Neįgaliesiems

Futsal atrankos burtai U-19 rinktinei dovanojo Angliją, Estiją ir Maltą

Ištraukti UEFA Europos vaikinų U-19 futsal čempionato atrankos preliminaraus etapo burtai, kurie Edvino Alimkino treniruojamą Lietuvos rinktinę suvedė su Anglija, Estija ir Malta. A grupėje atrankoje bus vienintelė, kurioje žais keturios komandos, B ir C grupėse – po tris.

Lietuvių tikslas – iškovoti kelialapį į pagrindinę atranką arba, kitaip tariant, laimėti grupės varžybas.

Atrankos turnyras sausio mėnesį vyks Lietuvoje, planuojama – Druskininkuose.

„Prieš burtus su kolegomis apsvarstėme įvairius galimus scenarijus, bet kažkokių išankstinių pageidavimų nesitikėjome. Kai paskutinį kartą burtai nelepino nacionalinės rinktinės, tai dabar labai atsargai žiūrėjome į šią ceremoniją, kaip į likimo skirtus iššūkius, kuriuos pabandysime įveikti“, – po burtų ceremonijos sakė E. Alimkinas.

– Ar labai didelis skirtumas patekti į trijų ar į keturių komandų grupę?

– Sunku pasakyti. Kadangi iš visų grupių į kitą etapą pateks tik grupių nugalėtojai, tai, turbūt, iš keturių komandų grupės išeiti į kitą etapą yra sunkiau nei iš trijų komandų grupės. Kaip bebūtų, smagu tai, kad turėsime daugiau rungtynių.

– Anglija, Estija, Malta. Kas tai per varžovai?

– Nėra paprasta vertinti varžovus. Šio lygio komandų reitingai, pagal kuriuos jos suskirstytos, gali labai klaidinti. Neaišku, koks tikrasis komandų lygis. Pavyzdžiui, Maltos rinktinė yra reitinguojama žemiausiai, nors šios šalies futbolo federacija šiais metais investuoja į jaunimo futsal rinktinę, kuri nuolat treniruojasi kaip komanda ir dalyvauja savo šalies futsal pirmenybėse.

Apie Estijos ir Anglijos rinktines pradėsime rinkti informaciją, tačiau šiai dienai labai sunku kažką apie juos komentuoti.

– O kokio lygmens yra dabartinė Lietuvos rinktinė? Ar jau pavyko išsigryninti jos žaidėjus?

– Pradinis tikslas – įgyvendintas, didžioji dalis mūsų kandidatų jau treniruojasi ir žaidžia skirtingose A lygos komandose. Ten jie ir gryninasi, kaupdami patirtį. Toliau, kaip jiems pavyks išsigryninti, priklausys daugiausiai nuo jų pačių. Kaip lankys treniruotes, kaip įsilies į komandas, kiek klubuose užsitarnaus žaidimo minučių ir kaip jas išnaudos. Mes kiekvieną iš jų stebime.

Spalio viduryje buvome surinkę rinktinės kandidatus į dar vieną trumpą savaitgalio stovyklą. Neblogai padirbėjome ir po truputį progresuojame. Po truputį ryškėja ir pačios komandos vaizdas.

– Kokie keliami tikslai šioje atrankoje?

– Manau, turime neblogus šansus pakovoti dėl patekimo į kitą etapą.

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS