Neįgaliesiems

G. Radavičius: „Išmėginti jėgas su „Barcelona“ gali tekti tik vieną kartą gyvenime“

Prieš šį sezoną nedaug futbolo aistruolių nuoširdžiai tikėjo, kad Šiaulių „Gintros-Universiteto“ komandai pavyks pakartoti istorinį 2014 m. žygį Europoje. Tačiau, ko gero, dar mažiau iš jų galėjo patikėti, kad aštuntfinalyje Šiaulių miesto savivaldybės centriniame stadione jie turės progą išvysti „Barcelona“ moterų futbolo komandą.

Visa tai „Gintros-Universiteto“ futbolininkės pavertė realybe, o jau lapkričio 8-ąją savo žiūrovų akivaizdoje jos stos į pirmąją aštuntfinalio akistatą.

„Gintros-Universiteto“ klubo prezidentas Gintaras Radavičius pripažino, kad šių metų komanda su kaupu pateisino į ją dėtas viltis bei įvardino pagrindinį tikslą, kuris keliamas komandai prieš UEFA moterų Čempionių lygos aštuntfinalio seriją su „Barcelona“.

Kaip reagavote, kuomet paaiškėjo, kad UEFA moterų Čempionių lygos aštuntfinalyje Šiaulių „Gintros-Universiteto“ laukia istorinė akistata su garsiąja „Barcelona“?

Kilo dvejopi jausmai – viena vertus, tikėjomės sulaukti varžovo su kuriuo rungtyniaujant turėtume realius šansus žengti tolyn ir pirmą kartą istorijoje prasibrauti tarp 8 pajėgiausių Europos moterų futbolo klubų, nes tai būtų absoliučiai unikalus pasiekimas. Iš kitos pusės, „Barcelona“ yra vieną garsiausių vardų pasaulyje turintis klubas, todėl išmėginti jėgas su tokia komanda gali tekti tik vieną kartą gyvenime.

Akivaizdu, kad varžovas aštuntfinalyje nesuteikia daug optimizmo žengti tolyn, tačiau Lietuvos futbolo gerbėjams tai turbūt yra tikras desertas?

Vos ištraukus burtus kilo didžiulis žmonių susidomėjimas, sulaukėme žinučių ir skambučių net ir iš tų, kurie itin aktyviai futbolu nesidomi. Šis įvykis yra neeilinis Lietuvos futbole – į Šiaulius atvyks komanda, kuri ne tik garsi savo pavadinimu, bet ir demonstruoja aukščiausio lygio futbolą, kelia ambicingus tikslus, joje rungtyniauja geriausia pastarųjų metų Europos ir pasaulio futbolininkė olandė Lieke Martens. „Barcelona“ marškinėlius vilki didžioji dalis Ispanijos nacionalinės moterų futbolo rinktinės žaidėjų bei kitų pajėgių rinktinių, kaip Anglija, Danija, Prancūzija ar Brazilija narės.

Koks tikslas gali būti keliamas komandai rungtyniaujant prieš „Barcelona“?

Pagrindinis tikslas, kad iš aikštės žaidėjos išeitų su aukštai pakeltomis galvomis, kuomet kiekviena sau galėtų pasakyti „aikštėje atidaviau viską, ką galėjau“. Žinoma, norisi pasirodyti kaip įmanoma sėkmingiau ir turime ambicijų duoti rimtą kovą varžovėms, o kaip mums pasiseks – pamatysime.

Šiais metais jau pavyko pakartoti 2014-ais pasiektą rezultatą, tačiau šių metų kelias į aštuntfinalį buvo kur kas užtikrintesnis. Ar prieš sezoną galėjote patikėti, kad pavyks nukeliauti taip toli, o į Šiaulius atvyks ir pati „Barcelona“?

Kaip sakoma, jeigu netiki veiklos sėkme – net nepradėk. Tikėjome šių metų komanda, nes šįsyk pasisekė sukomplektuoti puikų kolektyvą, kuris aikštėje veikia, kaip vienas darnus mechanizmas. Džiugu, kad komanda įgyvendino prieš sezoną keltus tikslus ir tai dar padarė su kaupu.

Prisimindami tuos sėkmingus 2014 metus pasvajodavome, kad būtų nuostabu vėl patekti tarp pajėgiausių 16 Europos kubų, bet buvo sunku pasakyti, kiek tai realu. O susitikti su vienu iš Europos grandų, tokiu kaip „Barcelona“ buvo išties tik saldi svajonė, apie kurią kartas nuo karto tarpusavyje pasikalbėdavome ir vėl grįždavome į realybę. Šį sezoną, ko gero išsipildė viskas ko norėjome – peržengėme ne tik atrankos etapą, bet tuo pačiu ir šešioliktfinalį, o taip pat į Šiaulių miesto stadioną sugrąžinome tikrąją futbolo dvasią.

Vilius Dambrauskas / fkgintra.lt info.

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS