Neįgaliesiems

Futsal A lygos turo apžvalga: lygiosios gigantų dvikovoje ir istorinė „Bruklino“ pergalė

Po savaitės, kuri buvo skirta rinktinės reikalams, Lietuvos futsal klubai sugrįžo į A lygą ir pratęsė čempionatą.

Antrąsias pergales iškovojo „Saulės krašto“ ir „Gargždų Pramogų“ ekipos, kurios turnyre užima pirmas dvi pozicijas. Nuostabius įvarčius ir begalę dramos dovanojusi „Kauno Žalgirio“ ir Jonavos „Vikingų“ dvikova nugalėtojo neišsiaiškino, o Vilkaviškio „Bruklinas“ iškovojo istorinę pergalę.

Lyderiai

Jei žvilgtelsime į turnyro lentelę, ten pačioje viršūnėje įsitaisę „Gargždų pramogų“ atstovai, o iškart už jų – „Saulės kraštas“, pagal įvarčių santykį nuo lyderių atsiliekantys vienu tiksliu smūgiu.

Be abejo, apie abiejų komandų lyderystę po dviejų turų kalbėti dar labai anksti, tačiau jau dabar plika akimi matosi, kad tiek gargždiškiai, tiek šiauliečiai/ akmeniškiai po praėjusio sezono žengė į priekį. Kas tai lėmė?

„Pramogų“ atveju, visų pirma, tai Genaro Samsoniko sugrįžimas į gimtąjį miestą. Per dvejas rungtynes Genaras jau yra pelnęs penkis įvarčius ir rezultatyviausių lygos žaidėjų sąraše užima pirmąją vietą. Pastarojo turo rungtynėse Širvintose prieš „VGTU Vilkus“ futbolininkas pasižymėjo trimis įvarčiais.

Pati dvikova prasidėjo gana atsargiai ir pirmojo įvarčio teko laukti beveik dvylika minučių. tuomet Domas Tamašauskas pasiuntė kamuolį į tinklą ir tai buvo pirmasis „Širvintų-VGTU Vilkų“ įvartis A lygoje. Tiesa, džiaugsmo ilgai nebuvo, nes po minutės savo šou pradėjo Genaras Samsonikas, o pačios rungtynės baigėsi 5:1 „Gargždų pramogų“ naudai.

„Saulės krašto“ puikų sezono startą lėmė atvykę ukrainiečiai, kurie komandos veidą pakeitė kardinaliai. Nors pergalė 5:2 prieš „Radviliškį“ nebuvo tokia lengva, kaip rodo galutinis rezultatas, tačiau pergalė yra pergalė.

Pagal rungtynių chronologiją, „Saulės kraštas“ pirmavo 3:0, tuomet radviliškiečiai skirtumą sušvelnino iki 1:3, o likus žaisti 52 sekundes iki 2:3. Verta pažymėti, kad tuomet „Radviliškio“ komanda jau buvo pakeitusi vartininką penktu žaidėju. Taip pat jie žaidė ir po skirtumo sušvelninimo, o tai per likusį laiką lėmė du praleistus įvarčius į tuščius vartus.

Gigantai

„Kauno Žalgirio“ ir „Vikingų“ dvikovos pastaraisiais metais visų kitų lygos komandų fone yra pačios karščiausios. Tą labai lengva pamatuoti raudonų kortelių skaičiumi ir, užbėgant įvykiams už akių, ir šiose lygiosiomis 3:3 pasibaigusiose rungtynėse raudona kortelė buvo parodyta nepasitenkinimą rodžiusiam „Vikingų“ strategui Aleksandrui Danilenkai.

Dvikova klostėsi itin permainingai – į Beno Spietinio įvartį Marcelo ir Arthuras pateikė savo atsakymus, į Vladimiro Derendiajevo – Lukas Sendžikas. Na, ir paskutinį patį gražiausią žodį tarė Igoris Manduras. Jau dabar aišku, kad tai vienas pretendentų tapti gražiausiu sezono įvarčiu.

„Vikingai“ yra labai gera komanda, todėl mums labai gerai buvo turėti tokį sparingo partnerį prieš artėjančią Čempionų lygą“, – po dvikovos sakė „Kauno Žalgirio“ treneris Edvinas Alimkinas.

Pirmieji taškai

Nugalėjęs „Panevėžį“ 6:2, Vilkaviškio „Bruklinas“ iškovojo pirmą pergalę klubo istorijoje (A lygoje), o lygiosiomis 2:2 sužaidę Vilniaus „Turbotransfers“ ir Mažeikių VIP klubai iškovojo po pirmą sezono tašką.

Nepaisant „Bruklino“ solidžios persvaros, šiai komandai rungtynės nesiklostė taip lengvai. Anaiptol. Vilkaviškiečius išgelbėjo „Panevėžio“ trenerio Sahibo Mammadovo sprendimas labai anksti vartininką keisti penktu žaidėju. Tai leido „Bruklinui“ pelnyti dar tris įvarčius ir į lentelę įsirašyti pirmus tris taškus.

„Pirma pergalė, bet ne paskutinė“, – žadėjo „Bruklino“ treneris Mindaugas Grigalevičius.

Kitose rungtynėse VIP, nors ir iškovojo pirmą tašką, bet iš esmės, prarado du. Atsinaujinę ir gerokai pasistiprinę mažeikiškiai dukart pirmavo po Tado Markevičiaus įvarčių, tačiau iš pradžių Matas Siaurusevičius, o po to (38 minutę) realizavęs dešimties metrų baudinį, Armantas Žigas rezultatą išlygino.

„Kauno Žalgirio“ nuotr.;

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS