Neįgaliesiems

Futsal U-19 rinktinės atrankos: viena įvyko, rugpjūtį laukia antra

Lietuvos futsal U-19 rinktinės vyriausiasis treneris Edvinas Alimkinas ir toliau dėlioja būsimos komandos kontūrus. Birželio mėnesį vyko dar viena atranka žaidėjų, kurie turėtų prisidėti prie jau esamos ekipos.

„Prieš pradedant darbą šiose pareigose, asociacijos vadovams pristatėme veiklos planą, kuris buvo sudarytas iš trijų pagrindinių etapų. Jei trumpai, tai žaidėjų atranka, komandos formavimas, pasiruošimas rungtynėms. Tik neseniai užbaigėme pirmąjį, turbūt sunkiausią, etapą.

Padarėme nemažą darbą žaidėjų paieškoje ir peržiūroje. Peržiūrėjome daug futbolo jaunimo lygų rungtynių, pamatėme tikrai nemažai potencialo futsale turinčių žaidėjų. 

Kaip bebūtų į mūsų suorganizuotas regionines atrankų treniruotes pavyko pasikviesti ir peržiūrėti per 80 įdomių, suinteresuotų futsalu jaunuolių. Iš šių žaidėjų geriausiai pasirodžiusius jau artimiausiu metu kviesime į treniruočių stovyklą“, – apie nuveiktus darbus kalbėjo E. Alimkinas.

Nepaisant tokio, iš pažiūros, nemažo kandidatų skaičiaus, treneriai neturi prabangos kažkuriam žaidėjui sakyti „ne“. Visų potencialių kandidatų duomenys yra sukelti į duomenų bazę, treneriai apie juos visus turi informaciją ir seka jų tolimesnę veiklą.

„Bendraujame su A Lygos treneriais apie galimybes bent dalį tų jaunuolių integruoti į vyrų komandas. Dabar pereiname prie antrojo etapo, kur jau rugpjūčio pradžioje susirinksime į pirmąją atrinktų žaidėjų treniruočių stovyklą. Kursas nesikeičia, dirbame ta pačia kryptimi.

Treniruotės, žaidimo stilius ir visa kita pas mus taip pat, kaip ir nacionalinėje komandoje. Čia viskas vyksta nuosekliai, procesą stebint nacionalinės rinktinės treneriams. Vyksta nuolatinė diskusija apie žaidimą, žaidėjus.

Kartu bandome vieni kitus papildyti siekiant treniruočių kokybės bei geriau įvertinti žaidėjų savybes. Žaidėjams suteikiama ta pati informacija, kurią gauna ir nacionalinės rinktinės žaidėjai. Tad viskas priklausys tik nuo pačių jaunuolių, kaip jie greitai prisitaikys ir kada galės papildyti pagrindinę komandą.

Kaip ir minėjau rugpjūčio pradžioje planuojame treniruočių stovyklą į kurią, tikimės, kad atvyks visi geriausiai atrankose pasirodę žaidėjai“, – pasakojo futsal U-19 rinktinės vyriausiasis treneris.

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS