Neįgaliesiems

Futsal A lygos 2 turas: „Kauno Žalgirio“ šou, pirmosios lygiosios ir VIP apačioje

Šį savaitgalį futsal A lygoje sužaistos antrojo turo rungtynės, po kurių jau tik dvi komandos liko nepraradusios taškų – tai „Kauno Žalgiris“ ir „Akmenės kraštas“. Kauniečiai aštuoniais sausais įvarčiais pasismagino akistatoje su „Vikingais“, savo ruožtu akmeniškiai nugalėjo pirmo turo išsišokėlius „VGTU Vilkus“.

VIP – dešimtoje vietoje

Vieni pretendentų į lygos medalius Mažeikių VIP futbolininkai Radviliškyje 2:4 pralaimėjo aikštės šeimininkų komandai, liko viena iš dviejų taškų dar neiškovojusių ekipų bei pagal įvarčių skirtumą užima paskutiniąją dešimtąją vietą.

Kaip ir pirmojo turo rungtynėse prieš „Brukliną“, taip ir dabar mažeikiškiai pirmavo, tačiau atsilaikyti nesugebėjo. Tas pirmasis tikslus smūgis buvo vienintelis per pirmąjį kėlinį, kuris įrašytas kaip vartininko Aivaro Rudzičio įvartis į savuosius vartus. Verta pažymėti, kad toje situacijoje pagrindinį darbą padarė Aleksandras Lebedevas, po kurio smūgio kamuolys pataikė į virpstą, vėliau į A. Rudzitį ir tik tada įskriejo į vartus.

Po pertraukos ir toliau komandos demonstravo apylygį žaidimą, tik skirtumas tas, kad įvarčius mušė radviliškiečiai. Iš pradžių vienas prieš vartininką paliktas Mantas Adomėnas rezultatą išlygino, o dar po aštuonių minučių Justas Gulbinas kol kas gražiausiu šio sezono įvarčiu išvedė „Radviliškį“ į priekį.

Panašumų, lyginant su pirmo turo rungtynėmis, VIP žaidime galima rasti ir daugiau. Dvikovos pabaigoje Mažeikių komanda pakeitė vartininką penktu žaidėju ir už tai buvo nubausta dviem įvarčiais į tuščius vartus. Šįsyk abu tokius lengvus įvarčius pelnė Mantas Martyšovas.

Įvarčiai: M. Martyšovas 2, M. Adomėnas, J. Gulbinas; V. Derendiajevas, A. Rudzitis (į.s.v).

Pirmasis „Hegelmann“ taškas

Po skausmingo krikšto (0:10) prieš „Kauno Žalgirį“, Kauno rajono „Hegelmann“ salės futbolininkai akistatą su „Bruklinu“ baigė lygiosiomis 4:4. Itin permainingose rungtynėse lemiamą žodį tarė Lukas Sipavičius, išlyginamąjį įvartį pelnęs likus kiek daugiau nei minutei iki susitikimo pabaigos.

Pirmajame kėlinyje komandos apsikeitė įvarčiais iš artimojo nuotolio, o likus trims minutėms iki pertraukos už šeštąją „Hegelmann“ pražangą buvo skirtas dešimties metrų baudinys. Jo realizuoti vilkaviškiečiai nesugebėjo, o netrukus jie dar ir praleido Dominyką Daunoravičių, antrąkart išvedusį „Hegelmann“ į priekį.

Po pertraukos darbo ėmėsi pirmojo turo MVP Ignas Raštutis. Nors šįsyk „Bruklino“ puolėjas įvarčių nepelnė, tačiau dviem rezultatyviais perdavimais prisidėjo prie to, kad jo atstovaujama komanda panaikintų varžovų pranašumą.

Likus žaisti mažiau nei keturias minutes, Francisco Da Silva realizavo dešimties metrų baudinį ir pirmąkart Vilkaviškio ekipa išsiveržė į priekį. Vis tik, kauniečiai pakeitė vartininką penktu žaidėju ir tai davė rezultatą, kai L. Sipavičius smūgiu beveik iš aikštės vidurio rezultatą išlygino.

Įvarčiai: D. Daunoravičius 2, T. Pivovaras, L. Sipavičius; G. Čibirka, Francisco Gustavo, R. Ribeiro, F. Da Silva.

„Akmenės krašto“ pirma pergalė

Pirmajame ture nugalėję „Radviliškį“, antrajame – „Akmenės krašto“ futbolininkai sugebėjo iškovoti antrą pergalę prieš „VGTU Vilkus“. Nepaisant įspūdingos pradžios ir ne mažiau įspūdingo Glaudsono De Araujo įvarčio pirmąją susitikimo minutę, akmeniškiams lengva nebuvo.

„VGTU Vilkai“ visąlaik buvo šalia (2:2, 3:3), o lemiamą šturmą pradėjo Jose Wellingtonas, galingu smūgiu maždaug iš dešimties metrų pelnęs ketvirtąjį komandos įvartį. Netrukus pasižymėjo Aivaras Bagočius ir nors laiko iki susitikimo pabaigos dar buvo likę daug, rungtynių nugalėtojas daugiau mažiau jau buvo aiškus.

Įvarčiai: A. Žigas, M. Graliauskas, A. Levonauskas, L. Tatarūnas; G. De Araujo 2, R. Shaydt 2, J. Wellington, A. Bagočius.

„Kauno Žalgiris“ dar sausas

Centrinės turo rungtynės gavosi ne tokios, kokių buvo galima laukti. Dešimt įvarčių į „Hegelmann“ vartus pirmajame ture sumušę daugkartiniai čempionai ir su „Vikingais“ neturėjo jokio vargo. Keturi įvarčiai iki pertraukos, dar keturi po jos ir bendras „Kauno Žalgirio“ įvarčių skirtumas po dviejų turų jau yra 18:0.

Šioje dvikovoje žalgiriečiams pamatus sudėjo lietuviai Justinas Zagurskas ir Albertas Voskunovič. Pirmasis iš artimo nuotolio pasižymėjo nesužaidus nė minutės, o antrasis – po trijų minučių po kampinio pasiuntė kamuolį į tinklą.

Įpusėjus pirmajam kėliniui, Maksimas Avetysianas buvo nubaustas antrąja geltona kortele, o mažumoje žaidę „Vikingai“ iškart praleido ir trečiąjį įvartį.

Artėjant į pabaigą kėliniui, Jonavos komanda turėjo du gerus šansus pasižymėti, bet akrobatiškai sužaidęs vartininkas Jordanas Neves to padaryti neleido. Antrasis kėlinys, iš esmės, buvo, tarsi, formalumas.

Įvarčiai: A. Voskunovič 2, Vitinho 2, Janderson 2, J. Zagurskas, Vinicius.

Pramogos po pertraukos

Paskutinėse antrojo turo rungtynėse „Kėdainiai United“ 1:4 nusileido „Gargždų Pramogų“ ekipai, kuri iškovojo pirmuosius sezono taškus. Visus įvarčius svečiai sumušė antrajame rungtynių kėlinyje.

Pirmojo įvarčio teko laukti net 18 minučių. Tuo metu Evaldas Kugys iš dešiniojo krašto pasiuntė kamuolį į varžovų vartus bei atidarė rungtynių sąskaitą. Po pertraukos Kėdainių ekipa daugiau kartų įvarčiais džiaugtis nebegalėjo.

Savo ruožtu, „Pramogų“ komandai po pertraukos užteko 52 sekundžių, kad rezultatas būtų lygus. Donatui Stankevičiui buvo atmestas kamuolys, o šis maždaug iš dešimties metrų užtikrintai pasižymėjo.

Vėliau savo įvartį pelnė Simonas Juška, individualų reidą pasibaigusį tiksliu smūgiu sukūrė Deividas Lukošius ir tapo aišku, kad aikštės šeimininkų laukia antrasis sezono pralaimėjimas.

Galutinį tašką šioje dvikovoje padėjo Algimantas Bačanskis. Varžovams žaidžiant penkiais aikštės žaidėjais be vartininko, vetaranas pasižymėjo smūgiu iš savo aikštės pusės.

Įvarčiai: E. Kugys; D. Stankevičius, S. Juška, D. Lukošius, A. Bačanskis.

„Kauno Žalgirio“ nuotr.;

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS