Neįgaliesiems

Galingu ritmu: LMFA I lygoje pirmauja Vilniaus žalgirietės

Lietuvos moterų futbolo asociacijos Pirma lyga pasiekė pusiaukelę. 8 komandų turnyre kol kas užtikrintai pirmauja MFA „Žalgiris“ B-MRU merginos, kurios ne tik iškovojo visas 7 pergales, tačiau ir tarp visų komandų įmušė daugiausiai įvarčių (49) bei mažiausiai praleido (4).

Žalgiriečių gretose žaidžia ir rezultatyviausia turnyro puolėja Ugnė Lazdauskaitė. Septyniolikmetė per 7 rungtynes yra įmušusi net 19 įvarčių. Verta pažymėti, kad Ugnė yra rezultatyviausia ir A lygoje žaidžiančios pagrindinės MFA „Žalgirio“-MRU ekipos futbolininkė.

„Be abejo, lygio skirtumas tarp komandų yra, tačiau situaciją lengvina tai, kad abiejose komandose žaidimo stilius yra tas pats. Tiek A lygoje, tiek Pirmoje lygoje žaidžiame panašiu principu, tad įsilieti į abiejų grupių žaidimą nėra sunku, o kiekvieną žaidimo minutę žiūrovų akims stengiamės sukurti patrauklų futbolą.

Pažymėsiu, kad visos merginos yra motyvuotos kuo geriausiai kiekvienose rungtynėse, turime daug jaunių perspektyvių merginų, kurios nori žaisti ne tik Pirmoje lygoje, tačiau kilti į A lygą, patekti į jaunimo rinktines, tad motyvacijos žaisti niekada nestinga.

Turime tikslą – apginti nugalėtojų titulą ir galvoju, kad judame teisinga linkme. Mūsų pliusas yra tas, kad turime vyresnių žaidėjų, kurios labai padeda jaunesnėms ir mažiau patirties turinčioms merginoms“, – pasakojo U. Lazdauskaitė.

Per pirmąjį ratą MFA „Žalgirio“ B-MRU merginos 5 įvarčių ir didesniu skirtumu nugalėjo „Šešupės“, „Panevėžio-PRSSG“, „SC Ukmergė“ ir „Kauno Žalgirio“ FA komandas. FK „Vilnius“ buvo įveiktas 4:0, Tauragės SC-MFK – 3:0 bei „Jonava“ – 3:1.

Apie pirmąjį ratą pokalbis su žalgiriečių vyriausiuoju treneriu Karoliu Jasaičiu.

-Į kokius komponentus žiūri treneris, kai komanda laimi dideliais skirtumais?

-Pergalė visada yra svarbiausia, bet taip pat svarbu, kaip mes žaidžiame ir kaip vykdome komandines ir indvidualias užduotis.

-Kaip motyvuoti merginas, kai jos žino, kad už varžoves ir taip stipresnės?

-Rimtai žiūrime į merginų motyvaciją. Be motyvacijos nei futbole, nei gyvenime nėra ką veikti. Prieš kievienas rungtynes treneriai merginas stengiasi nuteikti maksimaliam susikaupimui ir žaidimo plano vykdymui.

-Ar yra nors viena komanda, kuri Pirmoje lygoje galėtų prilygti MFA „Žalgirio“ B-MRU ekipai?

-Mums nereikia apie tai galvoti. Mums reikia kiekvieną kart išeiti ir žaisti geriausiai, kaip tą dieną esame pasiruošę.

-Ar yra momentų, dėl ko treneriai galėtų būti nepatenkinti B komandos žaidimu?

-Vienas iš momentų: žaidėjos kurios nepatenka į startinį vienuoliktuką, turėtų labiau išnaudoti joms suteikiamas žaidimo minutes.

-Ar yra rungtynių, kuriomis būtumėt likęs nepatenkintas?

-Treneris visada būna kažkuo nepatenkintas, ar komanda laimi, ar ne. Tobulėjimui ribų nėra. Iš kiekvienų rungtynių yra ko pasimokyti.

-Kur yra B komandos stiprybė?

-Jauna, draugiška, ambicinga komanda.

-Kiek realu laimėti pirmenybes nepraradus nei vieno taško, įmušus daugiausiai įvarčių ir mažiausiai jų praleidus?

-Tai nėra mūsų pagrindiniai tikslai. Svarbiausia – paruošti kuo daugiau žaidėjų pagrindinei komandai ir laimėti pirmenybes.

Autorius – Aurimas Budraitis ir Žilvinas Lukošius

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS