Neįgaliesiems

Futsal U-19 rinktinė pradėjo dėti pirmuosius žingsnius

Šiemet naujai suburtai Lietuvos futsal U-19 rinktinei buvo surengta stovykla, kurios metu, anot trenerio Edvino Alimkino, futbolininkams teko išklausyti pirmos klasės kurso. Šia stovykla jaunieji lietuviai pradeda pasiruošimą būsimiems atrankų į Europos čempionatą turnyrams.

„Turime suprasti, kad šiems futbolininkams tai tik pirmieji žingsniai futsale. Turime dar labai daug visko išmokti norint žaisti salės futbolą, o ne futbolą salėje. Tik tada galėsime galvoti apie kažkokį rezultatą. Tam dar reikia laiko.

Tačiau vaizdas, kurį pamačiau per pirmąją stovyklą, mane maloniai nustebino ir nuteikė optimistiškai. Žaidėjai buvo labai motyvuoti ir žingeidūs, tai leido jiems per tiek mažai laiko įsisavinti daugiau informacijos nei galima buvo tikėtis prieš tai“, – sakė E. Alimkinas.

– Į ką buvo akcentuojamas dėmesys?

– Pagrindinis dėmesys buvo akcentuojamas į tai, kad žaidėjai bendrai pajaustų, kas yra tas salės futbolas ir suprastų. kuo jis skiriasi nuo lauko futbolo. Nenorėjome nuo pirmos dienos jiems sukelti šoko, galvas apkraunant žaidybinėmis taktikomis ar per dideliais informacijos kiekiais.

Galima sakyti, kad pradėjome nuo salės futbolo pirmos klasės kurso, nuo visiškų pradmenų. Bet sulipdę keletą per treniruotes išmoktų žaidimo aspektų jau stovyklos pabaigoje pamatėme gana neblogą vaizdą.

– Ar labai daug klausimų buvo, kuriuos žaidėjus kviesti į stovyklą?

– Regioninėse atrankose patikrinome per aštuoniasdešimt žaidėjų. Nors buvo ir tokių žaidėjų, apie kuriuos iš karto po atrankinės treniruotės sau sakiau, kad šiuos žaidėjus tikrai matau rinktinėje, tačiau dėl pilno sąrašo klausimų buvo nemažai. Su trenerių štabu turėjome daugiau nei šešias valandas trukusį susirinkimą. Jo metu dar kartą peržiūrėjome atrankinių treniruočių video įrašus, analizavome ir aptarėme visus iki vieno atrankose pasirodžiusius žaidėjus, juos išskirstėme pagal pozicijas.

Pasitarėme ir kiekvienos pozicijos žaidėjus pasižymėjome eilės tvarka, bandėme juos palyginti atsižvelgdami į jų savybes, kurias pamatėme atrankose. Pagal šį sąrašą ir buvo iškviesti žaidėjai, po tam tikrą skaičių į poziciją.

– Kiek procentų tos stovyklos kandidatų liks galutinėje rinktinėje?

– Pirmai stovyklai mes pasirinkome 20 žaidėjų. Suprantama, kad oficialiose rungtynėse galėsime registruoti tik 14. Tačiau, kadangi iki oficialių rungtynių mūsų dar laukia mokymosi procesas, mes norime kiek įmanoma ilgiau dirbti su visais šiais žaidėjais.

– Kas šių žaidėjų laukia toliau?

– Iš karto po stovyklos pradėjome rimčiau kalbėtis su A lygos komandomis, kurios į savo gretas galėtų integruoti šiuos jaunus žaidėjus. Bus labai gerai, jei bent dalis šių žaidėjų ateinantį sezoną gaus žaidybinės praktikos A lygoje ir pastovių treniruočių stipriausiose Lietuvos komandose.

Toliau dėliojamės planus ir norime ilgai nelaukus vėl susirinkti į trumpą stovyklą, tęsti pradėtą darbą ir jau sužaisti draugiškas rungtynes su panašaus pajėgumo varžovu.

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS