Neįgaliesiems

Futsal A lygos 5-asis turas: „Vikingų“ renesansas

Kol „Kauno Žalgiris“ siekė savo svajonės prasibrauti į futsal Čempionų lygos šešioliktuką, likę A lygos klubai sužaidė penktojo turo rungtynes. „Vikingai“, „Radviliškis“ ir „Bruklinas“ savo rungtynes laimėjo įtikinamai, o „Gargždų pramogų“ – „Hegelmann“ dvikovoje nugalėtojas nebuvo aiškus iki paskutinės akimirkos.

Dėl nukeltų VIP – „Kauno Žalgirio“ rungtynių įvyko pasikeitimų ir turnyro lentelėje. „Bruklinas“ po iškovotos pergalės palypėjo į viršūnę, VIP komandą aplenė radviliškiečiai ir gargždiškiai.

Antras dublis – žymiai įtikinamesnis

Kai prieš sezoną LFF futsal Supertaurės pusfinalyje susitiko „Akmenės kraštas“ ir Jonavos „Vikingai“, nuspėti laimėtoją buvo itin sudėtinga. Tuomet jonaviškiai laimėjo 5:4 bei iškovojo kelialapį į finalą. Šįsyk toje pačioje arenoje vykusios rungtynės intrigos nepasiūlė – „Vikingai“ pamatus pergalei pradėjo dėti dar pirmajame kėlinyje. Tiesa, triuškinamą persvarą 7:1 jie susikūrė tuomet, kai „Akmenės kraštas“ vartininką buvo pakeitęs penktu žaidėju.

Dar prieš įmušdami pirmąjį rungtynių įvartį, „Vikingai“ sukūrė dvi itin pavojingas progas, o sužaidus kiek daugiau nei aštuonias minutes Helveris Smithas atidarė rungtynių sąskaitą. Prie jo dar iki pertraukos įvarčiu prisidėjo Carlos Arturo, standartinėje situacijoje užklupęs nepasiruošusius varžovus.

Po pertraukos skirtumas reguliariai augo. Vienintelė Akmenės komandos prošvaistė – Gintaro Repšo įvartis žaidžiant penkiese prieš keturis. Tiesa, dar prieš tai vartininko išėmimas aikštės šeimininkams kainavo įvartį praktiškai per visą aikštę.

Rungtynes dubliu uždarė Maksimas Avetysianas. Po pergalės „Vikingai“ – jau treti“, „Akmenės kraštas“ – ketvirtas.

Įvarčiai: A. Bagočius; H. Smithas 2, M. Avetysianas 2, Carlos Arturo, I. Peleckij, P. Osauskas.

Pirmavo, bet pralaimėjo

„VGTU Vilkai“ pirmieji įmušė rungtynėse su „Radviliškiu“, tačiau vėliau stebėjo, kaip įvarčius štampuoja aikštės šeimininkai, kurie, pasibaigus rungtynėms, įsirašė antrąją sezono pergalę.

Per pirmojo kėlinio pirmąją pusę komandos keitėsi pavojingais epizodais, o pirmasis įvartis krito kiek kurioziškai. Mantas Makutunovičius smūgiavo iš toli, netyčia pataikė į savo komandos draugą Jokūbą Višinską, kamuolys pakeitė skriejimo kryptį ir įkrito į vartus.

„Vilkų“ nelaimei, radviliškiečiai rezultatą labai greitai išlygino. Svečiai nesužiūrėjo Dariaus Basevičiaus, kuris suskubo pirmas prie kamuolio, kai jį atmušė varžovų vartininkas. Dar pirmajame kėlinyje radviliškiečiai išsiveržė į priekį, o „VGTU Vilkų“ vartininkui Mariui Šalkauskui prisijungus prie aikštės žaidėjų, dar ir padidino persvarą.

Antrajame kėlinyje vaizdas pernelyg nepasikeitė – svečiai savo šansais nepasinaudojo, o svečiai, padidinę skirtumą iki 4:1, paskutinius du įvarčius pelnė į tuščius vartus.

Įvarčiai: D. Basevičius, S. Gailiūnas, M. Baziulis, M. Adomėnas, E. Romanovas, K. Petravičius, R. Gedminas; J. Višinskas.

Naujas lyderis

Įspūdingai sezoną pradėję Vilkaviškio „Bruklino“ futbolininkai savo sąskaitoje jau turi 13 taškų. Tiek nėra surinkusi jokia kita lygos komanda, tad vilkaviškiečiai yra užsiropštę ant pirmojo turnyro lentelės laiptelio.

Penktojo turo rungtynėse „Bruklinas“ neturėjo vargo prieš „Kėdainiai United“ ekipą. Šįsyk išsiskyrė Francisco Andersonas, į varžovų vartus kamuolį pasiuntęs net keturis kartus. Būtent jis 7-ąją minutę individualiu veiksmu susikūrė progą bei atidarė rungtynių sąskaitą, o dar po septynių minučių, gražiai išsilaisvinęs nuo varžovo, padvigubino skirtumą.

Po pertraukos Kėdainių ekipa bandė sugrįžti į rungtynes, tačiau juos gelbėjo vienintelis Evaldo Kugio įvartis. Vėliau, vilkaviškiečių džiaugsmui, aikštės šeimininkai sumušė tris įvarčius bei įgijo solidų pranašumą 5:1.

Ir nors likus penkioms minutėms „Bruklinas“ Martynui Vaitkui padovanojo įvartį, dvikovos pabaiga priklausė aikštės šeimininkams.

Įvarčiai: F. Anderson 4, M. Kasparas 2, R. Gudelis, F. Gustavo; E. Kugys, M. Vaitkus.

11 įvarčių drama

Paskutinės turo rungtynės buvo žaidžiamos Gargžduose. Ten „Pramogos“ 6:5 palaužė „Hegelmann“ komandos pasipriešinimą.

Pati dvikovos pradžia rodė, kad intrigos gali net nebūti. Algimantas Bačanskis per mažiau nei šešias minutes užfiksavo dublį, o jo atstovaujama komanda pirmavo 2:0.

Vis tik, toks šaltas dušas „Hegelmann“ iš vėžių neišmušė. Konstantinas Bondarenko kėlinio pabaigoje ir antrojo pradžioje pasižymėjo dukart ir rezultatas tapo lygus 3:3.

Vis tik, sekmadienį geresnė komanda buvo „Gargždų pramogos“. Įjungę aukštesnę pavarą, gargždiškiai trimis Andriaus Jotko, Deivido Lukošiaus ir Simono Juškos įvarčiais susikrovė trijų įvarčių persvarą. Svečiai per paskutines penkias minutes sumažino deficitą iki vieno įvarčio, tačiau darsyk išlyginti rezultatą pritrūko laiko.

Įvarčiai: A. Bačanskis 2, D. Padaigis, A. Jotko, D. Lukošius, S. Juška; K. Bondarenko 2, D. Daunoravičius, A. Spelman, Ž. Baguška.

„Bruklino“ nuotr.;

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS