Neįgaliesiems

Futsal A lygos 8-asis turas: lyderiai dar labiau didina apsukas, debiutantų mūšyje – kėdainiškių triumfas

Dvigubą savaitę pasitikę Lietuvos futsal A lygos klubai antradienį ir trečiadienį sužaidė ašuntojo turo rungtynes, per kurias net trijose aikštėse užfiksuoti minimalūs skirtumai. Vieno įvarčio persvara laimėjo tiek „Vikingai“, tiek „Kėdainiai United“, tiek „Gargždų pramogos“.

Savo ruožtu, VIP po kelių gerų rungtynių krito į duobę, o „Kauno Žalgiris“ „VGTU Vilkams“ sumušė 14 įvarčių.

Naujas rezultatyvumo rekordas

2023–2024 metų sezone per vienas rungtynes didžiausias įmuštų įvarčių skaičius siekė 10. Nieko keisto, kad tas rezultatas priklauso „Kauno Žalgiriui“, kuris trečiadienį į „VGTU Vilkų“ vartus sumušė net 14 įvarčių. Taip pat buvo pagerintas ir vienose rungtynėse pelnytas bendras įvarčių skaičius – iki šiol tai buvo 13 įvarčių, o šioje dvikovoje sumušta 16.

Prieš dvikovą geriausio mėnesio žaidėjo titulą atsiėmė Albertas Voskunovičius, o po 15 sekundžių kovos Vinicius jau džiaugėsi įvarčiu. Dar po trijų minučių savo šou pradėjo hetriką per pusę kėlinio užfiksavęs Deividas Reimaris, pirmojo kėlinio pabaigoje per dvi minutes trimis įvarčiais pasižymėjo A. Voskunovičius, o Igorio Rafaelio sąskaitoje – keturi tikslūs smūgiai. Su 12 įvarčių jis pakilo į rezultatyviausių žaidėjų rikiuotės viršūnę.

„VGTU Vilkų“ gretose dusyk pasižymėjo Andrius Kaulinis. Jis savo įvarčius pelnė, kai švieslentė rodė rezultatus 4:0 ir 13:1.

„Kauno Žalgiris“ – „VGTU Vilkai“ 14:2

Įvarčiai: Igor Rafael 4, D. Reimaris 3, A. Voskunovičius 3, Vitinho 2, Vinicius, T. Bučma; A. Kaulinis 2.

Į pergalę

Dvi nesėkmes iš eilės patyręs „Akmenės kraštas“ aštuntajame ture užtikrintai atsigriebė primušdami įvarčių į pastaruoju metu puikią sportinę formą demonstravusių Mažeikių VIP futbolininkų vartus. Pergalės pamatai buvo sudėti gerokai iki pertraukos, kai buvo įmušti keturi įvarčiai.

Šiurkščiai suklydę gynyboje, vos po dviejų minučių VIP futbolininkai varžovams leido įsiveržti į priekį. Vienas prieš Karolį Čirbą atsidūręs Robertas Shaydtas smūgiavo šaltakraujiškai ir kamuolys atsidūrė tinkle. Labai panašiai tas pats R. Shaydtas kėlinio viduryje padvigubino skirtumą.

VIP krito į duobę, o tuomet darbo jau ėmėsi Jose Wellingtonas, dar dviem įvarčiais padidinęs skirtumą.

Antrajame kėlinyje skirtumas tarp komandų nebuvo toks didelis, tačiau progų realizacija ir tuomet labiau galėjo „Akmenės kraštas“.

„Akmenės kraštas“ – VIP 8:2

Įvarčiai: R. Shaydtas 3, J. Wellingtonas 2, Glaudsonas, A. Bagočius, G. Domkus; E. Baranauskas, A. Juchno.

Debiutantų derbis

Dvi prieš šį sezoną futsal A lygą papildžiusios „Hegelmann“ ir „Kėdainiai United“ komandos aštuntajame ture susikovė tarpusavyje. Itin atkakliose rungtynėse galiausiai pergalę šventė svečiai, kuriems tai buvo ketvirtas laimėjimas šiame sezone.

Kėdainių ekipa buvo aktyvesnė rungtynių pradžioje ir progų sukūrė daugiau nei varžovai. Vis tik, pirmojo įvarčio reikėjo laukti beveik 14 minučių, kai Arnoldas Trakšelis pasižymėjo smūgiu iš metro į tuščius vartus.

Antrojo kėlinio viduryje savo šanso sulaukė ir šeimininkai. Konstantinas Bondarenko kirto tolimojo virpsto link, sulaukė gero komandos draugo perdavimo ir taip pat iš artimo atstumo išlygino rezultatą.

Lemiamas kirtis Kauno rajono komandai buvo suduotas likus žaisti keturias minutes iki susitikimo pabaigos. Tuomet ataką pradėjęs vartininkas Egidijus Žagaras persivarė kamuolį į varžovų aikštės pusę, atliko perdavimą Tomui Rakašiui, kuriam teliko jį nukreipti į vartus.

„Hegelmann“ vartininką pakeitė penktu žaidėju, tačiau tai komandos neišgelbėjo.

„Hegelmann“ – „Kėdainiai United“ 1:2

Įvarčiai: K. Bondarenko; A. Trakšelis, T. Rakašius.

„Bruklinas“ duobėje

 Įspūdingai sezoną pradėjęs Vilkaviškio „Bruklinas“ patyrė jau trečią pralaimėjimą ir turnyro lentelėje smuktelėjo į ketvirtąją poziciją. Šįsyk „Bruklinas“ neatsilaikė prieš namuose žaidusius „Gargždų pramogų“ futbolininkus, nepaisant rungtynių pirmoje pusėje įgytos dviejų įvarčių persvaros.

Aktyviau dvikovą pradėję svečiai į priekį išsiveržė 13 minutę, kai po gražaus Igno Raštučio perdavimo kulnu užtikrintai pasižymėjo Artūras Pečiulis. O kad nepasirodytų maža, po apgaulingų Francisco Gustavo veiksmų bei perdavimo, Deividas Karpavičius skirtumą padvigubino.

Vilkaviškiečių nelaimei, dar iki pertraukos aikštės šeimininkai skirtumą sušvelnino, o tai garantavo nuostabų antrąjį kėlinį. Perėmę iniciatyvą, gargždiškiai per pora minučių sukūrė kelis šansus, tarp kurių buvo ir tas, kuris virto išlyginamuoju įvarčiu.

D. Karpavičius darsyk išvedė saviškius į priekį, tačiau rungtynių pabaiga priklausė „Pramogoms“. Pakeitę vartininką penktu žaidėju, šeimininkai surado smūgį Aurimui Skurdeliui, kuris likus trims minutėms rezultatą išlygino, o likus septynioms sekundėms Donatas Stankevičius savo antru įvarčiu ekipai garantavo pergalę.

„Gargždų pramogos“ – „Bruklinas“ 4:3

Įvarčiai: A. Skurdelis 2, D. Stankevičius 2; D. Karpavičius 2, A. Pečiulis.

Tvirtai

Po sunkokos sezono pradžios įsivažiuojantys Jonavos „Vikingai“ jau dabar artimiausius varžovus lentelėje lenkia keturiais taškais. Tokią prabangą „Vikingai“ įgijo namie nugalėję „Radviliškio“ futbolininkus.

Nepaisant geresnio žaidimo, „Vikingai“ pirmiems pasižymėti leido varžovams. Nesužiūrėtas Darius Basevičius vos iš kelių metrų atidarė rungtynių sąskaitą. „Vikingai“ nesutriko ir toliau ieškojo savųjų šansų.

Ieškojo gana ilgai, nes Hernandezas Silva rezultatą išlygino tik antrojo kėlinio viduryje. Dar po kelių minučių pasižymėjo Genaras Samsonikas, o netrukus Carlos Arturo, iš esmės, uždarė rungtynes.

„Vikingai“ – „ŠSPC-Radviliškis“ 3:2

Įvarčiai: H. Silva, G. Samsonik, Carlos Arturo; D. Basevičius, M. Adomėnas.

„Kauno Žalgirio“ nuotr.

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS