Neįgaliesiems

Futsalo taurės startas: ypatingas Gargždų ir Neringos komandų debiutas

Salės futbolas – tai tiltas, suvienijęs Neringą su likusia Lietuva bei nauja galimybė Gargždų merginoms tobulėti žaidžiant su berniukų komandomis. Sausio 16-ąją sužaistos pirmosios Lietuvos vaikų futsalo taurės turnyro rungtynes, padovanojusios varžybų dalyviams daug smagių emocijų.

 

Gargžduose susirungė FK „Banga“-2008, FK „Banga“ merginų bei Neringos SM komandos, kurios kovoja 2007–2008 m. gim. komandų Vakarų regione. Šiemet Lietuvos vaikų ir jaunių futbolo asociacijos (LVJFA) bei Lietuvos salės futbolo asociacijos (LSFA) pirmąkart organizuojamame taurės turnyre dalyvaus 39 komandos iš visos Lietuvos.

Įspūdžiais apie istorinę varžybų dieną pasidalino „Bangos“ merginų komandos treneris Simonas Alsys ir neringiškių treneris Andrius Vaitkus.

„Buvo smagu sulaukti svečių“

– Gargždų „Banga“ vienintelė delegavo merginų komandą Lietuos futsalo taurės turnyre. Kaip žaidėjos įvertino žinią, kad debiutuos naujo tipo varžybose bei ar anksčiau domėjosi salės futbolu?

S. A.: Kažkiek žaidėjų stebi „Gargždų Pramogos-SC“ komandos namų rungtynes, kuri rungtyniauja aukščiausioje vyrų lygoje. Turėjome salėje porą treniruočių, buvo žaidimo naujovių, prie kurių turėjome priprasti, pavyzdžiui, dėl užribių. Merginos žaidimą priėmė labai gerai, noriai rungėsi prieš berniukus ir stengėsi įrodyti, kad ne tik berniukai, bet ir mergailės gali žaisti salės futbolą.

– Kokie buvo jūsų nuotaika rungtynių dieną, kai teko garbė surengti pirmąjį varžybų turą?

S. A.: Buvo smagu sulaukti svečių, tuo labiau, kad prieš berniukus mūsų komanda nedažnai žaidžia. Kuo daugiau tokių varžybų, tuo daugiau mums naudos. Žaidimas prieš berniukus yra viena iš priežasčių, kodėl dalyvaujame šiame taurės turnyre. Mergaitėms rungtynės patiko.

 „Nidoje bus neregėta šventė“

– Papasakokite savo įspūdžius, subūrus Neringoje komandą ir sužaidus pirmąsias rungtynes su Gargždų komandomis.

A. V.: Pirmąkart Neringos SM istorijoje buvo suburta futbolo komanda ir tai buvo pirmi žingsniai, pradėti prieš metus laiko. Susibūrė vaikų komanda, sužaidėm porą draugiškų rungtynių ir nusprendėme surizikuoti, išbandyti jėgas oficialiame turnyre. Mums labai smagu: pirma kelionė, jaudulys prieš oficialias rungtynes, bet vaikai išties grįžo patenkinti ir laimingi.

Futsalas mums yra labai tinkamas ir palankaus formato žaidimas. Pats sėkmingai baigiau C licencijos kursus, o Neringos bendruomenė maža ir neturime daug žaidėjų, bet pakankamai futsalui.

– Nusimato mažiausiai dar du intriguojantys turnyro turai. Kokie jūsų artimiausi planai?

A. V.: Šiandien vakare turėsime treniruotę ir aptarsime su žaidėjais įvykusias rungtynes, kas mums nepavyko, ką norėtume pagerinti. Sėsime išsamiai pasikalbėti, kadangi kitą savaitę bus antras turas, vėl nuvažiuosime į Gargždus. O dar kitą savaitę varžovai pas mus atvažiuos į Nidą. Visi tos dienos laukia, bus šventė, nes Neringoje tokie sporto renginiai vyksta retai. Sutiksime atvykstančius žaidėjus ir sirgalius itin svetingai, tikrai bus neregėta šventė.

Autorius – Robertas Každanas; Andriaus Vaitkaus nuotr.

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS