Neįgaliesiems

Futsal rinktinė atrankos barjerą įveikė su geriausiu savo rezultatu

Šiais metais Pasaulio čempionate debiutuosianti Lietuvos salės futbolo vyrų rinktinė jau dabar gali pasidžiaugti savo geriausiu rezultatu istorijoje  pirmą kartą atrankoje iškovotomis 2 pergalėmis ir kelialapiu į tolimesnį varžybų etapą. Kuris etapas laukia toliau paaiškės po trečiųjų rungtynių šeštadienį.

Geriausias pasirodymas

Atrankos į 2022 metų Europos Futsal čempionatą E grupėje Jonavoje žaidžiantiems lietuviams tai 10 pasirodymas šiame turnyre. Dar 5 kartus jie žaidė Pasaulio Futsal čempionato atrankos varžybose.

Trečiadienį lietuviai 3:2 nugalėjo Turkiją, o ketvirtadienį – 5:1 Šiaurės Airiją. Iškovotos 2 pergalės sėkmingiausias pasirodymas per visus 15 atrankos ciklų nepriklausomai nuo šio baigties.

Neeilinės buvo ir abejos pergalės. Rungtynės su turkais tapo įsimintinomis dėl to, kad lietuviai pirmą kartą laimėjo oficialias atrankos rungtynes nepaisant to, kad atsilikinėjo 0:2.

Laimėjimas prieš Šiaurės Airiją – tarp didžiausių atrankos turnyruose. 2008 metais lietuviai 7:0 sutriuškino Estiją, 2004 m. – 7:1 Suomiją. Rezultatu 5:1 įveikta Graikija (2007 m.) ir Andora (2017 m.)

Svarbi dvikova prieš stiprų varžovą

Šeštadienį rungtynėse dėl pirmos vietos Europos čempionato atrankos I etapo E grupėje Lietuva žais su Vengrija. Pastaroji komanda turnyre taip pat turi dvi pergales – 7:2 įveikta Šiaurės Airija, 3:0 Turkija.

Pergalės atveju lietuviai iš karto pateks į III atrankos etapą, kur lauktų elitinės žemyno komandos. Nesėkmės arba lygiųjų atveju balandį dar teks žaisti 2 papildomas (play-off) II etapo rungtynes.

Būsimų varžovų pajėgumą parodo ir jų ankstesni rezultatai bei aukščiausias reitingas iš visų 33 šio atrankos etapo komandų. Tarp visų UEFA šalių vengrai rikiuojasi 14-oje vietoje.

Ilgas futsal tradicijas turinti Vengrija kartą žaidė Pasaulio, ir 3 kartus – Europos čempionato finaliniuose etapuose.

Vengrija – ir vienas pirmųjų Lietuvos futsal rinktinės varžovų. 1999 metų vasarą vykusi kontrolinė dvikova (svečiuose pralaimėta 3:5) buvo vos antrosios mūsų rinktinės tarptautinės rungtynės.

Kitąmet Vengrija pat buvo pajėgesnė Pasaulio (5:1) ir Europos (13:2) čempionatų atrankos turnyruose, o 2007 metais laimėjo 3:0. Šį kartą komandos pirmą kartą susitiks Lietuvoje.

Dvikova vyks vasario 1 dieną nuo 20 val. Jonavos sporto arenoje. Rungtynes transliuos SPORT1 ir DELFI.TV. Bilietus platina „Tiketa“.

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS