Neįgaliesiems

Futsal rinktinė laukia naujų varžovų: „Žaisime savo žaidimą“

Balandį šūkiu „Norim dar“ naująją pasaulio čempionato atranką pasitikusi ir pirmąjį kvalifikacijos etapą trimis pergalėmis pradėjusi Lietuvos futsal rinktinė ketvirtadienį sužinos dar du varžovus, su kuriais tęs kovą dėl kelialapio į planetos pirmenybes.

„Žinome tai, kad pagrindiniame atrankos turnyre žaisime su aukščiau reitinguotomis komandomis. Bet kokiu atveju, vaikinams jau pasakiau, kad nepriklausomai nuo komandų lygio, kuriame žaisime, žaisime savo žaidimą.

Kadangi negaliu kontroliuoti, kas bus mūsų varžovai, labiau sutelkiu dėmesį į dalykus, kuriuos galiu kontroliuoti – tai yra, ką turime tobulinti ir koreguoti. Galiu pasakyti, kad būsime konkurencingi prieš bet kurią nacionalinę komandą“, – kalbėjo Lietuvos rinktinės vyriausiasis treneris Dentinho.

Prieš burtus Lietuvos rinktinė pateko į trečiąjį krepšelį, o tai reiškia, kad būsimajame etape lietuviai tikrai nesusitiks su Juodkalnijos, Kosovo, Norvegijos, Danijos, Švedijos, Armėnijos, Vokietijos, Graikijos, Izraelio, Kipro ir Austrijos rinktinėmis.

36 komandos bus suskirstytos į 12 grupių ir nuo šių metų rugsėjo iki kitų metų kovo sužais po ketverias rungtynes (dvejas namuose ir dvejas išvykoje).

Grupių nugalėtojai ir keturios geriausios antrąsias vietas užėmusios komandos užsitikrins kelialapį į pagrindinę kvalifikaciją. Likusios aštuonios antrąsias vietas užėmusios komandos atkrintamųjų varžybų principu varžysis dėl likusių keturių kelialapių.

20 pagrindinę kvalifikaciją pasiekusių rinktinių bus suskirstytos į penkias grupes. Jų nugalėtojams atiteks bilietai į pasaulio čempionatą. Keturios geriausios antrąsias vietas užėmusios komandos kovos dėl paskutinių dviejų kelialapių.

Priminsime, kad paskutiniojo FIFA pasaulio futsal čempionato nugalėtojais Lietuvoje vykusiame turnyre tapo Portugalijos rinktinė. Ji 2:1 finale nugalėjo Argentiną.

Dentinho treniruojama rinktinė pirmajame kvalifikaciniame etape užtikrintai nugalėjo Turkijos, Izraelio ir Šiaurės Airijos rinktines. Tuomet sunkią traumą patyrė Jurijus Jeremejevas, kuris artimiausiose rungtynėse komandai, veikiausiai, padėti negalės.

Taip pat pirmose rungtynėse dėl diskvalifikacijos žaisti dar negalės ir Lukas Sendžikas bei Benas Spietinis.

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS