Neįgaliesiems

Futsal A lygos 16-asis turas: paaiškėjo pirma ketvirtfinalio pora

Savaitgalį sužaistos likusios ketverios šešioliktojo „TopSport futsal A lygos“ turo rungtynės, po kurių  tapo aišku, kad vieną ketvirtfinalio porą sudarys „Bruklino“ ir VIP klubai. Tiesa, dar neaišku, kuri komanda šioje serijoje turės namų aikštės pranašumą.

Tai, kad šios komandos pasidalins ketvirtą ir penktą vietas reguliariajame sezone, paaiškėjo po to, kai „Bruklinas“ nusileido „Vikingams“, o VIP nugalėjo „Gargždų pramogas“. Likusiose rungtynėse „Akmenės kraštas“ užtikrintai susitvarkė su „Hegelmann“ atstovais, o „Kauno Žalgiris“ dar užtikrinčiau nugalėjo „Radviliškį“.

Sostinės ekipos nesėkmė

Šešioliktasis „Topsport futsal A lygos“ turas startavo dramatiška „Kėdainiai United“ pergale prieš „VGTU Vilkus“ bei žengtu milžinišku žingsniu į atkrintamąsias varžybas. Svečiai turėjo keturias minutes išgelbėti sezoną, tačiau to padaryti jiems nepavyko.

Įpusėjus pirmajam kėliniui, Jonas Lebedevas tiksliu smūgiu išvedė „VGTU Vilkus“ į priekį, tačiau dar iki pertraukos Ąžuolas Smagurauskas ir Evaldas Kugys pakeitė rungtynių eigą. Įsibėgėjus antrajam kėliniui, Šarūnas Činikas padidino persvarą, kuri, kaip vėliau paaiškėjo, svečiams iš Vilniaus buvo per didelė.

Šeštoji pergalė „Kėdainių United“ komandai dovanojo septintąją poziciją. Šiuo metu kėdainaiškiai trimis taškais lenkia „Gargždų pramogas“ ir penkiais – „Hegelmann“ atstovus. „VGTU Vilkai“, savo ruožtu, nuo „Hegelmann“ atsilieka šešiais taškais ir juos išgelbėtų tik dvi pergalės sezono finiše bei trys Kauno rajono ekipos pralaimėjimai.

„Kėdainiai United“ – „VGTU Vilkai“ 3:2

**********

Nutraukta pralaimėjimų serija

Įskaitant taurės turnyrą, tris nesėkmes iš eilės patyrę Jonavos „Vikingai“ nutraukė pralaimėjimų seriją, 5:3 namie įveikdami Vilkaviškio „Brukliną“.

Vilkaviškiečių problemos prasidėjo nesužaidus nė minutės – „Vikingai“ pasileido į kontrataką, o svečiai, bandydami ją nutraukti, kietai prasižengė. Prie kamuolio stojęs Paulius Osauskas stipriu tiesioginiu smūgiu pasiuntė kamuolį į tinklą. Tuomet buvo sužaistos vos 34 sekundės ir nuo tos akimirkos „Vikingai“ pirmavo visą laiką.

Vis tik, reikia pažymėti, kad po šalto gauto dušo dvikovos pradžioje, „Bruklino“ futbolininkai kontroliavo žaidimą ir labai nedaug trūko, kad būtų išlyginę rezultatą. Daug darbo gynyboje atidavę „Vikingai“ skirtumą padvigubino po dar vienos kontratakos.

Startavus antrajai rungtynių daliai, svečiai skirtumą sušvelnino, tačiau tuomet iniciatyvą perėmę jonaviškiai per šešias minutes sumušė tris įvarčius ir jų persvara klausimų dėl rungtynių baigties nebekėlė.

Jonavos „Vikingai“ – Vilkaviškio „Bruklinas“ 5:3

Įvarčiai: P. Osauskas 2, M. Da Silva, Hernandezas Silva, H. Smithas; Francisco Gustavo, I. Raštutis, Francisco Andersonas.

**********

Pokeris

Puikią sportinę formą demonstruojantis Edgaras Baranauskas prie pergalės prieš „Gargždų pramogas“ prisidėjo keturiais įvarčiais. Verta pažymėti, kad VIP atakų lyderis pasižymėjo aštuntose rungtynėse paeiliui, o vien sausį (per ketverias rungtynes) jis sumušė 11 įvarčių.

Itin aktyviai dvikovą pradėjo Artūras Juchno, tačiau į jo smūgius šeimininkų vartininkas reagavo šaltakraujiškai. Sužaidus beveik penkias minutes, stulpo pozicijoje buvęs Edgaras Baranauskas priėmė kamuolį, apsisuko bei pradėjo savo pasirodymą.

Antrąjį savo įvartį futbolininkas pelnė po kampinio. Vėl neprižiūrimas jis stipriu smūgiu užfiksavo dublį, vėliau baudos smūgiu – hetriką, o varžovų vartininkui palikus vartus – ir pokerį. Tuo metu švieslentėje degė skaičiai 1:4.

Gargždiškiai toliau žaidė penkiais žaidėjais be vartininko ir tai leido sumažinti atsilikimą iki 3:4. Tas trečiasis įvartis buvo įmuštas likus žaisti 22 sekundes. Visgi to šeimininkams buvo per maža.

„Gargždų pramogos“ – Mažeikių VIP 3:4

Įvarčiai: D. Surblys, J. Vainikaitis, S. Juška; E. Baranauskas 4.

**********

Paskutinis šiaudas

Nors turo rungtynes „VGTU Vilkai“ sužaidė dar ketvirtadienį, galutinai jie dar neprarado vilties išsaugoti vietos A lygoje. Prie to išsaugojimo prisidėjo „Akmenės krašto“ futbolininkai nugalėję devintoje pozicijoje esantį „Hegelmann“ klubą. Be abejo, toje „VGTU Vilkų“ ir „Hegelmann“ neakivaizdinėje akistatoje absoliučiais favoritais išlieka kauniečiai.

Rungtynėse tarp „Hegelmann“ ir „Akmenės krašto“ pirmojo įvarčio teko laukti 13 minučių. Ir nepaisant milžiniškos akmeniškių persvaros, pirmieji įvartį pelnė aikštės šeimininkai. Visgi Jandersonas dar iki pertraukos dubliu viską sustatė į vietas, o antrajame kėlinyje svečių persvara augo įvairiausiais būdais.

Likus žaisti šešias minutes, Tadas Slavinskas gražiu smūgiu iš aštraus kampo į tolimąją vartų devyniukę sumažino atsilikimą iki 2:4, tačiau Jandersonas ir Jose Wellingtonas dvikovos pabaigoje komandos persvarą padarė dar labiau įtikinamą. Įdomu tai, kad pirmaudami 4:2, „Akmenės krašto“ futbolininkai vartininką pakeitė penktu aikštės žaidėju.

Kauno raj. „Hegelmann“ – „Akmenės kraštas“ 2:6

Įvarčiai: K. Bondarenko, T. Slavinskas; Jandersonas 3, G. Da Araujo, I. Kozlovs, J. Wellingtonas.

**********

Braziliška fiesta

„Kauno Žalgirio“ brazilai Vinicius ir Igoris Casula dvikovoje su „Radviliškiu“ užkūrė tokią fiestą, kad svečiams teko konstatuoti pralaimėjimą net dešimties įvarčiu skirtumu. Pirmasis prie pergalės pridėjo 4, antrasis – 3 įvarčius.

Pirmasis įvartis buvo įmuštas antrąją minutę, kai Vinicius galingu tolimu smūgiu varžovų vartuose išvalė voratinklius. Antrasis ir trečiasis Viniciaus įvarčiai krito į tuščius vartus – pirmuoju atveju iš metro, antruoju – iš septynių. Beje, esant rezultatui 0:1, „Radviliškis“ turėjo net dvi fantastiškas galimybes, tačiau jomis nepasinaudojo.

Pradėjus skirtumui augti, svečiai pasimetė, o dominavę žalgiriečiai darė tai, ką norėjo. Skirtumas galėjo būti ir dar didesnis, nes svečiai kauniečiams kamuolį atiduodavo savo aikštės pusėje, o patys nesukūrė absoliučiai nieko.

„Kauno Žalgiris“ – „Radviliškis“ 10:0

Įvarčiai: Vinicius 4, I. Casula 3, A. Voskunovičius, Vitinho, K. Petravičius (į savo vartus).

„Akmenės krašto“ nuotr.;

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS