Futsal A lygos 9 turas: „Turbotransfers“ atsidarymas ir puiki „Vikingų“ savaitė

Praėjusio savaitgalio rungtynėmis dauguma futsal A lygos ekipų užbaigė pirmąjį ratą. Liko nesužaistos vos dvejos rungtynės, kurios buvo atidėtos dėl „Kauno Žalgirio“ dalyvavimo UEFA futsal Čempionų lygoje. Beje, dvejos atidėtos rungtynės praėjusią savaitę buvo sužaistos ir ypač dėl to džiaugėsi „Panevėžys“, nutraukęs ilgą nelaimėtų rungtynių seriją.

Praėjusi savaitė išskirtinė buvo ir „Turbotransfers“ komandai, kuri pagaliau laimėjo. Ir jei „Panevėžys“ trečiadienį sugebėjo iškovoti pergalę po šešerių iš eilės nelaimėtų rungtynių, tai prieš tą patį „Panevėžį“ „Turbotransfers“ laimėjo prieš tai negalėję to padaryti aštuoneriose rungtynėse paeiliui.

Žemyn

Trys pergalės iš eilės ir buvimas viena iš dviejų stipriausių lygos komandų – taip „Saulės kraštas“ buvo įvardijamas spalio 22 dieną po dar vieno triumfo prieš Vilkaviškio „Brukliną“. Tuo metu buvo sunku arba net neįmanoma įsivaizduoti, kad tai yra paskutinis kartas pirmajame rate, kai „Saulės krašto“ futbolininkai džiaugiasi trimis iškovotais taškais.

Per praėjusią savaitę jungtinė Šiaulių ir Naujosios Akmenės komanda sužaidė dvejas rungtynes ir abejose patyrė pralaimėjimus. Ir jei prieš „Panevėžį“ dar buvo galimybių, tai prieš „Gargždų pramogas“ – praktiškai jokių.

Dvikovoje su panevėžiečiais „Saulės kraštas“ netgi pirmavo 2:1, o likus žaisti penkias minutes rezultatas buvo 3:3. Tuomet Elvinas Navickas pelnė ketvirtąjį komandos įvartį, o dar po poros minučių dublį formino ir Jonas Lebedevas. Jam, perėmus kamuolį, tereikėjo pataikyti į tuščius vartus ir jis tai padarė.

Akistatoje su „Gargždų pramogų“ futbolininkais, „Saulės kraštas“ nuo pat pradžių atidavė iniciatyvą ir trečia pirmojo rato A lygos komanda tuo kuo puikiausiai pasinaudojo.

Pagaliau

Aštuonerios nelaimėtos rungtynės iš eilės, paskutinė vieta lygoje ir rato užbaigimui – akistata su „Panevėžiu“. Ir nepaisant to, kad „Turbotransfers“ sudėtis buvo nebe tokia jauna, kokia pradėjo sezoną, tačiau vis tiek ne ši komanda buvo rungtynių favoritė.

Favorite ji tapo po pirmojo kėlinio, kai po Tomo Bielicko ir Romano Lenskyj įvarčių įgijo dviejų įvarčių persvarą. Teisybės dėlei, reikia pažymėti, kad ta persvara galėjo būti ir dar gerokai didesnė, tačiau fantastiškų galimybių, įskaitant ir šešių metrų baudinį, vilniečiai neišnaudojo.

Po pertraukos įvarčiai pasipylė kaip iš gausybės rago, o šeštąjį ir aštuntąjį panevėžiečiai praleido tuomet, kai žaidė be vartininko su penktu žaidėju aikštėje. Šioje dvikovoje trimis įvarčiais pasižymėjo T. Bielickas. Jis – pirmojo komandos hetriko autorius šiemet.

Puikūs jonaviečių pasirodymai

Nepaisant to, kad VIP sportinė forma ir su ja rezultatai gerėja, akistatoje prieš „Vikingus“ ši komanda galimybių neturėjo. Ir tam buvo aiški priežastis – Paulius Osauskas. Dėl traumos didžiąją sezono dalį praleidęs „Vikingų“ senbuvis per kėlinį sumušė tris įvarčius ir tai buvo tvirčiausias pamatas pergalei pasiekti.

P. Osauskas mušė visais įmanomais būdais – ir po gero Vladimiro Derendiajevo perdavimo, ir pirmas pribėgęs prie vartininko atmušto kamuolio, ir laimėjęs lenktynes prieš tą patį varžovų vartininką. Po pertraukos skirtumas buvo išaugęs iki 5:0 ir tuomet P. Osauskas ir co įjungė žemesnę pavarą.

Dar po kelių dienų penkiais įvarčiais „Vikingai“ pavaišino „Radviliškio“ futbolininkus. Šįsyk P. Osausko rolę perėmė geriausias spalio mėnesio futsal A lygos žaidėjas Orestas Borgunas. Jis prie pergalės pridėjo hetriką.

Palaikymas

Beveik 200 žiūrovų sulaukę Vilkaviškio „Bruklino“ futbolininkai, atrodo, kad prieš rungtynes buvo nusiteikę neįmanomam – įveikti be pralaimėjimų žengiantį šalies čempioną „Kauno Žalgirį“.

Užteko vos poros minučių, kad daugelio akys užsidegtų dar labiau, kai po dviejų minučių Ignas Raštutis perėmė kamuolį, jį atidavė Nojui Žitkauskui, o šis pasiuntė kamuolį į tuščius vartus. Tuo metu „Kauno Žalgirio“ vartininkas Henrique buvo palikęs vartus tam, kad atimtų kamuolį iš I. Raštučio.

Visgi ties šiuo epizodu „Bruklino“ pasaka baigėsi, o žalgiriečiai iki pertraukos į debiutantų vartus kamuolį pasiuntė keturis kartus. Antrojo kėlinio pradžioje rezultatas tapo 5:1, kai Arthuras fantastišku baudos smūgiu išvalė voratinklius iš tolimojo viršutinio vartų tinklo pusės.

Nepaisant to, kad rungtynės, iš esmės, jau buvo pralaimėtos, „Bruklino“ futbolininkai ir toliau žaidė dėl savo žiūrovų. Verta paminėti, kad žaidė neblogai.

Didžiajame ketverte

Sunku patikėti, kad taip sunkiai sezoną pradėję ir pergales, kaip Arsenijus Buinickis yra užsiminęs, gimdę Mažeikių VIP futbolininkai pirmąjį ratą užbaigė ant ketvirtojo turnyro lentelės laiptelio. Po minėto pralaimėjimo „Vikingams“, žemaičiai paskutinėse rato rungtynėse 4:2 nugalėjo „Širvintų-VGTU Vilkų“ ekipą.

Reikalus VIP sutvarkė per pirmąjį kėlinį – dar nesužaidus nė 15 minučių, švieslentėje jau degė skaičiai 4:1.

Rungtynių pabaigoje sužibėjo širvintiškių vartininkas Ronaldas Grižas. Prisijungęs į ataką jis ne tik sėkmingai sudalyvavo joje, bet ir pasižymėjo įvarčiu.