Neįgaliesiems

Futsal rinktinės kapitonas J. Zagurskas: „Šios dvejos rungtynės davė dar naudingų pamokų“

Futsal rinktinės kapitonas Justinas Zagurskas po užbaigto pasirodymo 2024-ųjų pasaulio čempionato atrankoje teigė, kad varžovai pasinaudojo lietuvių padarytomis klaidomis.

Akistatoje su Čekija lietuviai patyrė dvi nesėkmes – penktadienį išvykoje buvo pralaimėta 2:5, o antradienį Kėdainiuose lietuviai metė didesnį iššūkį, tačiau už klaidas buvo nubausti ir pralaimėjo 1:2.

Po antro mačo kalbėjęs rinktinės kapitonas Justinas Zagurskas akcentavo, jog svarbiu koziriu šioje serijoje tapo čekų patirtis.

„Tikrai gaila, kad nepavyko įveikti šio etapo, nesakyčiau, kad jie buvo visa galva geresni, visi įvarčiai krito po vaikiškų mūsų klaidų. Dėl to ta Čekijos komanda ne pirmus metus žaidžia kartu, dalyvavo paskutiniame pasaulio čempionate. Patyrusi komanda, žino, kaip žaisti, kaip išnaudoti varžovų klaidas. Pagavo mus su klaidomis ir gaila, bet nepavyko patekti į kitą etapą“, – sakė J. Zagurskas.

Trumpam dar nusikėlęs į pirmą mačą išvykoje, kuris nemaža dalimi ir nusprendė serijos baigtį, kapitonas akcentavo tas pačias darytas klaidas bei teigė, kad per trumpą pasirengimo laiką antroms rungtynėms treneriai pabrėžė koncentracijos išlaikymą.

„Tos pačios klaidos, neapsižiūrėjimai savo ginamų žmonių, elementarios klaidos, kurias treneris akcentavo. Pademonstravo geresnę realizaciją, išnaudojo savo progas, mes savomis nepasinaudojome.

[Prieš antras rungtynes treneriai] akcentavo klaidas, kurias darėme pirmose rungtynėse, šį kartą gal geriau sekėsi jų nedaryti, bet tie du įvarčiai vis tiek sekė iš padarytų klaidų. Kažkur pamesdavome koncentraciją, kažkur iki galo nenubėgdavome ir jie tuo pasinaudodavo.

Tai akcentavome per tas kelias dienas po išvykos rungtynių, bet esame jauna komanda, ne visi žaidėjai turi daug patirties, tad nieko baisaus tikrai nenutiko, toliau judame į priekį ir viskas bus gerai“, – ūpo neprarado futbolininkas.

Paprašytas įvertinti visą nueitą kelią šioje antrankoje, kuris prasidėjo dar praėjusių metų pavasarį, J. Zagurskas teigė, jog tai buvo dar vienas žingsnis tinkama linkme po Lietuvoje įvykusio pasaulio čempionato.

„Ir mūsų naujam treneriui sakiau, kad viskas prasidėjo nuo pasaulio čempionato, šios komandos augimas prasidėjo nuo pasiruošimo pasaulio čempionatui. Rungtynės prieš pasaulinio lygio rinktines, du kartus sužaista prieš Europos ir pasaulio čempionus.

Kiekvienos rungtynės mums buvo labai svarbios, labai reikalingos, su dideliu patirties bagažu, o šios dvejos rungtynės duos mums dar daugiau pamokų, kurias turėsime panaudoti kitose rungtynėse, kitose atrankose, tokiu būdu gal išvengsime tų įvarčių ir pasirodymas bus geresnis“, – vylėsi rinktinės senbuvis.

Dabar, kai baigėsi klubinis sezonas Lietuvoje bei rinktinės ciklas, rinktinės narių laukia šioks toks atostogų laikas. Kaip sakė pats J. Zagurskas – susikaupęs nuovargis jau buvo nemažas,

„Kalbant apie futsalą, tai taip, laukia atostogos, gal jau pastarąsias tris savaites pats sau sakydavau, kad greičiau viskas baigtųsi, nes sezonas buvo ilgas, sunkus tiek klubiniame sezone, tiek ir su rinktine.

Rungtynių buvo daug, intensyvus tvarkaraštis, treniruotės, tad dabar tikrai norisi poilsio, norisi, kad organizmas atsigautų ir kad kūnas pats užsinorėtų sugrįžti į futsalą, tad dar lauksime, kiek laiko tam užsinorėjimui reikės“, – su šypsena užbaigė rinktinės kapitonas.

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS