais smūgiais. Vis tik, įvartis buvo įmuštas iš maždaug septynių metrų, kai individualiu veiksmu Hernandezas Silva sau susikūrė progą. Tuomet iki pertraukos buvo likę vos 70 sekundžių.

Rungtynių lūžiu galima vadinti Gyčio Vasyliaus tolimą tikslų smūgį. Jis padidino komandos persvarą iki 3:1 ir tapo aišku, kad svečiai pergalės nepaleis. Per likusį laiką komandos apsikeitė įvarčiais ir tai buvo viskas. Įdomu tai, kad aikštės šeimininkams antrąjį įvartį pelnė vartus palikęs ir penktu aikštės žaidėju tapęs E.Žagaras. Keliomis minutėmis anksčiau iš arti pasižymėjo ir Paulius Osauskas.

Pokeris, hetrikas ir du dubliai

Beveik po devynis įvarčius vidutiniškai kiekvienose rungtynėse mušantis „Kauno Žalgiris“ dovanų nepagailėjo ir Kauno rajono „Hegelmann“ ekipai. Kaip ir daugelyje kitų čempionų rungtynių, pagrindinis klausimas buvo kelių įvarčių persvara favoritai laimės rungtynes?

Savo įvarčių fiestą žalgiriečiai pradėjo sužaidus vos tris minutes. Igoris Rafaelis pergudravo vartus palikusį varžovų vartininką ir rezultatas tapo 1:0. Dar po trijų minučių savo žodį tarė vienas prieš vartininką atsidūręs Tomas Bučma, o dar po minutės – kairiuoju kraštu prasiveržęs Albertas Voskunovičius.

Tas pats A. Voskunovičius šiose rungtynėse po minutės pelnė savo antrą įvartį, po pertraukos pasižymėjo dar du kartus ir sužaidė rezultatyviausias sezono rungtynes.

Savo pasirodymu didžiuotis gali ir kapitonas Justinas Zagurskas. Beveik įpusėjus antrajam kėliniui, jis padidino komandos pranašumą iki 8:1, o per likusį laiką pasižymėjo dar dviem tiksliais smūgiais.

„Hegelmann“ žalgiriečių fiestą sugebėjo praskaidrinti dviem įvarčiais. Esant rezultatui 0:7, Dominykas Daunoravičius iš artimo atstumo praktiškai į tuščius vartus savo komandos sąskaitą atidarė, o esant rezultatui 9:1, žalgiriečiai įsimušė įvartį į savo vartus.

„Kauno Žalgiris“ – „Hegelmann“ 12:2

Įvarčiai: A. Voskunovič 4, J. Zagurskas 3, Igor Rafael 2, T. Bučma 2, Vitinho; D. Daunoravičius, U. Zenkovas (į savo vartus).

Rezultatyviausiojo šou

Rezultatyviausias lygos žaidėjas Jose Wellingtonas iš „Akmenės krašto“ trimis taikliais smūgiais savo komandai užtikrino pergalę bei savo įvarčių sąskaitą papildė iki šešiolikos tikslių smūgių. Jis savąjį šou pradėjo tuomet, kai švieslentėje švietė skaičiai 1:1.

Pirmojo rungtynių įvarčio teko laukti beveik dvylika minučių. Tuomet po kampinio Justas Gulbinas vienu lietimu stipriu smūgiu pasiuntė kamuolį į varžovų vartų tolimąjį apatinį kampą. Vos po minutės svečiai rezultatą išlygino ir tuomet savo darbo jau ėmėsi J. Wellingtonas.

Iš pradžių jį komandos draugai surado laisvą baudos aikštelėje, besibaigiant kėliniui jis pasižymėjo po kampinio, o trečią kartą mušė priešpaskutinę susitikimo minutę, esant rezultatui 2:3.

„ŠSPC-Radviliškis“ – „Akmenės kraštas“ 2:4

Įvarčiai: J. Gulbinas, E. Romanovas; J. Wellingtonas 3, Maicolas

Revanšas Nr.1

Pirmajame rate beviltiškai „Bruklinui“ namie pralaimėję Mažeikių VIP atstovai į Vilkaviškį išvyko be savo lyderio Edgaro Baranausko. Maža to, nesėkminga pradžia vertė vytis varžovus. Vis tik, šįsyk buvo VIP diena, kuriai pasibaigus, komanda pakilo į šeštą turnyro lentelės vietą.

Sužaidus septynias minutes pirmajame kėlinyje, Deividas Karpavičius po perdavimo iš dešiniojo krašto galva pasiuntė kamuolį į Karolio Čirbos ginamus vartus. Vis tik, netrukus Vladimiro Derendiajevo ir Artūro Juchno duetas leido VIP atstatyti pusiausvyrą.

Po praleisto įvarčio aikštės šeimininkai kur kas labiau atakavo varžovų vartus, tačiau klaida prie savųjų vartų kainavo antrąjį įvartį. Tuomet iki pertraukos buvo likusios vos dvi minutės.

Su tokia padėtimi vilkaviškiečiai ir toliau nesitaikė, tačiau, bet galima teigti, kad šias rungtynes padėjo laimėti individualus VIP žaidėjų meistriškumas. Įpusėjus antrajam kėliniui, A. Juchno perdavimas į baudos aikštelę ir Pavelo Smolkovo smūgis mažeikiškiams dovanojo trečiąjį įvartį, o esant rezultatui 3:2, A. Juchno pergudravo varžovų vartininką bei atstatė dviejų įvarčių pranašumą.

„Bruklinas“ – VIP 2:4

Įvarčiai: D. Karpavičius, A. Pečiulis; A. Juchno 2, A. Lebedevas, P. Smolkovas.

Revanšas Nr.2

Netikėtą nesėkmę šio sezono starte patyrę „Gargždų pramogų“ futbolininkai antrajame rate nugalėjo „VGTU Vilkus“, pakilo į ketvirtąją vietą bei varžovus paliko su tais pačiais trimis iškovotais taškais.

„Vilkai“ rungtynes pradėjo tarsi iš natų – sužaidus vos dvi minutes ir keturias sekundes, jų persvara jau siekė 2:0. Deja, tuo metu teko susitaikyti su kiek kitokia realybe – užtikrintai progas kūrę gargždiškiai dar iki kėlinio vidurio sugebėjo pasižymėti tris kartus ir pakeisti pirmaujančią komandą.

Ir nors prieš pat pertrauką rezultatas tapo lygus, tačiau antrajame kėlinyje žaidimą į savo rankas perėmė „Pramogų“ futbolininkai. Jiems užteko dviejų įvarčių, kad būtų iškovota pergalė. Ypač apmaudus sostinės komandai turėtų būti paskutinysis įvartis, kurį „Vilkai“ varžovams paprasčiausiai padovanojo.

„VGTU Vilkai“ – „Gargždų pramogos“ 3:5

Įvarčiai: L. Tatarūnas, D. Petrauskas, M. Valukonis; S. Juška 2, J. Vainikaitis, D. Surblys, A. Skurdelis.

R. Benaičio nuotr.;

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS