Futsal rinktinės treneris įvertino patirtį Tailande: „Tik tokiose rungtynėse mes galime augti“

FIFA pasaulio salės futbolo čempionatui besiruošianti Lietuvos rinktinė grįžo iš Tailando, kuriame su septyniomis būsimomis pajėgiomis komandomis varžėsi dėl Kontinentinės taurės.

Per penkias dienas lietuviai sužaidė ketverias rungtynes, per kurias iškovojo dvi pergales ir patyrė du pralaimėjimus. Toks rezultatas Jevgenijaus Ryvkino auklėtiniams galutinėje įskaitoje garantavo septintą vietą.

„Noriu pasidžiaugti, jog vaikinai darsyk turėjo puikią galimybę įsitikinti, kaip skiriasi lygis, kuriame jie žaidžia nuolat, nuo lygio, kuriame žaidžia geriausios pasaulio komandos. Kitoks stilius, kitoks mentalitetas – tai dalykai, kurių išmokti nežaidžiant prieš tokias komandas paprasčiausiai neįmanoma. Tik tokiose rungtynėse mes galime augti, todėl tokių rungtynių privalome žaisti kuo daugiau“, – sakė J. Ryvkinas.

Vos tik nuvykusi į Tailandą Lietuvos rinktinės delegacija susidūrė ne tik su nepakeliamu karščiu, tačiau ir žymiai griežtesne saviizoliacija.

„Mes buvome apgyvendinti viešbutyje, iš kurio neturėjome galimybės išeiti nė minutei. Vienintelis dalykas, kurį galėjome – kasdien 45 minutes praleisti ant viešbučio stogo ir autobusu pasiekti šalia esančią salę. Negaliu tvirtai sakyti, bet man atrodo, kad tokios griežtos tvarkos Europoje nėra“, – pasakojo Lietuvos rinktinės vyriausiasis treneris.

Patį turnyrą Lietuva pradėjo rungtynėmis prieš praėjusiame pasaulio čempionate bronzos medalius iškovojusią Irano nacionalinę komandą. Tose rungtynėse dar iki pertraukos iraniečiai sumušė penkis įvarčius be atsako. Antrose rungtynėse lietuviai 4:2 nugalėjo 25 reitingą pasaulyje turintį Egiptą, trečiose – 2:9 nusileido Tadžikistanui, o ketvirtose – nelengvoje dvikovoje palaužė Kosovą.

„Mums visada prireikia laiko tam, kad įsivažiuotume ir vėl suprastume, kad varžovai greitesni, techniškesni ir tikslesni. Gali apie tai kalbėti kiek nori, tačiau išėjus į aikštę tai tampa labai sudėtinga. Mes prieš Iraną pralaimėjome per pirmą kėlinį, kuris buvo labai nepavykęs.

Po pertraukos vaizdas buvo geresnis ir tai suteikė vilčių, jog antros rungtynės bus visiškai kitokios. Per tą antrąjį kėlinį net porą kartų galėjome pelnyti garbės įvartį.

Dvikovoje su Egiptu sugebėjome pasiekti teigiamą rezultatą. Peržiūrėjęs rungtynes dar kartą, galiu pasakyti, kad tai visai nebuvo atsitiktinumas. Taip, klaidų darėme, tačiau sužaidėme taip, kaip ir turėtume žaisti prieš geriausias komandas.

To negaliu pasakyti apie trečiąsias rungtynes prieš Tadžikistaną. Tos rungtynės mums tapo didžiuliu išbandymu. Deja, trejų rungtynių per tris dienas žaisti dar negalime. Reikia suprasti, kad vaikinai savo klubuose net nesitreniruoja tris dienas iš eilės. Rinktinėje treniruojamės, tačiau krūvius didiname taip, kad patys ištvermingiausi būtume rugsėjo mėnesį.

Priežasčių dėl to pralaimėjimo yra ir daugiau. Pavyzdžiui, Lietuvos laiku rungtynes mes žaidėme šeštą ryto. Mokslininkai yra paskaičiavę, kad pačios sunkiausios adaptacijos dienos yra antra ir penkta arba šešta, kai galva visiškai išsijungia. Galiu patvirtinti, kad tądien buvome tarsi nesavi.

Kita vertus, mūsų žaidimo struktūra nebuvo prasta. Įvarčius mes praleidome po individualių klaidų, kurių, nesant tiek fiziniam, tiek emociniam nuovargiui, tikrai nebūtų. Tai nepateisina tokio skaudaus pralaimėjimo, tačiau, kai nedirba galva, yra labai sudėtinga. Tai buvo labai nemalonios rungtynės ir esu beveik tikras, kad tai nepasikartos“, – pasakojo J. Ryvkinas.

FIFA pasaulio salės futbolo čempionatas vyks rugsėjo 12 – spalio 3 d. Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje.