Neįgaliesiems

Futsal A lygos 6-asis turas: nulinės lygiosios ir „Kauno Žalgirio“ triumfas lyderių akistatoje

Praėjusį savaitgalį šalies arenose sužaisti futsal A lygos šeštojo turo susitikimai.

Pergalę penkių įvarčių skirtumu iškovojo po futsal Čempionų lygos batalijų į nacionalines pirmenybes sugrįžęs „Kauno Žalgiris“, antrąsias sezono pergales iškovojo „Kėdainiai United“ ir „Hegelmann“, savo ruožtu „Gargždų pramogos“ po pergalės pavijo „Akmenės kraštą“, o Jonavoje nei „Vikingai“, nei VIP per 40 minučių nepelnė nė vieno įvarčio.

Sugrįžimas

Po skaudaus finišo UEFA futsal Čempionų lygoje sugrįžusio „Kauno Žalgirio“ šeštajame ture laukė ant pirmojo turnyro lentelės laiptelio įsitaisę Vilkaviškio „Bruklino“ atstovai. Tai natūraliai dar prieš rungtynes kėlė intrigą, vis tik, kaip parodė įvykiai aikštėje, kauniečiams šiuo metu A lygoje prilygti negali niekas.

Sužaidus kiek daugiau nei vieną minutę krito pirmasis įvartis. Vitinho gražiai parito kamuolį kitam brazilui Viniciui, kuris, atsidūręs vienas prieš varžovų vartininką, lengvai atidarė įvarčių sąskaitą. Įdomu tai, kad jau tuomet į ataką buvo pasijungęs ir „Kauno Žalgirio“ vartininkas Jordanas.

Šis įvartis čempionų nesustabdė ir jie toliau milžiniškomis pastangomis puolė varžovų vartus. Šie gynėsi, kiek galėjo, tačiau įpusėjus kėliniui vis tiek praleido įvartį – po kampinio Lukas Sendžikas vienu lietimu skirtumą padvigubino.

Netrukus Artūras Pečiulis pasiuntė kamuolį į „Kauno Žalgirio“ vartus, kai juos eilinį sykį buvo palikęs vartininkas,  tačiau intrigos tai jokios neatnešė.

Dar iki pertraukos aikštės šeimininkai sumušė tris įvarčius, o antrasis kėlinys buvo formalumas.

Rezultatas: 6:1

Įvarčiai: Vinicius 2, L. Sendžikas, D. Reimaris, T. Bučma, Vitinho; A. Pečiulis.

Švieslentėje – nuliai

Jonavoje į kovą stojo itin gerą sportinę formą demonstruojantys „Vikingai“ bei savo žaidimo vis dar ieškantys Mažeikių VIP futbolininkai.

Šį susitikimą galima pavadinti vartininkų rungtynėmis. Tiek Gustas Jaskutis, tiek, ypač, Karolis Čirba sužaidė taip, kad drąsiai galėtų pretenduoti į turo geriausiųjų žaidėjų rinkimus.

Vertinant bendrai, „Vikingai“ buvo arčiau įvarčio, tačiau savųjų šansų turėjo ir Edgaras Baranauskas ar Arūnas Šteinas.

Per visą Lietuvos futsal A lygos istoriją tai yra vos antrasis kartas, kai per 40 minučių nebuvo įmuštas nei vienas įvartis.

Rezultatas: 0:0

Stringantis kraštas

Kaip įspūdingai sezoną pradėjo „Akmenės kraštas“, taip dabar ne taip įspūdingai vieną po kito renka pralaimėjimus. Šįsyk Gargžduose akmeniškius nugalėjo „Pramogos“, įsirašiusios jau trečiąją pergalę.

Pirmojo rungtynių įvarčio žiūrovams teko laukti penkias minutes. Tadas Vitkauskas tolimu smūgiu išvedė savo komandą į priekį, o dar po septynių minučių Deividas Lukošius uždarė komandos draugo perdavimą ir skirtumą padvigubino.

Pagal žaidimą svečiai aikštės šeimininkams nė kiek nenusileido, tačiau šįsyk savo komandą puikiai gelbėjo Žymantas Butkus. Po itin nesėkmingų praėjusio turo rungtynių vartininkas šįsyk buvo komandos lyderis. Visgi ir jis buvo bejėgis po ilgos „Akmenės krašto“ atakos bei Maicolo smūgio.

Karolis Urbaitis dar iki kėlinio vidurio atstatė dviejų įvarčių skirtumą, o likus žaisti penkias minutes už šiurkščią pražangą iš aikštės buvo pašalintas „Akmenės krašto“ lyderis Wellingtonas. Šis pašalinimas likusiai rungtynių daliai įtakos neturėjo, tačiau turės kitą savaitgalį, nes rezultatyviausias lygos žaidėjas būsimose klubo rungtynėse nežais.

Rezultatas: 3:1

Įvarčiai: T. Vitkauskas, D. Lukošius, K. Urbaitis; Maicol;

Išsigelbėjo

Prienuose vykusiose rungtynėse tarp „Hegelmann“ ir „VGTU Vilkų“ intrigų netrūko. Pirmoji jų buvo ta, kad „VGTU Vilkai“ sugebėjo atsivežti tik aštuonis žaidėjus, tad jiems mačo pabaigoje pradėjo stigti jėgų. Kita intriga – permainingos rungtynės ir besikeičianti pirmaujanti komanda.

Svečiai žymiai geriau pradėjo rungtynes ir dar iki įmušto Igno Šapolos įvarčio turėjo bent tris situacijas, kuriose galėjo pasižymėti. Po įvarčio ir toliau atakavo tik Vilkai, tačiau pirmasis kėlinys baigėsi 1:1. Likus 37 sekundėms, Dominykas Daunoravičius atsidūrė vienas prieš Marių Šalkauską ir puikiu smūgiu pastarajam nepaliko šansų.

Po pertraukos vaizdas pasikeitė – dabar jau „Hegelmann“ kūrė daugiau progų ir jiems neprireikė daug laiko, kad išsiveržtų į priekį. Įpusėjus kėliniui, rezultatas tapo lygus, o likus trims minutėms Konstantinas Bondarenko pelnė pergalingą įvartį.

Rezultatas: 3:2

Įvarčiai: D. Daunoravičius, T. Pivovaras, K. Bondarenko; I. Šapola, A. Levonauskas;

Šventė Kėdainiuose

Antrą pergalę šiame sezone iškovojo (ir antrą – namų arenoje) debiutantai – „Kėdainiai United“ klubas. Palaikomi savo sirgalių, kėdainiškiai nugalėjo „Radviliškį“, su kuriuo dabar turi iškovoję po šešis taškus.

Permainingai prasidėjusiose rungtynėse įvarčio reikėjo laukti net 12 minučių. Vienas prieš varžovų vartininką atsidūręs Šarūnas Činikas apėjo jį bei pasiuntė kamuolį į tuščius vartus.

Kol radviliškiečiai medžiojo savuosius šansus, Evaldas Kugys skirtumą padvigubino, padėdamas komandai žengti milžinišką žingsnį pergalės link.

Ir nors didžiulėmis pastangomis „Radviliškis“ skirtumą sumažino, tačiau Kėdainių futbolo simboliai Aretas Gėgžna ir E. Kugys padarė viską, kad pergalė liktų namuose.

Rezultatas: 4:2

Įvarčiai: E. Kugys 2, Š. Činikas, A. Gėgžna; A. Juozapaitis, M. Adomėnas.

„Kauno Žalgirio“ nuotr.;

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS