Neįgaliesiems

Futsal U-19 rinktinės laukia bendraamžių iš Vokietijos testas

Edvino Alimkino treniruojama Lietuvos vaikinų futsal U-19 rinktinė šį pirmadienį susirinko į keturių dienų stovyklą, po kurios laukia išvyka į Vokietiją ir šios šalies jaunųjų salės futbolo talentų barjeras. Šįsyk į stovyklą iškviesta kandidatų mažiau nei įprastai. Anot vyriausiojo trenerio, žaidėjų branduolys jau yra atsirinktas.

„Kaip ir prieš tai buvusios stovyklos, taip ir ši yra skirta tam, kad kiek įmanoma geriau pasiruoštumėme atrankos turnyrui. Į praėjusią stovyklą dar kvietėme didesnį kandidatų skaičių. Davėme visiems galimybę save parodyti, draugiškose rungtynėse visiems suteikėme šansą žaisti pakankamai laiko.

Pamatėme, kuriais žaidėjais galime labiau pasikliauti aikštėje, o kurie kiek iškrenta iš konteksto. Pamatėme bendrai taisytinas vietas, ties kuriomis turime daugiau dirbti treniruotėse. Šioje stovykloje jau sumažinome kandidatų skaičių, artėjame prie galutinio rinktinės dvyliktuko“, – sakė E. Alimkinas.

– Ką galima patobulinti per keturias stovyklos dienas?

– Bandome padaryti futsal rinktinę iš futbolininkų, kurie to tikrojo futsalo treniruočių praktiškai niekada neturėjo. Dėl to kiekviena galimybė mums susirinkti į treniruotes yra aukso vertės. Turėtų būti suprantama, kad per tas kelias trumpas stovyklas yra labai sunku perkvalifikuoti žaidėjus į visai kitą žaidimą, tačiau šie vyrukai rodo, kad jie yra imlūs naujai informacijai, greitai ją priima ir suvirškina.

Tas mums kaip komandai leidžia greitai progresuoti. Treniruotėse stengiamės visiems žaidimo aspektams skirti dėmesio. Norime kiek įmanoma mažiau daryti bazinių klaidų ir kiek įmanoma labiau žaisti organizuotą žaidimą.

– Sparingui pasirinkta Vokietijos vaikinų U-19 rinktinė. Kodėl ji?

– Kad ir kiek besitreniruotume, vaikinams labai trūksta žaidybinės praktikos. O tarptautinės varžybos ir yra tai, su kuo susidursime atrankos turnyre. Tik tokiose varžybose pasimato tikrasis komandos lygis. Kadangi Vokietijos U-19 rinktinė tik debiutuos Europos čempionato atrankoje, ji taip pat savo kovas pradės nuo preliminaraus atrankos etapo.

Prieš burtų traukimo ceremoniją ji buvo paskirta į tą patį krepšelį kaip ir mūsų būsimi varžovai Estijos ir Maltos futbolininkai, tad jie buvo vieni iš pretendentų su mūsų rinktine patekti į vieną grupę. Galimai Vokietijos rinktinė bus panašaus lygio, kaip mūsų būsimi varžovai atrankoje. Dėl to maniau, kad Vokietija bus idealus varžovas pasitikrinti savo galimybes.

– Kiek tokiose kontrolinėse rungtynėse svarbus rezultatas?

– Negaliu sakyti, kad nesieksime laimėti šių rungtynių. Vaikinams reikia išmokti laimėti. Bet išplėšti pergalę bet kokia kainą šiose rungtynėse tikslo nėra. Čia svarbiausia gerinti savo žaidimą, pamatyti kas mums pavyksta geriausiai ir pamatyti mūsų silpniausias vietas, kurias turėsime dar ištaisyti. Pasistengti kiek įmanoma mažiau klysti. Sukurti kiek įmanoma daugiau pavojingų progų prie varžovų vartų ir žaisti kokybišką organizuotą žaidimą.

– Koks apskritai keliamas tikslas šiems metams U-19 rinktinei?

– Kalbant apie atrankos turnyrą, galiu prižadėti, kad kiekvienose rungtynėse šie vyrukai atiduos visas jėgas siekdami pergalių. Treneris Dentinho taip pat įdėmiai stebi šių žaidėjų darbą ir progresą. Tad nesistebėkite, jei greitu metu pamatysite negirdėtų pavardžių ir nacionalinės rinktinės stovyklų žaidėjų sąraše.

Lietuvos vaikinų U-19 rinktinės sudėtis: Gustas Jaskutis, Simas Petraitis, Radvilas Bliukis, Oskaras Gelumbeckas, Matas Siaurusevičius, Titas Pivovaras, Naglis Urbonas, Nojus Žitkauskas, Arian Balasanov, Ignas Bajorinas, Vilius Leibenka, Titas Boriavičius, Justas Martyšovas, Gustas Zenkovas.

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS