Neįgaliesiems

Futsal A lygos 7-asis turas: VIP renesansas

Savaitgalį buvo sužaistos Futsal A lygos septintojo turo rungtynės, po kurių į antrą vietą pakilo „Vikingai“, į šeštąją – „Kėdainiai United“, o į septintąją – Mažeikių VIP.

Pastaroji komanda pasiekė sezono pergalę, sutriuškindama ketvirtą nesėkmę patyrusius „Gargždų pramogų“ futbolininkus.

Du įvarčiai į savo vartus

Po dviejų pralaimėjimų pergalę lygoje iškovojo „Akmenės kraštas“, namie po itin permainingos kovos nugalėjęs „Hegelmann“ ekipą. Šios dvikovos vinimi tapo du įsimušti įvarčiai į savuosius vartus. Abiem atvejais tai buvo išlyginamieji įvarčiai.

Akmeniškiai rungtynes pradėjo žymiai energingiau ir nuo pirmųjų minučių pradėjo kurti progas. Įspūdingai žaidęs „Hegelmann“ vartininkas Edgaras Noreika pasistengė, kad tos progos nevirstų įvarčiais. Vis tik, įpusėjus pirmajam kėliniui, po Donato Morkio tolimo smūgio net ir jis buvo bejėgis.

Praleistas įvartis pažadino kauniečius ir tuomet jau jie buvo dažnesni svečiai prie varžovų vartų. Artėjant kėliniui į pabaigą, Glaudsonas įsimušė į savo vartus ir rezultatas tapo 1:1.

Antrojo kėlinio startas iš abiejų pusių buvo gerokai aktyvesnis. Vos per penkias minutes krito trys įvarčiai, iš kurių du – į „Akmenės krašto“ vartus.

Rungtynių vinimi tapo „Hegelmann“ vartininko gauta raudona kortelė. Likus žaisti aštuonias minutes, kauniečiai pirmavo 3:2, tačiau E. Noreika už baudos aikštelės sužaidė ranka ir už paskutinės vilties pražangą buvo pašalintas iš aikštės.

Netrukus dvi šiurkščios klaidos pakeitė pirmaujančią komandą. Iš pradžių „Hegelmann“ įsimušė į savo vartus, o dar po kelių minučių prarado kamuolį savo aikštės pusėje ir leido Aivarui Bagočiui pasižymėti smūgiu į tuščius vartus.

Rezultatas: „Akmenės kraštas“ – „Hegelmann“ 4:3

Įvarčiai: D. Morkis, Glaudsonas, A. Bagočius, U. Montvilas (į savo vartus); Glaudsonas (į savo vartus), A. Spelman, K. Bondarenko.

Rezultatyviausias lygoje arba vartininko dublis

Po septynių turų rezultatyviausiu lygos žaidėju tapo „Kėdainiai United“ veteranas Evaldas Kugys. Jis dubliu prisidėjo jau prie trečiosios komandos pergalės 6:3 prieš „VGTU Vilkus“.

Nesužaidus nė dviejų minučių, rungtynių sąskaitą atidarė Šarūnas Činikas, o įpusėjus antrajam kėliniui Kėdainių komandos persvara siekė jau 3:0. Ir kai pradėjo atrodyti, kad rungtynių baigtis jau aiški, „VGTU Vilkai“ iš esmės pasikeitė.

Du Andriaus Kaulinio įvarčiai bei Arno Levonausko realizuotas šešių metrų baudinys atstatė pusiausvyrą. „Vilkams“ to buvo maža ir dvikovos pabaigoje jie už tai buvo skaudžiai nubausti.

Tuščius vartus palikę aikštės šeimininkai suteikė progą įvarčiu džiaugtis varžovų vartininkui Egidijui Žagarui. Šio reidas per aikštę ir smūgis, leidęs susigrąžinti persvarą. Tuomet buvo likusios žaisti 99 sekundės.

Dar po 50-ies sekundžių tas pats E. Žagaras pelnė savo antrąjį įvartį – vėl į tuščius vartus, tik šįsyk iš savo baudos aikštelės. „VGTU Vilkai“ likusias sekundes nusprendė žaisti be vartininko, bet tai kainavo dar vieną įvartį.

Rezultatas: „VGTU Vilkai“ – „Kėdainiai United“ 3:6

Įvarčiai: A. Kaulinis 2, A. Levonauskas; E. Kugys 2, E. Žagaras 2, Š. Činikas, R. Lipnevičius.

Į antrą vietą

Trimis įvarčiais iki pertraukos pasižymėję Jonavos „Vikingai“ Vilkaviškyje 5:2 palaužė „Bruklino“ pasipriešinimą. Ši pergalė nugalėtojus pakėlė ant antrojo laiptelio, o pralaimėtojus nuleido ant trečiojo.

Pirmąjį smūgį aikštės šeimininkai sugėrė antrąją dvikovos minutę. Kamuolį į varžovų aikštės pusę nusivaręs vartininkas Andrius Skorupskas nusprendė smūgiuoti ir netrukus kamuolys atsidūrė vartų tinkle.

„Vikingų“ šis įvartis nesustabdė ir jie toliau demonstravo, ko yra verti. Gausybė atakų ir dar du pelnyti įvarčiai, leidę susikurti saugų pranašumą. Paskutinę kėlinio minutę Gintaras Čibirka spėjo atidaryti aikštės šeimininkų sąskaitą, tačiau po pertraukos gana greitai skirtumas ir vėl išaugo iki trijų įvarčių.

Jonavos ekipai pirmaujant 4:1, „Bruklinas“ sukūrė ataką, kuri varžovui Helveriui Smithui kainavo raudoną kortelę (jis čiuoždamas sužaidė ranka ir teisėjai tai įvertino kaip paskutinės vilties pražangą) bei šešių metrų baudinį, kurį realizavo Francisco Anderson.

Tai buvo viskas, ką šeštadienį galėjo pasiūlyti „Bruklinas“.

Rezultatas: „Bruklinas“ – „Vikingai“ 2:5

Įvarčiai: G. Čibirka, F. Andersonas; M. Avetysianas 2, A. Skorupskas, Hernandez Silva, H. Smithas.

Eilinį kartą ramiai

Paskui žalgiriečius nespėję „Radviliškio“ futbolininkai buvo daugelio gražių varžovų įvarčių liudytojais. Vien per pirmąjį kėlinį „Kauno Žalgiris“ pelnė keturis įvarčius, iš kurių bent du laisvai galėtų pretenduoti į įvairiausius topus.

Po pertraukos vaizdas pernelyg nepasikeitė. Ir toliau stebėjome skirtingų lygių komandų pasirodymus. Vienintelė „Radviliškio“ paguoda – Dariaus Basevičiaus įvartis jo ekipai atsiliekant 0:5.

Dar vieną puikų pasirodymą „Kauno Žalgiris“ užbaigė aštuntu įvarčiu, kurį po kampinio pelnė Deividas Reimaris. Pastarasis su Luku Sendžiku pasižymėjo po du kartus.

Rezultatas: „Radviliškis“ – „Kauno Žalgiris“ 1:8

Įvarčiai: D. Basevičius; D. Reimaris 2, L. Sendžikas 2, Igor Rafael, T. Bučma, Vinicius, Vitinho.

VIP šėlsmas

Mažeikių VIP iki praėjusio savaitgalio buvo įvardinama, kaip labiausiai nuvilianti komanda. Vis tik lygiosios su „Vikingais“ parodė tikrąją šios komandos jėgą, kuri sekmadienį buvo pademonstruota dar kartą.

Nepaisant nepatogaus varžovo, VIP šįsyk per pirmojo kėlinio pirmąją pusę sumušė keturis įvarčius bei, iš esmės, susikrovė pranašumą, kurio užteko iki susitikimo pabaigos.

Domantas Nebilevičius ir Edgaras Baranauskas per tris minutes sumušė tris įvarčius ir nors vėliau kelias varžovų klaidas „Gargždų pramogos“ pavertė įvarčiais, tačiau tai buvo Edgaro Baranausko komandos rungtynės.

Rezultatas: VIP – „Gargždų pramogos“ 7:2

Įvarčiai: E. Baranauskas 3, D. Nebilevičius 2, V. Derendiajevas, A. Juchno.

„Bruklino“ nuotr.;

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS