Neįgaliesiems

Futsal rinktinės treneris Dentinho: „Tuo, kad laimėsime taurę, neabejojau dar treniruočių stovykloje

Prie Lietuvos futsal rinktinės vairo stojęs specialistas iš Brazilijos Dentinho savo darbo pradžią pažymėjo ore ant auklėtinių rankų. Po užtikrintos pergalės prieš buvusius Baltijos taurės savininkus Latvijos futbolininkus triumfuodami lietuviai būtent tokiu būdu pasveikino trenerį prisijungus prie nacionalinės komandos.

Priminsime, kad šeštadienį Lietuvos futsal rinktinė 8:3 nepaliko šansų Estijai, o sekmadienį – 8:2 Latvijai.

„Svarbiausia, kad žaidėjai tikėjo mano idėja, žaidė intensyviai ir labai norėjo laimėti šią taurę. Prieš sutikdamas tapti Lietuvos rinktinės treneriu, aš puikiai žinojau žaidėjų lygį ir jų kokybę. Vienintelis dalykas, kurį turėjau pakeisti – įtikinti juos, kad yra žymiai geresni nei patys apie save galvoja“, – grįžęs į Lietuvą sakė Dentinho.

Savo veiklą brazilas pradėjo į nacionalinę komandą sugrąžindamas Jurijų Jeremejevą ir Artūrą Juchno, kurie iškart tapo svarbiomis žaidimo detalėmis. Prieš turnyrą jis turėjo beveik savaitę, kad tiek minėti žaidėjai, tiek pasaulio čempionate žaidę futbolininkai, tiek naujokai (Karolis Čirba, Aivaras Bagočius, Lukas Sipavičius ir Mantas Adomėnas) suprastų, ko iš jų nori treneris.

„Mes padirbėjome labai gerai, tačiau prieš estus vis tiek darėme nemažai klaidų. Taip jau būna tose debiutinėse rungtynėse. Žaidžiant su Latvija, vaizdas buvo kitoks. Latviai bandė traukti ant lygiųjų, jie žaidė namuose, tad mums teko daugiau laiko žaisti su kamuoliu.

Ar pastebėjote, kad mūsų visiškai neišmušė iš vėžių tai, kad žaidėme be Zagos (Justino Zagursko – red.)? Jis – mūsų kapitonas ir velniškai svarbus žaidėjas, tačiau niekada nebuvo taip, kad statyčiau žaidimą ant vieno žaidėjo. Kas pasikeitė? Lukas (Sendžikas) perėmė kapitono raištį, (Tomas) Bučma ir (Benas) Spietinis atsitraukė į gynybą ir viskas. Nuo to kokybė visiškai nenukentėjo“, – pasakojo Dentinho.

Pasitikėjimą auklėtiniams bandantis įskiepyti treneris sako, kad neabejojo auklėtinių sėkme dar net neprasidėjus turnyrui. Vėliau buvo tik laiko klausimas, kada ir kaip rezultatas bus pasiektas?

„Lengvas klausimas. Tuo, kad laimėsime, neabejojau dar treniruočių stovykloje Birštone. Mes matėme komandą ir koncentravomės tam, kad pademonstruotume aukščiausią lygį. Rungtynės Latvijoje buvo tik treniruočių atspindys.

Mes laimėjome Baltijos taurę, tačiau niekas nepasikeitė – mes turime tęsti darbą tokiu ritmu, aukoti save ir tik tada Lietuvos rinktinę pamatysime Europos čempionato finaliniame etape“, – reziumavo Dentinho.

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS