Futsal taurės finale – "Vyčio" triumfas

Futsal A lygos čempionai Kauno “Vytis” iškovojo ir taurės trofėjų. Finalo rungtynėse “Vytis” Jonavoje įveikė vietos “Vikingus”.

Sauliaus Čirbos nuotr.

2016/17 metų sezono LFF Futsal taurės turnyro kulminacija įvyko sekmadienį Jonavos sporto arenoje. Finalo dvikovoje Kauno „Vyčio“ futbolininkai po įtemptos kovos palaužė Jonavos „Vikingų“ komandą 4:2 ir pirmą kartą kėlė į viršų šį trofėjų.

Jau pirmą minutę „Vytis“ išsiveržė į priekį. Standartinėje situacijoje Guesinho kulniuku atliko perdavimą Thyago Brandao, kuris galingu smūgiu į viršutinį dešinį kampą nuginklavo vartininką. Jau kitoje atakoje šeimininkai galėjo išlyginti rezultatą, bet Aurimas Mockus priešais vartus nepasiekė perduoto kamuolio.

Po kelių minučių Guesinho individualiomis pastangomis susikūrė erdvės smūgiui iš panašios pozicijos, iš kurios buvo pelnytas įvartis, bet jo smūgiuotas kamuolys sudrebino vartų konstrukciją. Visgi „Vikingai“ taip pat atakavo ir neleido atsikvėpti vartininkui Andsonui Da Silvai.

8 minutę „Vikingų“ vartų sargas pavyzdingai išgelbėjo savo vartus, kai prieš jį likusio Guesinho smūgis buvo blokuotas.

„Vytis“ daugiau laiko kontroliavo kamuolį ir vis bandė ieškoti kelių varžovų vartų link. Tačiau jiems teko rūpintis ir savų vartų saugumu – 14 minutę šeimininkų žaidėjas Martynas Stankevičius atsidūrė priešais vartus, tačiau kolektyvinėmis pastangomis jo bandymas buvo neutralizuotas.

16 minutę jonaviečiams pavyko išlyginti rezultatą. Eisvinas Utyra dešiniajame krašte atliko gražią verpstę ir, atsikratęs oponento priežiūros, smeigė tikslų smūgį į kairįjį vartų kampą. Pirmasis kėlinys baigėsi lygiosiomis 1:1.

Antrąjį kėlinį „Vytis“ vėl pradėjo greitu įvarčiu. Prasidėjus antrąjai kėlinio minutei, Alexandre Naardelly sulaukė perdavimo baudos aikštelėje, prasiveržė pro oponentą ir tiksliai smūgiavo į vartų vidurį.

Daugiau darbo prie savo vartų turėjo „Vikingų“ vartininkas Andrius Skorupskas, kuris vos ne kas antrą minutę turėjo gelbėti komandą nuo pavojingų smūgių. Visgi Jonavos klubui pavyko susikurti vieną iš retų šimtaprocenčių progų ir jie ją išnaudojo kokybiškai. 29 minutę po gražaus komandinio žaidimo Martynas Stankevičius vienu lietimu iš maždaug 6 metrų tiksliai smūgiavo į vartus.

Nepaisant praleisto įvarčio, „Vytis“ išliko pavojingi ir po kelių minučių vėl išsiveržė į priekį. Guesinho paliko kamuolį nieko netrukdomam Klebertui Ferreirai ir jis pasiuntė kamuolį į kairįjį vartų kampą.

37 minutę aikštėje netrūko dramos. Už grubų žaidimą ir kalbas su teisėju iš aikštės buvo pašalintas K.Ferreira. Nors „Vikingai“ liko žaisti daugumoje, netrukus „Vytis“ surengė kontrataką, kurioje Paulius Osauskas desperatiškai prasižengė prieš varžovą ir gavo raudoną kortelę. Neilgai trukus „Vytis“ susikūrė sau progą ir ją puikiai išpildė Guesinho.

„Vyčiui“ pavyko išlaikyti savo pranašumą ir triumfuoti rungtynėse 4:2. Kauno klubas pirmą kartą savo istorijoje iškovojo LFF Futsal taurę. Geriausiu rungtynių žaidėju pripažintas Guesinho.

Po dvikovos vykusioje Futsal A lygos apdovanojimų ceremonijoje Guesinho atsiemė ir geriausio sezono žaidėjo prizą. Rezultatyviausiu lygoje šį sezoną tapo “Vievio žiedo” snaiperis Gražvydas Mikulėnas.

Rungtynių statistika:

Jonavos „Vikingai“ – Kauno „Vytis“ 2:4 (1:1)
Jonavos sporto arena
Teisėjai – Aurimas Strolė, Mantas Pomeckis.
Įvarčiai: 1 min. T. Brandao (0:1), 16 min. E. Utyra (1:1),  21 min. A. Naardelly (1:2), 29 min. M. Stankevičius (2:2), 30 min. K. Ferreira (2:3), 37 min. G. Delmiro (2:4).

Pašalinti: 37 min. K. Ferreira, 38 min. P. Osauskas.