Futsal A lygos turas: Širvintų istorija, sezono sensacija ir neišgimdyta VIP pergalė

Kadangi praėjusią savaitę „Kauno Žalgirio“ salės futbolininkai gaudė savo svajonę UEFA Čempionų lygoje, tad A lygoje sužaistos ne penkerios, kaip įprastai, o ketverios rungtynės. Po jų „Vikingai“ pakilo į pirmą turnyro lentelės vietą, „Radviliškis“ ir „Širvintos-VGTU Vilkai“ iškovojo pirmąsias pergales“, o VIP prarado dar du svarbius taškus.

Istorija

Tik šiame sezone A lygos dalyvių gretas papildę „Širvintų-VGTU Vilkų“ futbolininkai starte turėjo tris sunkius išbandymus, kurie lėmė net 27 praleistus įvarčius. Nors varžovai buvo „iš kito krepšelio“ („Kauno Žalgiris“, „Gargždų Pramogos“, „Vikingai“), tačiau vidutiniškai praleisti po devynis įvarčius yra daugoka.

Prieš dvikovą su „Turbotransfers“, širvintiškiai nedviprasmiškai užsiminė, kad užteks kalbėti, nes laikas daryti. Ir dvikovoje su „Turbotransfers“ tam buvo puiki terpė, nes pastarosios komandos žaidėjų į Širvintas atvyko tik septyni. Taip pat galima pažymėti, kad iš tų septynių žaidėjų, išskyrus Martyną Rumkį, yra jauni ir tik pradedantys salės futbolininkų karjeras.

Žinodami šias aplinkybes, „Vilkai“, dar nesužaidus nė minutės, prie varžovų vartų sukūrė pirmą labai rimtą pavojų. Kamuolys tinkle neatsidūrė tik dėl virpsto, kuris išgelbėjo sostinės komandą.

Dar po dviejų minučių nesėkmingai „Turbotransfers“ futbolininkų įžaista standartinė situacija lėmė siaubingą visos komandos atsikirtimą, o vienas pabėgęs Mantas Leonavičius pelnė pirmąjį susitikimo įvartį. Vėliau persvara išaugo iki 3:0, „Turbotransfers“ ją sušvelnino iki 2:3 ir sugriuvo.

Nuo šeštos antro kėlinio minutės Širvintų komanda atrodė keliomis galvomis stipresnė ir vos per kelias minutes sukūrė tiek progų, kad sunku visas jas prisiminti. Galiausiai, krito ketvirtasis įvartis ir jau tuomet buvo aišku, kad „Turbotransfers“ neatsities.

Ir neatsitiesė. O „Vilkai“ sumušė dar tris įvarčius, kurie prisidėjo prie pirmosios pergalės klubo istorijoje A lygoje. Pergalė, kuri Širvintoms dovanojo šventę.

Sensacija

Kad ir kaip neblogai šiemet iki šiol žaisdavo „Radviliškis“, tačiau stabilumo stoka šiai komandai iki šiol lemdavo vien pralaimėjimus. Akivaizdu, kad kažko panašaus buvo galima tikėtis ir akistatoje su „Gargždų Pramogų“ futbolininkais, kurie po daugelio metų sezono starte iškovojo tris pergales iš eilės.

Radviliškiečiai nepaisė autoritetų ir dar iki pertraukos pelnė pirmąjį įvartį. Antrasis buvo įmuštas sužaidus pusę antrojo kėlinio. Kitaip tariant, per pusantro kėlinio šiame itin rezultatyviame sezone krito tik vienas įvartis.

„Radviliškis“ padvigubino skirtumą ir šou prasidėjo. Per 125 sekundes aikštės šeimininkai sumušė tris įvarčius į „Pramogų“ vartus ir tuomet jau praktiškai tapo aišku, kad gargždiškių pergalių serija yra praeity, o pirmąją vietą teks užleisti kitiems.

Ir nors Karolis Urbaitis likus penkioms minutėms skirtumą sušvelnino, tačiau teisybė yra tokia, kad „Pramogų“ atstovai panaikinti keturių (po to jau trijų) įvarčių deficito buvo paprasčiausiai nepajėgūs.

Į pirmą vietą

„Vikingai“ tikrai nesužaidė geriausių sezono rungtynių, bet būten po jų pakilo į turnyro lentelės viršų. Be abejo, šioje vietoje darsyk reikia priminti, kad „Kauno Žalgiris“ ir prieš šį turą vien pergales rinkęs „Saulės kraštas“ ketvirtojo turo rungtynių dar nežaidė.

Taigi, „Vikingai“ stojo į kovą su „Panevėžiu“ ir stojo nesvetingai. Bent rungtynių pradžioje, kai Vladimiras Derendiajevas ir Igoris Peleckis per tris susitikimo minutes dusyk pasiuntė kamuolį į varžovų vartus.

Panėžiečiai kabinosi kiek galėjo, bet antrojo kėlinio viduryje komandas jau skyrė keturių įvarčių atstumas. Smagu tai, kad net šis faktas nesustabdė panevėžiečių ir jie į pergalę kabinosi toliau. Jonas Lebedevas, Elvinas Navickas ir Radvilas Jokubonis savo įvarčiais skirtumą sumažino iki minimumo. Tiesa, tuomet jau buvo likusios žaisti tik 52 sekundės.

Tokiais atvejais, be išimties, vartininkas yra keičiamas penktu aikštės žaidėju. Viena vertus, tai sustiprina puolimą, kita vertus – tai stipriai padidina riziką. Šįkart pasiteisino antrasis variantas, kai perėmęs kamuolį rezultatyviausias čempionato žaidėjas Orestas Borgun per visą aikštę pelnė įvartį, galutinai uždariusį intrigą.

Neišgimdė

Arsenijaus Buinickio prieš savaitę ištarta frazė apie jo atstovaujamos komandos „gimdomas“ pergales jau dabar yra verta patekti į aukso fondą. Tam yra priežastis – VIP ir ketvirtajame ture buvo ta „gimdanti“, tik skirtingai nei prieš savaitę nepagimdžiusi komanda.

Čempionato debiutantas „Bruklinas“ įsiveržė į priekį. Kiek vėliau pradėjo kurti ataką, kuri virto įvarčiu į pačių vilkaviškiečių vartus. Tiesiog siaubingas atsikirtimas, Edgaro Stankevičiaus reidas ir rezultatas tapo 1:1.

Likus trims sekundėms iki pertraukos VIP pirmąsyk išsiveržė į priekį, bet likus 79 sekundėms iki rungtynių pabaigos, po kampinio gražiu smūgiu Benas Buzevičius išlygino rezultatą bei komandai padovanojo tašką.