Neįgaliesiems

Futsal rinktinė laukia pajėgių varžovų išbandymų

Iki 2020 m. FIFA pasaulio salės futbolo čempionato likus kiek daugiau nei pusantrų metų, Lietuvos futsal rinktinė tęsia intensyvų pasiruošimą ateinančioms pirmenybėms – Jevgenijaus Ryvkino treniruojamos ekipos savaitgalį Prienuose laukia dvejos rungtynės su Kirgizijos nacionaline komanda.

Lietuvos rinktinė nuo spalio mėnesio, kai sužinojo, jog tapo pasaulio čempionato šeimininke, sužaidė ketverias tarptautines rungtynes (po dvi – su Andora ir Slovakija). Šiais metais, nuo sausio iki gruodžio, rinktinės preliminariai laukia mažiausiai dešimt susitikimų. Balandį bus žaidžiama su Gruzija, rugsėjį ir spalį planuojama sužaisti po dvi rungtynes su Moldova ir Vokietija, o gruodį laukia Baltijos taurės varžybos. Vyksta aktyvios derybos ir su kitų šalių futbolo federacijomis,

Nuo antradienio pirmojoje šių metų stovykloje Prienuose su rinktine treniruojasi 16 žaidėjų, tarp jų – ir penki naujokai. Prie jų penktadienį prisijungs kapitonas ir vartininkas Mindaugas Labuckas.

Trenerio J. Ryvkino teigimu, šioje stovykloje komandai pateikiama didelis srautas informacijos: „Kiekvienoje stovykloje siekiame išmokti vis naujų elementų. Šioje mokysimės šiuolaikinio spaudimo, taip pat – kaip teisingai jo išvengti. Šlifuosime zoninę gynybą, greitą perėjimą į puolimą, kaip maksimaliai efektyviai išnaudoti situacijas, kuomet žaidžiame „5 prieš 4“ ir „4 prieš 3“. Tad žaidėjams teks įsisavinti aibę komponentų, kuriuos privaloma žinoti, norint sėkmingai žaisti salės futbolą“.

„Vaikinai treniruojasi su malonumu, naujovės juos domina. Belieka tikėtis, kad žinios, kurias suteikiame bei tam tikrų įgūdžių lavinimas netolimoje ateityje atsispindės ir komandos rezultatuose“, – džiaugėsi treniruočių produktyvumu specialistas iš Ukrainos.

Lietuvos nacionalinės komandos vairininkas teigė, jog nors daugeliui septinta pagal reitingą Azijos rinktinė Kirgizija yra nežinoma, tai yra stipri ekipa, kuri suteiks vertingos patirties lietuviams: „Žinome, kad Kirgizija yra aktyviai spaudimą primetanti komanda. Per pastaruosius metus jie padarė sparčią pažangą Azijoje. Manau, vaikinams bus įdomu rungtyniauti su kito kontinento ekipa – visgi žaidimo stilius kiek skiriasi“.

„Mes ieškome tokių varžovų, kurie padės identifikuoti mūsų silpniausias vietas, kad atsidūrus finišo tiesiojoje, mums būtų lengviau bei žinotume savo pajėgumus. Su šia informacija bus ženkliai lengviau pasirinkti tinkamiausią taktiką prieš kitais metais Lietuvoje vyksiantį pasaulio čempionatą“, – dėstė J. Ryvkinas.

J. Ryvkinas pripažino, kad šioje stovykloje nepavyko surinkti visų norimų žaidėjų. Tarp paminėtųjų – Gargždų komandų futbolininkai. „Situacija tokia, kad, pavyzdžiui, Aurimas Skurdelis žaidžia lauko futbolą. Nesugebėjome privilioti žaidėjų iš Gargždų, kurie irgi pasirinko lauko futbolą. Futbolą turi žaisti futbolininkai, o futsalą – salės futbolininkai. Mes ieškome pastarųjų, kurie bus pasiruošę susikoncentruoti rengiantis 2020 metų Pasaulio čempionatui. Mes norime surinkti geriausius vaikinus ir iki vasaros įvertinti visus įmanomus kandidatus. Todėl surengsime kelias atrankas. Mes nenorime nieko praleisti. Po to bus suformuotas branduolys iš 10–12 žaidėjų bei bus tik keletas futbolininkų, kurie žais geriau ir taip pateks į rinktinę“, – dėstė treneris.

Tuo tarpu ilgametis rinktinės žaidėjas Arsenijus Buinickis teigė, kad komanda ir toliau sunkiai dirba, kad įsisavintų teikiamą medžiagą: „Kaip ir visada, koncentruojamės į darbą. Šioje stovykloje taip pat yra nemažai naujų veidų, tad treneris bando perteikti ir ankstesnėse stovyklose dėstytą informaciją. Daug dirbame ir geriname taktinį žaidimą gynyboje ir puolime“.

„Manau, kad rungtynės su Kirgizija bus visapusiškai naudingos. Treneriai mums ruošia stiprius oponentus, jog galėtume pamatyti savo žaidimą jų akivaizdoje. Žinome, kad tai stipri Azijos rinktinė. Apskritai, dirbame ties tuo, jog kuo mažiau praleistume įvarčių, jų patys įmuštume daugiau ir laimėtume rungtynes. Treneris turi savo viziją, žaidimo stilių ir reikalauja, jog mes jo laikytumėmės“, – dėstė Vilniaus „Bekente“ žaidžiantis A. Buinickis.

Trečiadienio vakarą lietuviai žaidė treniruočių pobūdžio rungtynes su Latvijos komanda LDZ Cargo/DFA.

Rungtynės su Kirgizija vyks Prienų arenoje – vasario 2 d., 17 val. ir vasario 3 d., 16 val. Įėjimas į abu susitikimus yra nemokamas, o antrąją tarpusavio dvikovą sekmadienį transliuos Lietuvos futbolas feisbuko puslapis.

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS