Neįgaliesiems

G. Sirgėdas: „Praeities traumos padarė mane stipresniu“

Į Lietuvos rinktinę po daugiau nei trejų metų pertraukos sugrįžęs Gratas Sirgėdas džiaugiasi dabartiniu karjeros etapu ir teigia, kad dar visai neseniai jį persekiojusios traumos jam motyvacijos nesumažino, o tik dar labiau užgrūdino.

Iš Panevėžio kilęs saugas yra vienas perspektyviausių savo kartos futbolininkų. 2013 metais Lietuvoje vykusiame Europos U-19 futbolo čempionate jis įmušė tris įvarčius bei tapo rezultatyviausiu turnyro žaidėju. Toks pasirodymas jam uždirbo pasitikėjimą iš vyrų rinktinės trenerių štabo ir tų pačių metų rudenį G. Sirgėdas debiutavo pasaulio čempionato atrankos varžybose.

Vis dėlto talentingą žaidėją kamavo nemalonios problemos, jis susidūrė su įvairiomis traumomis. Tai ne tik pristabdė jo klubinę karjerą, bet ir planus rinktinėje. 2015 metų birželį jis žaidė kontroliniuose mačuose su Malta ir Vengrija, o Europos čempionato atrankos rungtynėse su Šveicarija liko ant atsarginių suolo, bet vėliau sekė nelengvas atsistatymo laikotarpis.

Šį sezoną Gratas reguliariai žaidė „Kauno Žalgirio“ klube ir per 24 mačus įmušė penkis įvarčius bei atliko keturis rezultatyvius perdavimus. Taip jis užsitarnavo kvietimą iš nacionalinės rinktinės trenerio Edgaro Jankausko. Šeštadienio rungtynėse su Rumunija G. Sirgėdas sužaidė visas 90 minučių.

„Tikėjau, kad pavyks sugrįžti į rinktinę. Dabar ji – stipriai pasikeitusi, nors ir išliko senesnių veidų. Kolektyvas yra labai šaunus, treneriai draugiški, tad nebuvo sunku sugrįžti. Mūsų vertybės – atsidavimas, kovingumas, komandinis žaidimas ir tikėjimas tuo, ką darai. Tikime, jog tai atneš rezultatus.

Buvo ilgas ir sudėtingas laukimas, turėjau įvairių traumų ir keičiau klubus. 2012-2013 metais tikėjausi, kad viskas kils tik aukštyn ir nesitikėjau tokio kritimo žemyn, bet traumos yra futbolo dalis. Nesakyčiau, kad trūksta motyvacijos – perėjus sunkiausius laikus tikrai daug pasimokiau iš visko ir tai suteikė geros patirties“, – savo įspūdžius pasakojo G. Sirgėdas.

23 metų futbolininkas neslėpė, kad jis dar jaučia traumų pasekmes, bet intensyviai dirba ties jų likvidavimu: „Tie patys skausmai dar atsiliepia, bet pagal specialią programą kiekvieną dieną dirbu su savo kūnu. Dabar baigėsi A lygos sezonas ir noriu sustiprinti kūną, kad tai manęs netrukdytų“.

Po sėkmingo 2013 metų Europos čempionato G. Sirgėdas turėjo nemažai pasiūlymų, bet persikėlė į gerai žinomą Vokietijos klubą „Stuttgart“. „Kai 18 metų išvykau į užsienį, turėjau sudėtingą laikotarpį, reikėjo daug ko išmokti. Psichologiškai tai nebuvo lengva ir galbūt tai prisidėjo prie to, kad nepavyko ten užsibūti. Per tą laiką kiek pasikeitė mano mentalitetas ir mąstymas, pasisėmiau profesionalumo“.

Traumų ruožo neišvengęs G. Sirgėdas vėliau žaidė trečiosios Vokietijos „Bundesligos“ komandoje „Stuttgarter Kickers“, o 2016 metais rungtyniavo penkto diviziono „Amberg“ ekipoje. Pasak žaidėjo, toks karjeros posūkis nebuvo pirminiuose jo planuose: „Šiek tiek netikėtai ir neplanuotai ten atsidūriau. Pasisėmiau ten žaidybinės praktikos, sužaidžiau nemažai rungtynių ir įmušiau įvarčių, bet niekada negalvojau, kad tai bus karjeros pabaiga, nes žinojau, ko noriu ir siekiu“.

Pastaruosius metus universalus saugas žaidė „Kauno Žalgiryje“, kur, pasak jo, turėjo nemažai kūrybinės laisvės ir laiko aikštėje: „Buvo keletas atkarpų, kai turėjau „mini“ traumas, tai šiek tiek sutrukdė įgyti geriausią formą, bet sezono gale man tai pavyko padaryti. Manau, kad nuo šiol viskas kils tik aukštyn. Visa tai, ką patyriau praeityje, padarė mane stipresniu“.

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS