Neįgaliesiems

Futsal A lygos 14 turas: I. Raštučio benefisas, du kauniečių pokeriai ir B. Spietinio šimtas

Daugiau nei po dviejų savaičių į sales sugrįžo Lietuvos futsal A lyga. Sužaistos 14-ojo turo rungtynės, po kurių „Kauno Žalgiris“ išsaugojo saugų pranašumą prieš „Vikingus“, pastarieji dar labiau atitolo nuo persekiojusių „Gargždų pramogų“ ir VIP, o „Širvintoms-VGTU Vilkams“ pasiekti atkrintamąsias tampa tolimas miražas.

Savaitgalis išskirtinis buvo Ignui Raštučiui, Wesley, Lukui Sendžikui ir Benui Spietiniui. Pirmieji trys pasižymėjo įvarčių gausa, antrasis – šimtu sužaistų rungtynių „Vikingų“ ekipoje.

100

Sužaisti šimtą rungtynių vienoje komandoje yra nemažas pasiekimas net tada, kai atstovauji didžiojo futbolo komandai. Benui Spietiniui tą pavyko padaryti su gimtojo miesto „Vikingais“. Prieš rungtynes su „Saulės kraštu“ futbolininkui buvo įteikta atminimo dovana, o už tai pats B. Spietinis komandai atsidėkojo įvarčiu.

Dvikova su „Saulės kraštu“ buvo įdomi tuo, kad abi komandos po Kalėdų pasikeitė ir, akivaizdu, viena apie kitą žinojo toli gražu ne viską. Pavyzdžiui, „Vikingai“ negalėjo verstis savo lyderio Oresto Borguno paslaugomis (jis išvyko į Ukrainą pas sergančią mamą), tačiau galėjo gerėtis naujoko Viktoro Kravcovo žaidimu. Nors pastarasis su „Vikingais“ vos kelios dienos, tačiau, kaip B. Spietinis sakė, „tokio kalibro žaidėjams adaptacija ilgai neužtrunka“.

Būtent V. Kravcovas atidarė rungtynių sąskaitą, Maksimas Avetisianas skirtumą padvigubino, tačiau tuomet „Vikingai“ sustojo. Ir tai nėra kažkokia išimtis. Pastaruoju metu Jonavos komanda per dažnai sustoja ir per dažnai už tai būna baudžiama.

„Saulės krašto“ naujokai iš Brazilijos Andrei Cividini (vartininkas) ir Joao Marcos De Souza dar iki pertraukos rezultatą išlygino. Vis tik, antrajame kėlinyje aikštės šeimininkai savo jėgą parodė. Jie per 7 minutes pelnė keturis įvarčius ir dvikovos baigtis buvo nulemta.

Pokeriai

Nepaisant to, kad Mažeikių VIP prieš Naujuosius buvo viena karščiausių lygos komandų, o jos lyderis Artūras Juchno buvo pripažintas geriausiu mėnesio žaidėju, tai buvo menka paguoda rungtynėse prieš lyderį „Kauno Žalgirį“.

Kauniečiams užteko vos 60-ies sekundžių, kad dusyk pasiųstų kamuolį į varžovų vartus ir tokiu būdu užsitikrintų ramesnį gyvenimą ateičiai. Reikia paminėti, kad per tą pirmąją minutę įvarčius mušė Wesley ir L. Sendžikas. Vėliau šis duetas taip įsisiautėjo, kad abu sugebėjo užfiksuoti pokerius.

Iš viso, rungtynėse buvo įmušta 10 įvarčių. Be minėto „Kauno Žalgirio“ dueto dar pasižymėjo ir Edgaras Baranauskas. Tiesa, jo įvarčiai buvo įmušti tada, kai varžovai jau turėjo didžiulę persvarą.

Penki/ duobė

Absoliučiai įspūdingą pasirodymą surengė „Bruklino“ rezultatyviausias žaidėjas Ignas Raštutis. Jis sumušė net penkis įvarčius į „Gargždų pramogų“ vartus ir prisidėjo prie vienos įsimintiniausių šio sezono „Bruklino“ pergalių.

„Pramogos“ turnyre dar išlieka trečioje vietoje, tačiau pastaruoju metu šios komandos sportinė forma jų gerbėjams turėtų kelti nerimą. Užtenka pažymėti, kad per paskutines trejas rungtynes ši komanda sugebėjo iškovoti tik du taškus.

Išgyveno

14-ajame ture akis į akį susidūrė dvi paskutines vietas tuo metu užėmusios komandos „Panevėžys“ ir „Širvintos-VGTU Vilkai“. Pirmosios nesėkmė būtų reiškusi neįtikėtino įdomumo sezono pabaigą‘ antrosios nesėkmė – minimalias galimybes pakilti iš paskutinės vietos. Šis scenarijus ir buvo panaudotas.

Ir tai nėra netikėta. Sezono pabaigai panevėžiečiai gerokai pasistiprino – prie komandos prisijungė Rokas Lazdinauskas, Donatas Paulauskas, Eduardo ir Saimonas Roicevičius. Pasipildžius šiais žaidėjais, buvo išspręsta ir trumpo suolelio problema.

Rungtynėse visi įvarčiai krito po pertraukos. Net trys iš jų – per paskutines tris minutes. Šie įvarčiai „Panevėžiui“ lentelėje leido sugrįžti į aštuntą poziciją ir praktiškai garantuoti sau vietą kitam sezonui.

12 įvarčių autorių

Iki dvikovos tarp „Radviliškio“ ir „Turbotransfers“ šiemet dar nebuvo taip, kad per 40 vienų rungtynių minučių pasižymėtų net 12 skirtingų futbolininkų. Šiose rungtynėse buvo būtent taip, o vienintelis, pasižymėjęs daugiau nei vieną kartą – Tomas Bielickas.

Pati dvikova prasidėjo užtikrintu vilniečių žaidimu bei įgyta dviejų įvarčių persvara 2:0. Tuomet iniciatyvą perėmė aikštės šeimininkai, kurie dar iki pertraukos rezultatą išlygino, o po jos vieną po kitos atakos vertė įvarčiais.

Esant rezultatui 2:6, savo puikią atkarpą sužaidė „Turbotransfers“. Andrius Kaulinis po puikiai įžaisto kamuolio pasiuntė jį į vartus ir komandas vėl skyrė vienas įvartis. Tuomet vartininkas buvo pakeistas penktu žaidėju ir už tai teko sumokėti įvarčiu į tuščius vartus.

Rezultatai

Mažeikių VIP – „Kauno Žalgiris“ 2:8;

Vilkaviškio „Bruklinas“ – „Gargždų pramogos“ 8:1;

„ŠSPC-Radviliškis“ – Vilniaus „Turbotransfers“ 8:5;

SFK „Panevėžys“ – „Širvintos-VGTU Vilkai“ 4:1;

Jonavos „Vikingai“ – „Saulės kraštas“ 6:3.

„Kauno Žalgirio“ nuotr.;

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS