Futsal A lygos 15 turo apžvalga: žalgiriečiai užsitikrino reguliaraus sezono nugalėtojo titulą

Vos du taškus per šį sezoną praradę „Kauno Žalgirio“ futbolininkai surengė dar vieną įvarčių fiestą ir likus trims turams iki reguliaraus sezono pabaigos užsitikrino nugalėtojo titulą. Taip pat po savaitgalio sumažėjo atskirtis tarp antrą ir trečią vietas užimančių komandų, o „Bruklinas“ ir „Radviliškis“ užsitikrino vietas atkrintamosiose varžybose.

Nuo pirmojo laiptelio

Jau tapo įprasta, kad „Kauno Žalgiris“ atkrintamąsias varžybas pradeda kaip reguliaraus sezono nugalėtojai. Šis sezonas – ne išimtis. Pakankamai įprasta, kad brazilų jūroje šiemet itin sėkmingai sužaidžia ir Lietuvos rinktinės žaidėjai.

Buvo rungtynės, kai Justinas Zagurskas mušė tris įvarčius, buvo rungtynės, kai tą darė Lukas Sendžikas. Šįsyk eilė atėjo Deividui Reimariui, kuris pirmojo kėlinio viduryje pelnė savo pirmąjį įvartį, o besibaigiant dvikovai pasižymėjo ir ketvirtąsyk.

Ši dvikova įsimintina ir aštuoniolikmečiui Gediminui Vansevičiui, kuris, esant rezultatui 8:2, iš kelių metrų pelnė savo debiutinį įvartį futsal A lygoje.

Gargždiškiai tęsia savo juodąją seriją – dabar iškovoti vos du taškai per ketverias rungtynes.

Čirba dirba

Panašu, kad dvikovą tarp Mažeikių VIP ir Jonavos „Vikingų“ galime vadinti generaline repeticija prieš atkrintamųjų varžybų pusfinalio etapą. Aišku, iki to dar gali įvykti daug dalykų, bet šiandieninis scenarijus, atrodo, kad rašosi būtent taip.

Ką pamatė treneriai stebėdami savo varžovus? Bent jau Aleksandras Danilenko galėjo eilinį sykį paryškinti dvi pavardes – Edgaro Baranausko ir Karolio Čirbos. Pirmasis pelnė du įvarčius, tačiau MVP laurai vis tiek atitenka antrajam. Karolis traukė viską, įskaitant net ir 6 metrų baudinį, o galiausiai per visą aikštę pasiuntė kamuolį į tuščius vartus.

„Vikingai“ negali sakyti, kad žaidė blogai, tačiau jiems pritrūko lyderio – tokio, koks iki Naujųjų metų buvo Orestas Borgunas. Šis ukrainietis vis dar yra gimtinėje ir atsakymo į klausimą, kada sugrįš, dar nėra pateikęs.

Dėl 7 vietos

Rungtynių „Saulės kraštas“ – „Panevėžys“ nugalėtojai turėjo nutūpti ant septintojo turnyro lentelės laiptelio. Itin dramatišką pergalę iškovojusi jungtinė Naujosios Akmenės – Šiaulių ekipa tą ir padarė.

Intrigos dvikovoje netrūko nuo pat pradžių. Iš pradžių mušė aikštės šeimininkai, svečiai į tai atsakė dviem įvarčiais, tuomet šeimininkai – dar keturiais. 5:2. Būtent po to Joao Marcoso De Souzos realizuoto 10 metrų baudinio ir sukurtos trijų įvarčių persvaros atrodė, kad ties tuo intriga šioje dvikova – baigta.

Nieko panašaus. Panevėžiečiai vartininką pakeitė penktu žaidėju ir per vieną minutę skirtumas nuo 2:5 sumažėjo iki 4:5. Dar po poros minučių Mantas Salamanavičius turėjo idealų šansą, tačiau gynėjas Andrei Cividini atmušė kamuolį, kuris netrukus pataikė į ranką Donatui Paulaskui. Jo ir jo komandos nelaimei tai buvo šeštasis taisyklių pažeidimas.

Joao Marcos De Souza baudinio nerealizavo, tačiau teisėjas paprašė šią procedūrą pakartoti. Iš pykčio teisėjų adresu Egidijus Žagaras leptelėjo negražių žodžių ir už tai prieš save išvydo raudoną kortelę. Verta pažymėti, kad tuo metu jis buvo ant atsarginių suolo ir tai, kad „Panevėžio“ ekipai tai buvo antroji raudona kortelė.

Atkrintamosiose

Čempionato debiutantas Vilkaviškio „Bruklinas“ ir antrą sezoną čempionate dalyvaujantis „Radviliškis“ iškovojo septintąsias sezono pergales bei užsitikrino kelialapius į atkrintamąsias varžybas.

„Bruklinas“ per pirmą kėlinį padėjo tvirtus pamatus pergalei prieš „Turbotransfers“. Ir nors atntrajame kėlinyje po Arno Levonausko realizuoto 6 metrų baudinio skirtumas sumažėjo iki minimumo, tačiau paskutinė dvikovos minutė priklausė Ignui Raštučiui. Per ją Ignas pelnė savo antrąjį ir trečiąjį įvarčius.

„Radviliškis“ po taip pat labai sunkios kovos nugalėjo nukraujavusius „Širvintų-VGTU Vilkus“. Pastarieji pirmieji įmušė įvartį, vėliau tris praleido, sugrįžo į kovą, tačiau galiausiai šiek tiek pritrūko. Paskutinis radviliškiečių įvartis buvo įmuštas į tuščius vartus rungtynių laikrodžiui skaičiuojant paskutines sekundes.