Neįgaliesiems

Futsal A lygos 13-asis turas: „Bruklino“ fiesta ir rimtas iššūkis čempionams

Po keturių savaičių poilsio į šalies sales sugrįžo Lietuvos Futsal A lygos klubai.

Tryliktąkart iš eilės laimėjęs „Kauno Žalgiris“ reguliariajame sezone užsitikrino mažiausiai trečią vietą; VIP pergalė komandai garantavo du laiptelius į viršų turnyro lentelėje; „Hegelmann“ išsaugojo realias viltis pakovoti dėl vietos atkrintamosiose varžybose, „Vikingai“ dar tvirčiau įsikabino į antrąją vietą, o „Bruklinas“ Vilkaviškyje sukūrė tikrą įvarčių fiestą.

Pergalingas čempionų metų finišas

Dar prieš Naujuosius atkeltas 5-ojo turo rungtynes sužaidė Mažeikių VIP ir „Kauno Žalgirio“ klubai. Čempionai čia taškų nebarstė, iškovojo pergalę ir metus užbaigė pergalingu akordu.

Mažeikų VIP – „Kauno Žalgiris“ 4:6

Įvarčiai: E. Baranauskas 2, G. Samsonikas, A. Juchno; Igoris Rafaelis 3, Vitinho, L. Sendžikas, Vinicius.

**********

Nepadėjo net hetrikas

Dėl traumų, ligų ir asmeninių problemų subyrėjęs „VGTU Vilkų“ klubas Vilkaviškyje prieš „Brukliną“ neturėjo jokių šansų. Sužaidus pusę kėlinio, aikštės šeimininkų persvara siekė 5:1, sužaidus kėlinį – 6:3, o sužaidus rungtynes – 11:3.

Apie tai, kaip varžovams bus sunku, „Bruklino“ legionierius Rodrigo Ribeiro garsiai pranešė 57-ąją rungtynių sekundę. Jis uždarė perdavimą tolimojo virpsto link, o „Bruklinas“ išsiveržė į priekį.

Tiesa, neilgam. Netrukus tolimu smūgiu (po rikošeto) Andrius Kaulinis rezultatą išlygino. Vėliau tas pats A. Kaulinis įvarčius mušė rezultatui esant 2:5 ir 3:5. Sumušęs tris įvarčius, jis buvo vienintelis šviesos spindulys „VGTU Vilkų“ komandoje.

Savo spindulį turėjo ir vilkaviškiečiai. Jų lyderis Francisco Andersonas rungtynėse pasižymėjo keturis kartus, įskaitant ir tikslų smūgį iš aštraus kampo likus žaisti 44 sekundes.

Vilkaviškio „Bruklinas“ – „VGTU Vilkai“ 11:3

Įvarčiai: F. Anderson 4, I. Raštutis 2, R. Ribeiro, R. Gudelis, D. Karpavičius, G. Čibirka, J. Lasevičius; A. Kaulinis 3.

**********

Iššūkis „Kauno Žalgiriui“

Sezono pradžioje varžovus triuškinęs „Kauno Žalgiris“ antrose rungtynėse iš eilės sulaukė rimto pasipriešinimo. Prieš Naujuosius metus „Kauno Žalgirio“ iššūkiui buvo pasiruošę Mažeikių VIP atstovai, šįkart – „Akmenės kraštas“.

Itin įdomiose ir permainingose rungtynėse kauniečiai į priekį išsiveržė trečiąją minutę, nors galėjo tą padaryti žymiai anksčiau. Savo aikštės pusėje klydę akmeniškiai varžovams suteikė dvi labai geras galimybes, tačiau jomis pasinaudoti šalies čempionai nesugebėjo.

Albertas Voskunovičius atidarė rungtynių sąskaitą, tačiau iškart po to iniciatyvą į savo rankas perėmė aikštės šeimininkai. Tuomet jau žalgiriečius nuo įvarčio gelbėjo vartų instrukcija ir rezultatas nepakito.

Igoris Rafaelis fantastišku smūgiu iš aštraus kampo padvigubino skirtumą, realizavęs dešimties metrų baudinį, padidino skirtumą iki 3:0, tačiau tai ramesnio gyvenimo kauniečiams negarantavo. Anaiptol – atrodo, kad tai motyvavo „Akmenės krašto“ futbolininkus, kurie nebuvo linkę pasiduoti.

Pakeitę vartininką penktu žaidėju ir likus beveik aštuonioms žaidimo minutėms, „Akmenės kraštas“ po gražios atakos sušvelnino deficitą iki 3:4. Kauniečiai ramiau atsikvėpti galėjo tik iki susitikimo pabaigos likus penkioms sekundėms. Tuomet vartininkas Jordanas smūgiu per visą aikštę padidino skirtumą iki 5:3. Tai ir buvo galutinis dvikovos rezultatas.

„Akmenės kraštas“ – „Kauno Žalgiris“ 3:5

Įvarčiai: J. Wellingtonas 2, G. de Araujo; Igoris Rafaelis 3, A. Voskunovičius, Jordanas.

**********

Pastiprinimo vaisiai

Prieš Naujuosius metus Mažeikių VIP komanda pasipildė dviem solidžiais naujokais: Jonu Ulberkiu ir Genaru Samsoniku. Pastarasis įvarčiu pasižymėjo debiutinėse rungtynėse (gruodžio 29-ąją), J. Ulberkiui, savo ruožtu, reikėjo sulaukti pirmųjų 2024 metų rungtynių.

Tose rungtynėse VIP laukė „Kėdainiai United“ – ekipa, kuri prieš 13-ąjį turą mažeikiškius lenkė dviem taškais ir dviem pozicijomis turnyro lentelėje.

Pirmasis rungtynių įvartis krito jau įpusėjus pirmajam kėliniui. Vartus palikęs vartininkas Egidijus Žagaras sugrįžti nespėjo, o vienas prieš gynėją atsidūręs J. Ulberkis įskraidino parašiutą į tuščius vartus.

Besibaigiant kėliniui, kamuolį nugara į vartus priėmė Edgaras Baranauskas. Kaip jam būdinga, jis apsisuko bei stipriu smūgiu kaire koja padvigubino skirtumą. Ir nors atrodė, kad tai gali būti kertinis rungtynių momentas, taip nebuvo. Kėdainiškiai ne tik sušvelnino atsilikimą, bet ir ieškojo galimybių panaikinti jį.

Rungtynių baigtis buvo nulemta per paskutines kelias minutes. Iš pradžių po E. Baranausko perdavimo lengvai kamuolį į vartus įrideno Artūras Juchno, o netrukus pats E. Baranauskas po tolimo komandos vartininko perdavimo pasižymėjo smūgiu į tuščius vartus.

Mažeikių VIP – „Kėdainiai United“ 4:1

Įvarčiai: E. Baranauskas 2, J. Ulberkis, A. Juchno; M. Činikas.

**********

Kova dėl atkrintamųjų

Aštuntą ir devintą vietas reguliariajame sezone užimančios komandos savaitgalį santykius aiškinosi tarpusavyje. Du Konstantino Bondarenkos įvarčiai pergalę dovanojo Kauno rajono „Hegelmann“ komandai.

Per pirmąjį kėlinį nebuvo įmuštas nei vienas įvartis. Verta pabrėžti, kad pasižymėti galėjo ir vieni, ir kiti. Iš pradžių geriau žaidė „Hegelmann“, vėliau – „Radviliškis“, tada vėl „Hegelmann“, tada vėl „Radviliškis“.

Beveik įpusėjus antrajam kėliniui, į šeimininkų vartus buvo skirtas šešių metrų baudinys, o K. Bondarenko jį realizavo nepriekaištingai. Nepriekaištingai jis smūgiavo ir prasidėjus paskutinei minutei, kai praktiškai nuo savųjų vartų tiksliai pataikė į tuščius varžovų vartus.

„Radviliškiui“ dar buvo suteikta proga mušti dešimties metrų baudinį, bet jie to baudinio nerealizavo.

„ŠSPC-Radviliškis“ – Kauno raj. „Hegelmann“ 0:2

Įvarčiai: K.Bondarenko 2

**********

Tvirčiau link antros vietos

Likus penkiems turams iki reguliaraus sezono pabaigos, „Vikingai“ aštuoniais taškais atsilieka nuo „Kauno Žalgirio“, tačiau jau šešiais taškais lenkia trečioje pozicijoje esantį „Akmenės kraštą“. Tokią privilegiją jonaviečiai susikūrė puikiai sužaidę antrąjį prieš „Gargždų pramogas“ kėlinį.

Gargžduose vykusioje dvikovoje „Pramogos“ „Vikingams“ labai anksti leido pasijusti šeimininkais ir pastarieji tokį pasiūlymą priėmė. Vis tik, daugybė neišnaudotų puikiausių progų atrišo rankas „Pramogų“ futbolininkams, kurie pasinaudojo viena iš nedaugelio galimybių bei rungtynėse išsiveržė į priekį.

„Vikingai“ savo žodžius tarė tik po pertraukos. Iš pradžių Paulius Osauskas realizavo šešių metrų baudinį, tuomet gražų solo reidą su sėkminga pabaiga atliko Oscaras Hernandezas ir darėsi vis aiškiau, kad „Vikingai“ šių rungtynių nebepaleis.

Per likusį laiką šeimininkai dar trumpam buvo išlyginę rezultatą, tačiau galutinis laimėjimas priklausė Jonavos atstovams.

„Gargždų pramogos“ – „Vikingai“ 2:4

Įvarčiai: D. Matihinas, S. Juška; P. Osauskas, O. Hernandezas, C. A. Sepulveda, H. Silva.

„Bruklino“ nuotr.;

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS