Neįgaliesiems

Futsal A lygos 12 turas: dvigubos savaitės pradžia

Dvigubos futsal A lygos savaitės pirmoji pusė baigta. Net trejose iš penkerių rungtynių intriga išsilaikė iki pat pabaigos, likusiose dvejose rungtynėse „Kauno Žalgiris“ ir VIP iškovojo įtikinamas pergales.

+1 ar -2

Prieš išvyką į Vilnių ir dvikovą su „Turbotransfers“ „Gargždų pramogų“ žaidėjas Aurimas Skurdelis užsiminė, kad į tokią tolimą kelionę ruošiasi tik tam, kad iš jos parsivežtų pergalę. Parsivežė tašką, nors pagal žaidimą galėjo atrodyti, kad ir jo gargždiškiai nelabai verti.

Vos vieną pergalę per šį sezoną iškovojusi sostinės komanda žaidė geriausias arba vienas geriausių rungtynių. Bėda ta, kad įvarčiai nekrito. Išskyrus Andriaus Kaulinio sukurtą epizodą bei Arno Levonausko įspūdingą smūgį, pretenduojantį tapti gražiausiu metų įvarčiu.

„Pramogoms“ įvarčiai sukrito lengviau. Kažkur vartininko klaidelė, kažkur gynėjai neišsirinko ginamųjų ir rezultatas toks, kad Tomas Tamošauskas rungtynes baigė su dubliu. Šiame sezone jam tai nauja.

Mažeikiškių pagreitis

Tai, kad prie komandos prisijungus Edgarui Baranauskui ir Mantui Adomėnui Mažeikių VIP sustiprės, buvo galima nuspėti. Tačiau tai, kad komanda iš esmės pakeis savo veidą – kiek netikėta. Gana sunkiai sezoną pradėję ir pergales „gimdę“ mažeikiškiai, prisijungus minėtam duetui, užtikrintai nugalėjo „Turbotransfers“, o trečiadienį dar užtikrinčiau – „Radviliškį“.

Tai, kas prieš kelias savaites žaidėjams pavykdavo sunkiai, dabar gaunasi labai lengvai. E. Baranausko ir M. Adomėno duetas per tas dvejas rungtynes VIP komandoje kartu jau yra įmušę septynis įvarčius.

Vis tik, reikia pažymėti, kad ne tik šie du žaidėjai žaidžia. Vis geresnę formą demonstruoja Artūras Juchno, dubliu apie save paskutinėje dvikovoje priminė Arūnas Šteinas, panašiai galima kalbėti beveik apie kiekvieną komandos žaidėją.

Kad būtų aiškiau, kokia jėga Lietuvos futsal A lygoje šiuo metu yra VIP, turbūt užtenka paminėti, kad penkių įvarčių pranašumą ši komanda prieš „Radviliškį“ susikrovė per nepilnas dvylika minučių.

Pagaliau

Trimis pergalėmis sezoną pradėjusi, o po to į septynių pralaimėjimų duobę įkritusi Akmenės ir Šiaulių jungtinė komanda „Saulės kraštas“ pagaliau vėl gali džiaugtis trimis iškovotais taškais. Kaip ir pirmajame rate, „Saulės kraštas“ po sunkios kovos nugalėjo puikų sezoną žaidžiantį Vilkaviškio „Brukliną“.

Permainingai prasidėjusiose rungtynėse pirmojo įvarčio teko laukti daugiau nei 17 minučių. Tuomet prie aikštės šeimininkų vartų buvo skirtas baudos smūgis, o namų darbus idealiai atlikę šiauliečiai po Maksymo Soloninos įvarčio išsiveržė į priekį.

Po dešimties minučių M. Solonina triumfavo dar sykį. Skirtingai nei mušant pirmąjį įvartį, komandos draugų pagalbos ukrainiečiui neprireikė ir jis, susitvarkęs su Audriumi Broku gynyboje, atsidūrė vienas prieš „Bruklino“ vartininką bei padvigubino skirtumą.

Vilkaviškiečiai rankų nesudėjo ir per penkias minutes deficitą panaikino. Ypač galingas buvo išlyginamasis įvartis, kurį pelnė Augustas Dubickas. Tik antras šio sezono rungtynes žaidžiantis „Bruklino“ naujokas savo sąskaitoje turi jau keturis įvarčius.

Rungtynių baigtis buvo nulemta 35 minutę. Šiurkščiai suklydus aikštės šeimininkams, Donatas Morkis pasižymėjo praktiškai nuo vartų linijos. Į šį Donato įvartį atsakymo Mindaugo Grigalevičiaus auklėtiniai nebeturėjo.

Spalio MVP

Geriausias Lietuvos futsal A lygos žaidėjas Orestas Borgunas darsyk priminė apie save bei dviem labai svarbiais įvarčiais maksimaliai stipriai prisidėjo prie Jonavos „Vikingų“ pergalės Širvintose.

Galime prisiminti, kad tarp „Vikingų“ rungtynių su „Kauno Žalgiriu“ bei rungtynių su „VGTU Vilkais“ buvo tik dviejų parų pauzė, todėl mažiau jėgų turėję jonaviečiai privalėjo daugiau žaisti emocijomis. Tą daryti sekėsi sunkiai, bet galiausiai O. Borgunas individualiais sugebėjimais sugebėjo padaryti.

Likus žaisti mažiau nei penkias minutes ukrainietis sulaukė perdavimo prie tolimojo virpsto bei pasižymėjo įvarčiu praktiškai nuo linijos, o dar po poros minučių, kai širvintiškių vartininkas pasijungė į komandos ataką, O. Borgunas dar vieną įvartį pelnė smūgiu praktiškai per visą aikštę.

Įgiję dviejų įvarčių pranašumą, „Vikingai“ taip pat vartininką pakeitė penktu žaidėju, o tai garantavo dar vieną staigų įvartį.

Birštone

„Panevėžio“ klubas šį sezoną namų rungtynes jau yra žaidęs Panevėžyje, Pasvalyje, Gargžduose ir Birštone.

Pastarajame mieste panevėžiečiai priėmė daugkartinius šalies čempionus ir jiems, iš esmės, nepasipriešino.

Kauniečiai dar iki pertraukos į varžovų vartus sumušė penkis įvarčius, o po jos nusprendė pailsėti. Nepervargdami Dentinho auklėtiniai įsirašė eilinę pergalę, tris taškus bei turnyro lentelėje toliau yra nepralenkiami.

Rezultatai

„Širvintos-VGTU Vilkai“ –  Jonavos „Vikingai“ 2:5;

Vilkaviškio „Bruklinas“ – „Saulės kraštas“ 2:3;

Mažeikių VIP – „ŠSPC-Radviliškis“ 7:1;

SFK „Panevėžys“ – „Kauno Žalgiris“ 1:6;

Vilniaus „Turbotransfers“ – Gargždų pramogos“ 2:2.

SFK „Panevėžys“ nuotr.;

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS